Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Dodałam jeszcze wentylator - Fander Roxo 1600RPM 80mm 12V,

Bez niego konsola jednak po dłuższym czasie i tak wchodziła na wyższe obroty, choć nie tak wysokie jak bez dziury.

 

34go9qd.jpg

 

napięcie 12V wzięłam z linii prądowej 12V zasilacza (2 srebrne sztylety, wchodzące w zasilacz w momencie jego sadowienia na swoim miejscu)

 

13zvakh.jpg

 

Dodatkowe spostrzeżenia:

Konsola z tą modyfikacją wolniej obniża obroty wbudowanej turbiny po wysiłku - wynika to prawdopodobnie z zaburzenia fabrycznego przepływu powietrza, w którym turbina wytwarza podciśnienie zasysające powietrze przez boczne otworki (w orientacji horyzontalnej patrząc), a to powoduje inny rozkład temperatur w obudowie.

Edytowane przez Wieslawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiesławo, ciekawe rzeczy piszesz. Twierdzisz, ze samo wycięcie dziury w obudowie już wiele zmieniło i można by te dziurę ładnie jakims pecetowym grilem zatkać.

Chyba ładniej by to wyglądało gdybyś użyła wiertarki z otwornicą. Rozmiar dziury można by też od razu do grilla dopasować. Co o tym myślisz?

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

Co do określenia "wiele zmieniło" to jest to bardzo subiektywne odczucie, dla jednego wiele to dla kogoś innego niezbyt dużo. Trzeba samemu sprawdzić.

Co do jakości otworu - jasne, że można go zrobić o wiele lepiej, mi na tym zupełnie nie zależało.

 

W tej chwili rozważam całkowite wyrzucenie plastikowej obudowy i fabrycznego chłodzenia i wsadzenie całości do obudowy z UMPC wraz z odpowiedniego kalibru radiatorem.

100W ciepła, które produkuje PS4 da się bez problemu rozproszyć 1 - 2 wolnoobrotowymi wentylatorami 120mm przy zastosowaniu dobrego dużego radiatora.

 

 

Bazą do eksperymentów może być ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=KPHzLEt2A_M

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

troche taka polsko-cwaniaczo-gadka ze "dales sie zrobic jak frajer"

 

postepowal jak mu mowili, a to ze serwis dziala tak ze musisz cwaniaczyc i rozkminiac prawo konsumenckie z adwokatem to raczej nie wina konsumenta ale tej smiesznej firmy

 

ja kupilem tablet jakis chinski no-name, to mi odeslali po niecalych 2 tyg nowke z folia na ekranie (powód serwisu wypalony pixel), wiec nawet komunisci ogarniaja ze konsumenta sie szanuje

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Nie no chodzi o to, że sklep go zrobił w ciula. Konsola padła na dzień dobry, to wtedy albo nówka od ręki albo zwrot pieniędzy a sklep niech się męczy z serwisem. W Saturnie/MM dostałby raczej normalnie nówke albo zwrot gotówki a nie wysyłanie do serwisu i czekaj pan na ich łaske.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...