Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolejna partia. Na razie koźlak to mój wybór. Szukam dalej. Fajna zabawa tak codziennie inne piwo pić.

 

5b8fb43c03140ea4d9f20efbac31b6c9.jpg

Grand Imperial Porter świetne piwko. Gdy nie mam weny na szukanie jakichś wynalazków, to zawsze biorę właśnie te. Dość silne, ale w smaku jakoś tak nie czuć tej mocy.
Odnośnik do komentarza

BTW jak ktoś chce spróbować czegoś totalnie odmiennego (pomijając soury) to polecam Koniec Świata od Pinty:

 

bjwmvVx.jpg

 

Z chrzanowymi krakersami Laysa pięknie się komponuje.

 

A, i w temacie sour'ów, jedyne warte wspomnienia z minionego weekendu:

 

1ZrQBdR.png

 

Pierwsze zderzenie z sourami miałem w barze, coś malinowego z UK - nie podeszło mi za bardzo, wykrzywiało ryj. Drugie podejście to właśnie Hapan, bardzo miłe zaskoczenie. Rześko, owocowo, kwasowość jest, ale nie jest nachalna. Śmiało może konkurować u mnie z pszenicą.

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

A u mnie odwrotnie, earl grey w Panakeji był zbyt mocny i zniszczył smak piwa, choć zapach miał niesamowity. Niedawno pojawił się fajny porter z Aretezana z kokosem - Rokokoko - polecam.

DSC1719-2-1080x717.jpg

 

Najlepsza rzecz jaka ostatnio piłem to Kosiarz Umysłów z Piwnego Podziemia - RIS z łuskami kakao, wanilią i jakimiś papryczkami i wszystko to w nim czuć - rewelacja.

Kosiarz-umyslow-Piwne-Podziemie.jpg

Odnośnik do komentarza

U mnie dziś wieczorem wjadą klasyczne Żywce Portery. Nie pamiętam, czy Okocim Porter, czy Żywiec było piwem gorszym. A w ogóle to dawno nie widziałem żadnych Okocimów w sklepie.

Info z wikipedii:

Po II wojnie światowej browar został znacjonalizowany przez władze PRL. Powstały Okocimskie Zakłady Piwowarskie. W 1990 roku browar został przekształcony w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, a następnie spółkę akcyjną pod nazwą Okocimskie Zakłady Piwowarskie S.A. Browar był notowany na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie. W 1996 roku głównym akcjonariuszem w spółce została duńska firma Carlsberg. W 2001 roku browar wszedł w skład grupy piwowarskiej Carlsberg Polska[2]. Obecnie okocimski zakład jest obok konkurentów z Warki i Żywca, należących do holdingu Heineken, jednym z najnowocześniejszych na świecie[3]

800px-Okocim_2.jpg

Takie piwo musiało smakować... kiedyś :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ja go brałem w Żabce.

Nie jest to nic wybitnego w rodzaju piwek jakie wrzuca tutaj większość ludzi ale raz za kiedy dla odmiany może być. Ogólnie lubię piwa Miłosław,zwłaszcza Pilsner. Za te 3,50 imo całkiem dobry trunek.

 

Muszę też podjechać do Biedry i może będzie ten Hoegaarden bo zapowiada się ciekawie.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...