Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

8SCdT3J.jpg?1D8x0SSZ.jpg

 

Piwojad Myrtus - Bardzo fajny cytrynowy posmak, delikatne, średnie nasycenie i bardzo fajny kolor ala dobra lemoniada. Idealne na upalne dni lata

Darz Bór - myślałem, że będzie bardziej tą wędzonkę czuć ale jest dobrze, bardzo fajne w smaku tak przyjemnie oblepia przełyk (chyba mój drugi ulubiony styl koło porterów)

Ciechan pszeniczne -  wysokie nasycenie, przyjemne w smaku bardzo fajny kolor (przez to, że jest niefiltrowane super to wygląda w szklance)

Perła porter - bardzo czuć w tym porterze alkohol i przez to jest ono paskudne, gdyby nie on było by bardzo dobre a tak to kicha bo psuje cały smak

Odnośnik do komentarza

Dzisiejszy nabytek.

Apollo 19 - coś pięknego. Tego właśnie oczekuję od ciemnego piwa. Zadymienie na początku, potem wyraźna kawa, przy tym piwo bardzo 'lekko' wchodzi, to zapewne dzięki mocy, ma 7,4 %, więc jak na portera to chyba nie że dużo. Od dawna szukałem tego smaku. Ciekawy też jestem tego Doktorka, może dziś jeszcze otworzę. :)274d7c75a18e48f07c45d61da467b9e4.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

IRC narobił mi dzisiaj smaku tak więc na weekend wylądowało:

 

9FWOYYG.jpg

 

Z podrowieniami dla kovala :kaz:

 

Dudziarz wjechał dzisiaj pierwszy - wydaje mi się, że piłem go z kija na targach w Lbn, ale nie mam pewności. Ogólnie jest OK, no ale nie ma co się oszukiwać, Nafciarz Dukielski zostawia go daleko w tyle. Potem poszedł kwas, a dokładniej Hydra - bardzo przyjemne zaskoczenie - nie jest to agresywny kwas, mocno owocowy zapach, w smaku trochę słabiej, ale wciąż dobrze. Wchodzi bardzo gładko.

Odnośnik do komentarza

Byłem ostatnio w Ursa Maior w Bieszczadach, oglądnąć browar, spróbować różnych piw. No i kurde wychodzi na to, że to zwykły przerost formy nad treścią. Piwa wcale szałowe nie są, kolejne warki tego samego piwa potrafią być szalenie różne, dużo piw ma mocny posmak taniego alko i są mocno gazowane. No przetestowaliśmy chyba z 10 rodzajów i żadne nie zapadło nam w pamięć. A 12 zł za butelkę jednak do czegoś by zobowiązywało. Jednak oprawa marketingowa potrafi zdziałać cuda i ludzie się na to łapią.

 

Z lokalnych to Dukla > Łańcut >>>>>>> Wojkówka >>>>>>> Ursa.

Odnośnik do komentarza

Treść tej książki to jest przeredagowana transkrypcja kilkunastu filmików Tomasza Kopyra z blogu blog.kopyra.com, jak ktoś nie śledzi jego twórczości to znajdzie tam kilka ciekawych rzeczy, jeżeli ktoś interesuje się tematem piwa od dłuższego czasu to nie znajdzie w niej nic nowego.

PS. ta książka powinna być dorzucana do 4-paków Harnasia/Żubra/Tatry bo trafiałaby idealnie w swój target.

Edytowane przez ofsajd
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...