Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja tego przenikania nie widzę, graliśmy dzisiaj z Cossmosem, grałem też kilka meczy sam i  jeśli się zdarza to bardzo sporadycznie (chyba raz, czy dwa nam się zdarzyło). To czy jest flipper czy nie to już tylko od stylu gry zależy. Cóż, każdy ma własne zdanie co do gry :)

 

Wez pograj z kims kto umie grac i zobaczysz.

Albo zapytaj kogos kto sie chociaz troche zna.

Ani ty ani przeciwnik nie bedziesz mial normalnego gola.

Albo przenikniecie pilki, albo po flipperze, albo przeciwnik przez ciebie przejdzie jakby ciebie nie bylo.

No stare dobre pro evo. Nie wiem czy to aby na pewno nowy silnik <spisek>

 

A tego, ze uproscili obrone w stosunku do pes13 po prostu nie da sie zniesc. Ja wysiadam.

Myslalem, ze wreszcie jakas pilka od czasow ps2 wciagnie mnie na dluzej niz miesiac. Niestety, tak sie chyba nigdy nie stanie, bo konami nie ma kasy.

pozdro chlopaki, milej zabawy <o ile serwery beda akurat dzialac>

 

 

Ale że co ? Implikujesz, że nie potrafię grać/nie znam się. Po pierwsze nie graliśmy razem, poziomu nie ocenisz. Po drugie w całą serię kilka(naście) tysięcy godzin grałem, począwszy od ISS 98 do dzisiejszej, więc uważam, że troszkę jednak wiem o serii.  Flipper był i będzie od zawsze, nie tylko u Konami (szczególnie z wysokimi asystami, czyli jak u 90% graczy). Taki już urok gry byle jakiej, żeby wygrać.  System kolizji jest dobry,  przenikania prawie nie ma.

 

Chwalenia 13-ki też nie zrozumiem,  gra miała duży problem z zachowaniem AI w obronie (plus słabe przełączanie między graczami). Preferowała też (oj bardzo preferowała) graczy nadużywających szybkich zawodników, którzy bezkarnie wchodzili w obronę przeciwnika.

 

No i co najważniejsza gra z A.I dawała mało przyjemności. Z zerowymi asystami mecze po 60-70% posiadania piłki, były na porządku dziennym. Niezależnie od drużyny CPU grało prawie tak samo.

 

Ta część nie jest na pewno idealna, sam zmniejszyłbym dokładność dalekich podań na dobieg i  skuteczność strzałów z r2.  Częstotliwość fauli też mogłaby być większa.

 

Nie mam też okularów nostalgii na nosie. Poprzednie części dalekie były od ideału. Grało się jednak przyjemnie. Ja to samo odczuwam przy tej odsłonie.

Ciężko symulować piłę nożną,  każdy ma swoją wizję jak powinna taka gra wyglądać.  Z opcji dostępnych do wyboru ja na pewno wybieram w tym roku piłkę od Konami.

 

P.S

Wielokrotnie odpalam sobie stare części i jednak nie powróciłbym do nich na dłuższą metę. Po prostu się zestarzały.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj w wersję z X360. Nie wiem jak wyglądało demko na pastgenach, ale w stosunku do demka z PS4 jest spora różnica. Przede wszystkim skuteczność zagrań na dobieg (zwłaszcza górą) wzrosła, ale nie za sprawą pogorszenia statsów obrońców, tylko wspomnianej przeze mnie sztuczki z wychodzeniem na 30-40 metr bramkarza. Tzn. w pełniaku tak nie wychodzą, więc przerzut nad linią obrony nawet jeżeli nasz napastnik nie dostał podania na nos, to ma duży procent szansy, żeby wyjść sam na sam. Wcześniej taki nieprecyzyjne piłki były zgarniane przez bramkarza.

 

To co pozwala mi przypuszczać, że wersja na stare konsole różni się sporo od wersji na nowsze sprzęty, to SI naszej drużyny. Zwłaszcza w ataku. Mam obawy, czy w ogóle istnieje. Grałem różnymi zespołami, nie bawiłem się w ustawienia, ale jednak każdy deafultowe miał inne, a podczas gry miałem wrażenie, że 40-50 metrów przed bramką rywala gram jednym typem, reszta asekuruje tyły. Zero wychodzenia na wolną pozycję, zero ruchu do przodu, przynajmniej do czasu aż typ z piłką sam bliżej nie podszedł do bramki. Demko pod tym względem wypadało dużo lepiej i pomimo, że nadal FIFA wyprzedza serię KONAMI na polu SI(i to jeszcze na poziomie FIFA 08...), to różnice w fullu na X360 a demkiem na PS4 są zauważalne natychmiast.

 

Reszta gameplayu jest bardzo podobna.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to aby na pewno nowy silnik <spisek>

Żartujesz? Oczywiście, że stary. Nikt nawet nie próbował wciskać kitu o nowym silniku, to już byłaby komedia totalna. Ta gra pod względem technicznym jest do bólu uproszczona. Co się stało z Fox Engine? Znając KONAMY, dla 2016 zapowiedzą nowy silnik, który następnie okaże się dnem, a w 2017 wrócą do tego trupa.

