Skocz do zawartości

Top 10 gier na Vitę


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Top 5, bo Vitę kupiłem w zasadzie dla dwóch gier, a indory mnie nie interesują
1. Wipeout 2048 (najlepsza gra/wyścigi na Vitę)
2. Disgaea 4 (wiadomo - grind fest, ale mega miodny i z kozackim humorem)
3. Dragon's Crown (perełka Atlusa, w którą lepiej gra mi się na Vicie niż na PS3)

...

4. Killzone Najemnik (grafa i w zasadzie nic poza tym)

5. Sonic All-Star Racing Transformed (wbrew pozorom bardzo skillowy arcade racer)

Persony 4 jeszcze nie miałem przyjemności zaliczyć, ale z tego co o niej czytam, ma ogromny potencjał, żeby wskoczyć do mojego skromnego rankingu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

a tak mnie sentymentalnie weszlo na post po 4 latach od tamtego rankingu w pierwszym poscie, konsolke mam ale raczej juz nic nowego nigdy na niej nie przejde, a to co chcialem pozaliczalem czyli zupdatowane top10, zapraszam i was do dzielenia sie swoimi i przemysleniami o tej juz martwej konsoli

 

kolejnosc przypadkowa

 

1. killzone mercenary
2. wipeout 2048
3. rayman legends
4. quacamelle
5. Velocity x2
6. hotline miami
7. odin sphere leifdrasir
8. shovel knight
9. super sturdust delta
10. danganronpa

Odnośnik do komentarza

Ja też już raczej nie wrócę do vity. Zagrałem na niej tylko w 17 gier, za to prawie wszystkie skończyłem. Top10 ode mnie uwaga kolejność ma znaczenie!

 

1. Persona 4 Golden

2. Guacamelee!

3. Hotline Miami

4. Gravity Rush

5. Killzone: Mercenary

6. Severed

7. Uncharted: Golden Abyss

8. Motorstorm RC

9. Tearaway

10. Soul Sacriface

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza

To moje top 

 

Hotline Miami 

Rogue Legacy 

Spelunky 

Hotline Miami 2

La-Mulana

Terraria 

Guacamelee

Axiom Verge

The Binding of Isaac

Velocity 2

Lumines

Sound Shapes

 

i gra w która nie mailem okazji grać na vicie, a pewnie niszczy to Shovel Knight. Jak kiedyś kupie ponownie vite to na bank wezmę SK:)

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

1. Persona 4 Golden

2. Danganronpa

3. Steins;Gate

4. Steins;Gate 0

5. Gravity Rush

6. Motorstorm RC

7. Persona 4: Dancing All Night

8. Wipeout 2048

9. Tearaway

10. Uncharted: Golden Abyss

 

Lista nie jest sztywna, bo mam jeszcze "kilka" gier do przejścia (Danga 2 i 3, dokończenie Virtue's Last Reward itp), kilka tytułów nie było już jak upchnąć, a gdybym się głębiej zastanowił, druga połowa z listy spokojnie mogłaby być zamieniona z paroma innymi (np. Killzone Mercenary, Severed, Sound Shapes, Broken Age, remastery God of War). 

 

W dniu 5.02.2018 o 13:38, Ficuś napisał:

raczej juz nic nowego nigdy na niej nie przejde... zapraszam i was do dzielenia sie swoimi i przemysleniami o tej juz martwej konsoli

 

U mnie sytuacja wygląda weselej, bo zamierzam jeszcze długo się bawić na Vicie, a i nowe tytuły (no, niektóre to remastery...) też się na nią pojawią. W tym roku czekam na:

Persona 3: Dancing Moon NIght

Persona 5: Dancing Star Night

Catherine: Full Body

Steins;Gate Elite

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Ostatnio odkurzyłem Vitę, więc napiszę topkę, kolejność ma znaczenie

 

1. Danganronpa - totalny szok i zaskoczenie. Nie jestem jakimś miłośnikiem visual novelek (chociaż Phoenix Wrighta uwielbiam), ale Danganronpa z miejsca mnie rozwaliła i zmiażdżyła. Perełka rynku gier, pisanie cokolwiek oprócz: "zagraj w to koniecznie" jest zbrodnią wobec tych co nie grali. Wiem, że jest na PC i PS4, ale to na Vicie gra się najlepiej, bo w tego typu gry tylko przenośnie

2. Danganronpa 2 - lepsza niż jedynka, ale nie była takim szokiem, no bo to sequel

3. Danganronpa 3 - nie może być inaczej, cała trylogia to must have i warto kupić Vitę dla tych gier

4. Metal Gear Solid  3 - legendarny tytuł , jedna z najlepszych gier wszechczasów. Do tego wzorowo wykonany port

5. Uncharted Golden Abyss - tytuł startowy i zastanawiałem się, że jeżeli tak wyglądają startówki to co będzie dalej? No i nic nie było, Vita szczytowała na początku swojego życia, a potem leżała. W każdym razie to pełnoprawna część serii i spodoba się zwłaszcza tym, którzy lubią jedynkę

6. Final Fantasy X - nie lubię japońszczyzny, ani jRPGów, ale są wyjątki. I tu jest taki wyjątek. Świetny klimat, postacie, fabuła. Pierwszy i jedyny Final, którego skończyłem. 

7. Persona 4 Golden - tej gry nie skończyłem, ale mam w planach, bo wygląda na to, że jest świetna. Pograłem kilka godzin te kilka lat temu, wczoraj zainstalowałem ponownie i zaczynam. Nie daje mi spokoju :)

8. Rayman Legends - wolę wersję z WiiU, ale wersja na Vitę jest zaraz za nią. Ultymatywna platformówka 2D. Lepszej nie było i nie będzie. Kropka

9. Wipeout 2048 - uwielbiam Wipeouty od kiedy zagrałem w 2097, a w czasie wyścigu przygrywał Firestarter. Ścieżka w 2048 aż tak dobra nie jest, ale gra tak. 

10. Oddworld New`n`Tasty - wiem, że nawet na tosterze jest, ale na Vicie grałem jako pierwszej, więc gra jest dla mnie Vitowa

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...