Skocz do zawartości

Wii U - Za i przeciw


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak 3ds mnie kompletnie nie jara, prócz bravery default nie widzę tam nic ciekawego i wolę od tej konsolki moją vitę (teraz bez beki, zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne ale serio tak jest) to Wii U jak tak dalej pójdzie na pewno stanie kiedyś u mnie w salonie - za jakiś czas, jak ceny jeszcze spadną, bez ciśnienia i dla eksluzywów - jest Super Mario 3dWorld, genialny Wind Walker, a na horyzoncie Bayonneta2, Xenoblade2 i nowa Zelda...wolę te 5 ekskluzywów niż to co dotychczas zapowiedzieli na ps4/xone. Ps4 pewnie też kiedyś u mnie stanie ale dużo będzie zależeć kiedy od poziomu i dat premier FFXV i KH3, tego co wysmaży Naughty Dog i kiedy R* uzna, że czas na next gen.

Odnośnik do komentarza

wii u wg. mnie

 

plusy:

- exy

- darmowe granie po sieci

 

 

minusy:

- cena konsoli!

- cena gier!

- skandalicznie mało gier

- słabe aku w padlecie!

 

ja sam chcę kupić wii u ale jak robie porównanie +/- z np. ps3(nie posiadam) to konsolka niny z miejsca stoi na straconej pozycji

sprzęt sony z miejsca zabija konkurencję cenami gier, sprzętu i samą ich dostępnością

Odnośnik do komentarza

Ficuś widzę dzielnie broni ekranika do PS4. To dobrze, w każdej grupie potrzebni są outsiderzy, ludzie ze swoją wizją i nietypowymi przekonaniami :) No dobra, koniec żartów.

 

Plusy Wii U to oczywiście kilka super gier jak Wind Waker, Lego City, Super Mario 3D World, Pikmin, ZombiU i coś tam jeszcze. Świetny jest kontroler ze swoim ekranikiem na który można wrzucić obraz z gry. Do tego cała ta magia Nintendo i fakt że to konsola dla wybranych, dla małej grupki Nintendo świrów. Co prawda w tym momencie jest to konsola nr. 2 jak chodzi o sprzedaż w Polsce (Xbox niszowy, kto by pomyślał), ale pewnie za rok znów będzie jak dawniej.

 

Minusy Wii U to skandalicznie słaba bateria w padlecie, no i multiplatformy które jak zwykle lepiej ogrywać na czymś mocniejszym. Kolejny minus to niepewność jutra. Te parę wspaniale się zapowiadających gier prędko nie wyjdzie. Nie wiadomo jakie Nintendo ma plany na 2014 i czy w związku z kiepską sprzedażą gier i sprzętu nie skasują czegoś fajnego.

 

Dlatego nie polecam zakupu Wii U w pełnej cenie. Lepiej sobie upolować taniego Basica w jakiejś promocji czy wyprzedaży. A najlepiej chyba poczekać na jakieś konkretne informacje od Nintendo.

Odnośnik do komentarza

ano...tak jak sony nie pcha się z zrobieniem z vity drugiego psp pod względem popularności i chyba się już z tym na dobre pogodziło i pójdą już całą parą w ps4 to nintendo to samo chyba zrozumiało z wii u i skoncentrowali już się na rynku handheldów gdzie są królami. Mimo wszystko Wii U bardziej mnie jara od 3ds

Odnośnik do komentarza

Jeśli lubisz gry od Ninny, albo jeśli nie miałeś Wii (wsteczna kompatybilność) to kupuj.

 

Wszystko zależy od Twoich upodobań. Ja kupiłem PS3 ponad pół roku temu, wziąłem od razu plusa i.....niedawno kupiłem Wii U i ogrywam 10-letnią Zeldę. Bo każda gierka, którą odpalałem na PS3 po 3-5h mi się nudziła, no może z wyjątkiem Uncharted i NBA, ale Uncharted dostaje ode mnie -1000 punktów za strzelanie.

 

Jak dla mnie Wii U ma tylko jeden minus - stosunkowo mało gier, ale z czasem będzie coraz lepiej. Zresztą jest na co czekać, bo exy od Ninny to mistrzowstwo świata. Jeśli masz jakiś inny sprzęt do grania to spokojnie możesz trzymać WiiU na konkretne tytuły. Teraz jest już kilka gierek do ogrania, a w przyszłym roku szykuje się co najmniej 4-5 dużych premier. Multiplatformy też się pojawiają. 

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Jak będziesz traktował WiiU jako podstawową konsolę to się zawiedziesz. Dla Gracza WiiU to dodatek służący do ogrywania tych kilku genialnych exów na generację. Tak jak pisał Aux, kup Basica za 700 i będziesz zadowolony. Mi konsole Nintendo potrafiły rok stać i się kurzyć, ale jak coś wyszło to łojezusmaria. WiiU to must have. Ale bez Playstation/Xboxa można się zanudzić na śmierć

Odnośnik do komentarza

Ja mam trochę jak Ficuś. Obiektywnie rzecz biorąc Wii U nie powala line-upem, ale i tak widzę tam więcej ciekawych rzeczy dla siebie niż na sprzętach konkurencji (z wyjątkiem FFXV, które i tak może być niewypałem ze względu na długi czas produkcji i obecny stan Square Enix), poza tym jeżą mi się włosy na głowie ilekroć słyszę o eksperymentach z nowymi modelami biznesowymi, bo spodziewam się najgorszych wałków. Na sprzęcie Nintendo raczej mi to nie grozi.