 

2014 była chuyowa, ale liczyłem na to, że ją naprawią, a nie wywrócą wszystko do góry nogami. Wystarczyło poprawić ustawienie obrony, pozbyć się opóźnienia i przemodelować strzały. Chyba, że nie potrafili przy pomocy tamtego silnika stworzyć nieschematycznej gry, bo wszystkie gole w 2014 były praktycznie takie same.

Odnośnik do komentarza

full<demo 

 

za latwo teraz stworzyc sytuacje, oslabione strzaly(czy tam lepsi bramkarze) sprawiaja ze w sieci dominuje gameplay na trojkaty, mimo to nie jest zle, az takiej powtorki z edycji 2013 nie ma z uwahi na to ze szybcy pilkarze nie maja juz takiej przewagi nad obrona

 

mimo wszystko nie wiem czy za 2-3 tyg nie bede sprzedac, nie robie dramy jak Dave, to na prawde fajna czesc ale niestety mentalnie jako gracz sie zmienilem, nie mam juz chyba nerwow do bolaczek tej serii, zbytnio sie we mnie gotuje jak widze jak trace bramke z przenikania albo z tego ze obroncy zrobili zbyt duza luke 

 

powoli dostaram chyba do tego ze juz nie nadaje sie do jakichkolwiek gier sportowych 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

jeszcze mam wrazenie ze nie zawsze 2xX w odbiorze dziala, dusze dusze a nogi obronca nie wyciaga

 

nie zrozumcie mnie zle, to dalej fajna gra tylko ze ja od zawsze preferowalem te odslony ktore stawialy na obrone, a tutaj full po zmianach duzo odebral tej formacji

 

to ze wyrastam ze sportowek nie ma wplywu na to ktory oboz preferuje :P

Odnośnik do komentarza

No ja dlatego w online się nigdy nie wciągnę w żadnej piłce, większość osób gra tak jak nie lubię i to się tyczy obydwu serii. Dlatego lubię grać rekreacyjnie i dla zabawy, a nie denerwować się, że ktoś nadużywa różnych exploitów, tanich taktyk etc.

Dla mnie też odwrotnie: Full > demo (poprawiona fizyka piłki, brak kilku bugów z dema, wolniejsze tempo)

Edit: Ja nie mam większych problemów z obroną. Cpu na superstarze jeszcze nie strzelił mi bramki (a zawsze gram słabszymi, lub równymi teamami) Online tracę też mało goli.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja nadal gram, zayebiście się gra w Master League, zacząłem od nowa i gram Reading, ściągnąłem sobie Taarabta i razem z Pogrebiakiem wymiatają :) 

 

W myClub prawie w ogóle nie gram, bo straszne opóźnienia mam (nawet jedno sekundowe, nie wiem dlaczego), wczoraj grałem z użytkownikiem lucid_dreamer i nie było żadnych lagów...

Odnośnik do komentarza

wczoraj zagrałem 2 mecze online, 1 wygrana i remis. Pierwszy mecz ok, zaś drugi z Realem, to ping pong gracza, byle wpadło do bramki. Skończyło się 3:3. Czyli średnio i znów trzeba olać granie Juventusem bo szkoda nerwów na cyborgów. 

 

Szukam jakiejś optymalnej drużyny, max 3 gwiazdkowej. Wtedy na boisku liczy się coś więcej niż byle pierdy z byle czego. Offline jest świetny. 

Odnośnik do komentarza

Dobrze, ze dzisiaj kumpel wpada zostawic PESa na dluzej, bo po waszych opiniach zaraz sie okaze, ze juz w FIFIE obrona jest lepsza...

Tam przynajmniej mozna kryc od pilki, chociaz tegoroczna odslona wkurza mnie najbardziej wlasnie przez brak balansu napastnikow z obroncami.

Odnośnik do komentarza

 

Nie wiem czy to aby na pewno nowy silnik <spisek>

Żartujesz? Oczywiście, że stary. Nikt nawet nie próbował wciskać kitu o nowym silniku, to już byłaby komedia totalna. Ta gra pod względem technicznym jest do bólu uproszczona. Co się stało z Fox Engine? Znając KONAMY, dla 2016 zapowiedzą nowy silnik, który następnie okaże się dnem, a w 2017 wrócą do tego trupa.

 

2014 była chuyowa, ale liczyłem na to, że ją naprawią, a nie wywrócą wszystko do góry nogami. Wystarczyło poprawić ustawienie obrony, pozbyć się opóźnienia i przemodelować strzały. Chyba, że nie potrafili przy pomocy tamtego silnika stworzyć nieschematycznej gry, bo wszystkie gole w 2014 były praktycznie takie same.

 

 

Czyli nie ma w tym roku fox engine??

Mi bardzo podobał się rok temu i liczyłem, że po przejściu na next gen będzie bajka.

Czyli znów zrobili krok w tył?

 

Pytam bo bardzo sie zastanawiam czy jutro nie wymienić na PESa mojego WAtch dogs i raymana. 

Czy ktoś wie jeszcze jak sprawa z OF?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...