Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, czasem da się odebrać służbowe z salonu.

 

Odbierałem tak ostatnią służbówkę, teraz na własne życzenie. Załatwiałem tematy przy okazji w firmie, jakbym chciał to moglem to zrobić ale jakoś nie chciało mi się.

 

Co do auta to świetnie się prowadzi, jak po sznurku, zakręty przy 130-140 na budziku wchodzą jak w masło. Dziś dla testów zrobiłem trasę 300 km, sportowe fotele dobrze trzymają, bixenony ładnie świecą przy 130 spalanie pokazywało 3,8-4,0 :):) czyli jakaś abstakcja. Ix35 przy tej prędkości bierze mi jakieś 11 l na tempomacie... Może pizgnę jakąś fotkę w tym tygodniu i zapodam w odpowiednim dziale.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Yhy. Miałem brać paska ale ppstawilem na lepszy motor i wyposażenie pod siebie. Przy Pasacie tylko na słabszego TDI starczało. No i w Golfie na flotę fajnie bo można mieszać elementy wyposażenia pod siebie. Nie chcesz piknych felg 17 tylko jakieś mniejsze zwyczajne to dostaniesz bixenony itp itd. Silnik jest masakryczny, ma straszny moment obrotowy. Do setki mi na autostradzie od bramek 8 s wyszło. W połączeniu z ponad 600 l kufrem daje to ciekawy mix.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

znajomy właśnie ma do sprzedania takie Audi. Będzie chciał za to niecałe 20k

 

Audi A3 s-line 1.9 Diesel

Rocznik 2003

skrzynia 5-biegowa

Przebieg chyba 218000

Alufelgi 18” + 2-letnie opony

felgi stalowe 16” + 1 sezonowe opony zimowe

ABS, poduszki, immobilaiser, ERP

Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa

centralny zamek z pilota

elektryczne składane lusterka

elektryczne szyby

wspomaganie kierownicy

regulacja kierownicy

podłokietnik

 

 

jakbyś był rzeczywiście zainteresowany to jest to godne polecenia, przyjemnie jeździ. Jest to 1.9TDI to 105km na pompowtryskach.

 

masz tu parę fotek na szybko telefonem robionych:

 

http://imgur.com/a/TJCXx

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://otomoto.pl/bmw-318-e46-doinwestowany-C36133094.html

 

Jako, że kompletnie się nie znam na samochodach a na kupno nowego jednak mam więcej czasu (wakacje, może nawet wrzesień) to chciałem spytać jak wygląda obsługa takiego cabrio. Ten dach w ogóle coś daje czy przy większym deszczu się utopię w takim samochodzie? I czy na zimę da się zamontować zwykły blaszany dach?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tym roku najprawdopodobniej kupię pierwsze auto. Chciałbym mieć je na wakacje, więc zostały ok. 3 miesiące.

Jako pierwsze auto, myślałem nad jakimś benzyniakiem, 1.6 pojemność to chyba maks. Opłaty byłyby podzielone z ojcem, aczkolwiek zależy mi na czymś tanim w użytkowaniu i w miare nie psującym się ; )

Raczej jakiś hatchback, najlepiej 5 drzwiowy (autko glownie na trasy 130 km, od domu do domu. 5 drzwi dla innych pasazerow, chcialbym blabla carem sobie odbic koszty podrozowania)

 

Budżet to .. sam nie wiem. Może 5-6 tysięcy, do tego i pewnie dojdzie z 1000 na oplaty czy inne rzeczy..

 

Podoba mi się

 

alfa 147

audi a3

(w tym budżecie mało osiągalne)

 

realniej:

 

opel astra

mazda 323f (super)

toyota corolla

honda civic

 

 

Co Panowie doradzicie? Jakie silniki polecacie w tych autkach? Z zakupem mi sie nie spieszy, wiec można poszperać.

Odnośnik do komentarza

O Audi a3 w tym budzecie to w ogole zapomnij. Kup civica lub astre i bedziesz zadowolony :)

 

Koval, problem z czesciami do japoncow? Gdzie i kiedy?

 

edit: Jesli masz mozliwosc dolozyc 2-3 tys, to polecam Bore 1.6. Bardzo fajne, bezawaryjne auto i tanie w utrzymaniu auto. Do tego spokojnie przewieziesz pasazerow z tylu.

Edytowane przez Infidel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym chyba brał Corollę, albo Mazdę 323, sylwetka jeszcze jakoś strasznie się nie zestarzałą, fajne wnętrze. Problemem może być znalezienie egzemplarza, który uchował się od rdzy. Audi A3 jest osiągalne w tej cenie, ale będziesz miał auto starsze o 2-3 lata niż Astra, albo japończyk w tej kwocie. Trzeba byłoby znaleźć dobrą okazję.

 

Ciekawą opcją w tej cenie jest jeszcze Ford Focus. Auto dość solidne, ładne, obczaj sobie. Z japończyków jeszcze można poszukać Nissana Primery (choć to już nie hatchback), albo Almery. Cieszą się dość dobrą opinią jeśli chodzi o awaryjność i części eksploatacyjne. Na koniec zostawiłem sobie auta, które mi się kompletnie nie podobają, ale Może Tobie przypadną do gustu. Pierwszy to Citroen Xsara. Mimo, iż to francuz pełną gębą to nie jest awaryjny, nie sypie się jak inne francuzy. W sieci jest chwalony. Mi się nie podoba z wyglądu i wnętrza. Drugi to Golf IV, kompletnie mi te auto nie leży, jak większość volkswagenów, ale jest znośny cenowo w utrzymaniu i też cieszy siędobrą opinią.

 

W sumie, jeśli poleciłem Xsarę, to można pomyśleć nad Peugeotem 307, też ludzie chwalą. Ja akurat mam uraz do Peugota po 206, którą jeździłem i rozsypała się po przejechaniu niespełna 115 tyś, ale no podobno, tak jak mówiłem, 307 nieco łamie stereotyp awaryjnego Peugota.

 

 

Bora dziwne auto, dziewczyny rodzice mają. Dość zwinne w TDI 2.0, ale w śroku bardzo mało przestrzenne.

Edytowane przez krupek1
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Bora dziwne auto, dziewczyny rodzice mają. Dość zwinne w TDI 2.0, ale w śroku bardzo mało przestrzenne.

 nie pokręciłeś czegoś? 2.0 tdi nie było w borach, 2.0 było w benzynie, a disel to 1.9. 

 

sam nie dawno szukałem auta, chciałem a4 b5, trafiła się jednak ładna borynka i użytkuję już miesiąc czasu :) tyle, że dałem 2x tyle co chce dać banny. Dam foto jak wrzucę na letnie. 

 

 

co do miejsca w aucie, to fakt jest ciasna. Miejsca tyle co w golfie IV.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...