 

Generalnie zawsze możesz poeksperymentować i sprawdzić tytuły, które na pierwszy rzut oka Cię nie interesowały. Jest też wsteczna kompatybilność z Wii (jeśli nie miałeś) i Virtual Console (choć na razie rozwijające się z bólami). Jakieś nowe zapowiedzi na 2014 rok też powinny się pojawić, bo Nintendo nie ma w zwyczaju pokazywania swoich gier zbyt wcześnie. Być może w styczniu będzie nowy Direct i wtedy pokażą coś zupełnie nowego.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

WiiU jest genialnym dodatkiem do drugiej dużej platformy do grania. Combo PC+WiiU no i jeszcze 3DS zapewni mi wygrywanie w życie, jeżeli chodzi o gry video przez nastepnę kilka lat. Uważam, ż warto brać WiiU dla samych exów, bo w przeciwieństwie do exów wymienianych przez krzykaczy w CW, te na WiiU w znakomitej większości po prostu gniotą i są warte kupna konsoli.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem w tym tygodniu. Jako uzupełnienie do PS4. Myślę, że to będzie najlepsze combo na tą generację.

 

Jak na razie zakup jedynie dla Mario 3d World, New Super Mario Bross U i nowego DK w lutym.  Te gry mnie tak jarają, że szok.

 

Zakładam, że U będzie mi służyć do 3-5 gier w ciągu roku ale jakich gier ? !

 

W przyszłości zapewne nowa Zelda, Yoshie, kolejne mariany, może jakiś Metroid ?

 

Lipa jak masz wolne środki to bierz bez namysłu ;)

Odnośnik do komentarza

No przeszedłem cały proces. Mam utworzone konto i swoje nintendo id. Jak odpalam konsole, loguje się na swoje Mii:) to za każdym razem muszę wklepywać hasło do nintendo id aby odpaliło mi się menu konsoli.

 

Aha i sorry za pomylenie tematów. Miało być to pyteanie w ogólnym o WiiU. Jak komuś się chce to można przenieść tam.

Odnośnik do komentarza

No przeszedłem cały proces. Mam utworzone konto i swoje nintendo id. Jak odpalam konsole, loguje się na swoje Mii:) to za każdym razem muszę wklepywać hasło do nintendo id aby odpaliło mi się menu konsoli.

 

Aha i sorry za pomylenie tematów. Miało być to pyteanie w ogólnym o WiiU. Jak komuś się chce to można przenieść tam.

 

W ustawieniach użytkownika to się zmienia.

Odnośnik do komentarza

Byłem i nawet jestem napalony, chciałem kupićWii U i wtrynić do sypialni co by laska jeszcze w Mariana poszpilała, tylko w co ja bym na tym grał? W Mariana i w co jeszcze? Pikimin mnie nie kręci, Zeldy nowej nie ma jeszcze. Co ja mówię prawie nic nawet od nintendo nie ma. A ile po premierze? Rok? Czyli są dwie gry, które bym, zagrał - jedna to remake, druga to marian. Trochę mało... Jest jeden plus - jak już będzie dobra biblioteka gier to WiiU będzie po 300 zeta chodzić hehehe :-)

Odnośnik do komentarza

Są dwa mega Mariany, Zelda WW, w lutym nowy Donkey Kong! W 2014 bankowo jeszcze jakiś duży hit od niny wyjdzie.

Jeżeli chcesz traktować WiiU jako jedyną stacjonarkę u główny sprzęt do grania to nie kupuj.

Jeżeli ma to być dodatkowy sprzęt na genialne gry od Niny to nie wiem po co te pytanie z małą ilością gier i w ogóle zastanawianie się czy warto?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

heh ja zrobię jak balon i kupuję do ps4 wii u . W tym roku kupiłem vite, 3ds'a i ps4 to starczy na teraz ale w następnym roku wii u jest must havem. Z 3 konsol kupionych w tym roku najwięcej frajdy sprawił mi 3ds. Jest to zakup życia z powodu braku ogrania gier ds'owych mam już kupkę 10 gier w kolekcji i w każdej chwili moge kupić następny mocarny tytuł :)

 

Wii U to dla mnie kombo potężne bo nie miałem wii od lat (kupiłem na premiere i przeszedłem twillight princes a potem sprzedałem :)) więc tak jak z 3ds'em czeka mnie wiele grania :)

Odnośnik do komentarza

Tak sie zastanawiam i zastanawiam nad zakupem Wii U i sam juz nie wiem bo w sumie sa tylko dwie gry, ktore obecnie mnie interesuja - Super Mario 3D World i Lego City Undercover, ktore chcialem kupic w zestawie z konsola.

W sumie to tyle, wiec zbyt wielu gier narazie nie ma, w lutym bedzie nowy Donkey Kong, ktory rowniez mnie interesuje, ale co poza tym ? Bede czekal na Zelde i jakiegos Metroida bo New Super Mario i Luigi jakos mnie nie kreca - lubie Mario, a NSMB z Wii i DS mam do teraz i nawet mi sie podobaly jednak te nowe wydaja mi sie zbyt podobne do poprzednich, a nie bede placil az tyle za nowe levele.

 

Ponadto problem w tym, ze czarna konsola mi sie nie podoba - na Gamepadzie widac "paluchy", biala wyglada znacznie lepiej, ale ma malo wbudowanej pamieci, a zestawy sa ubogie.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

8GB to żałośnie mało, 32GB to śmiesznie mało. Więc wybór żaden. Gier w cyfrowej dystrybucji kupował nie będziesz, instalacji nie ma, na te pięć demek na krzyż 8 giga Ci starczy. Bierz Basica. Reszta śmieci w premium nie jest warta swojej ceny. Reszta już została powiedziana

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...