Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj 3 piwka na wieczór i były to nowe Harnasie wysokochmielowe. Dla mnie bomba, smak głęboki, wyrazisty i czuć wyraźnie więcej chmielu, nie taki sikowaty i trącący spirytusem po którymś jak jego starszy brat. 5,8 % - nowy król gór to dla mnie zaskoczenie tych wakacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

10665280_1005033849507774_87272752841087\

 

Jeszcze nie pilem, ale jako iz bedzie to stosunkowo dobrze dostepne, to polecam poprobowac ludziom ktorzy z nowofalowymi piwami stycznosci nie mieli. Cena ok 5.50

 

 

 

Użyliśmy amerykańskiej Citry i Chinook oraz nowozelandzkiej odmiany Pacific Jade. Citra została wykorzystana także do chmielenia na zimno. IBU w granicach 65-75. Ekstrakt - 15,1%
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Grimbergen Blanche. Najlepsze piwo świata. Szkoda że w PL dostępne jedynie w kilku lokalach (zakaz sprzedaży detalicznej), no i ta

cena. Zależy od lokalu to 10-14 zł za kieliszek 0,33.

 

"Blanche to piwo pszeniczne, orzeźwiające, o pięknym jasnosłomkowym kolorze. W jego smaku łączą się nuty kolendry i cytrusów. W smaku wyczuwalne są aromaty wanilii, karmelu, bergamotki, a także gorzkiej pomarańczy i świeżej skórki cytryny. Aromaty cytrusów są zdecydowane, ale mimo to zachowują subtelny charakter."

 

"Piwo jest obecnie dostępne w pięciu lokalach trójmiejskich, jednym toruńskim, pięciu wrocławskich, pięciu z konurbacji górnośląskiej i dolnośląskiej , pięciu krakowskich i pięciu warszawskich (mapa na stronie Bractwa Feniksa)"

 

 

Ale serio najlepsze piwo jakie piłem!!!

Odnośnik do komentarza

lul, byłem już w paru lokalach gdzie był podawany grimbergen w "trójpaku" czyli 3 kieliszki po 0,15 i w każdym inny rodzaj, pszeniczne, ciemne i taki w bursztynowym kolorze nie pamiętam jaki to był gatunek. Na tle innych naprawdę niczym się nie wyróżniał.

Odnośnik do komentarza

No te Blanche jest pyszne. Wypijcie każde inne pszeniczne, to całkiem inny smak. Piło go ze mną kilkanaście osób, w tym właściciel browaru Witnica ( piwo lubuskie itp.). Każdy się rozpływał, zachwycał i co chwile wracał po kolejny kieliszek. Natomiast na forum dla konsolomaniakow, dowiaduje siè że to piwo takie jak każde. Sądzę że osoby z którymi piłem Grimbergena Blanche to samo by powiedzieli np o GTAV , w sensie gra jak każda inna ;) if you know what i mean.

 

ps Mazz a gdzie piłeś ten starter ?

Odnośnik do komentarza

Ja Grimbergena biorę często jak jestem w Dobrym Kumplu na floriańskiej. Z 3 dostepnych najbardziej wchodzi mi Blonde. Fajny jest też Double (a nie lubie za bardzo ciemnego piwa) a Blanche piłem z raz bo nie lubię pszenicznego piwa i zdania nie zmieniłem po spróbowaniu Grimbergena. Tak czy inaczej polecam przynajmniej spróbować bo te piwa są naprawde dobre.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...