Skocz do zawartości

Outlast


anarom_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę mocno się sugerujesz jakimiś dziwacznymi recenzjami z yt. 3,5 h ? To już widzę jak pajac grał, bieganie na pałę bez dokładnego oglądania wnętrz i większej "wczuwki" jakbyśmy to my sami byli. No jak ktoś tak chce grać to zapewne dostrzeże pewne babole i przesprintuje przez 3h.

Gość nie przesadza. Sam skończyłem Outlast w około 3h 20 minut (tyle trwal moj stream na twitchu) a zdarzyło mi się nawet raz zaciąć. Kilka minut też spędziłem na chodzeniu i oglądaniu wszystkiego wokół.

To horror na jeden wieczór ale za to dobry horror! Moim zdaniem ustępuje Amnesii ale nie zmienia to faktu że jest jednym z lepszych straszaków ostatnich kilku lat.

Minusami są zbyt duża schematyczność w zachowaniu przeciwników co może zepsuć czasem klimat i brak jakiejś bardziej konkretnej, budującej klimat muzyki. Poza tym wszystko jest na swoim miejscu ;)

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

3h na ukonczenie gry? Mi zajelo to okolo 6 h - zagladalem w kazdy kat i szperalem po zakamarkach szukajac notatek, ktore swietnie buduja klimat. Jeden z ladniejszych i lepiej zrealizowanych horrorow w jakie gralem w ostatnich latach. Jak ktos ma zamiar przebiec gre na sprincie to lepiej ja sobie darowac. Gra ma mega klimat tylko trzeba pozwolic jej sie porwac. Czekam az jutro bedzie do pobrania i ponownie przejde.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

3h na ukonczenie gry? Mi zajelo to okolo 6 h - zagladalem w kazdy kat i szperalem po zakamarkach szukajac notatek, ktore swietnie buduja klimat. Jeden z ladniejszych i lepiej zrealizowanych horrorow w jakie gralem w ostatnich latach. Jak ktos ma zamiar przebiec gre na sprincie to lepiej ja sobie darowac. Gra ma mega klimat tylko trzeba pozwolic jej sie porwac. Czekam az jutro bedzie do pobrania i ponownie przejde.

czytałem notatki, nie biegłem przed siebie jak najszybciej, grałem "zwyczajnie" i serio, nie wiem co można w Outlascie robić 6h :) Nie chce być złośliwy ale trzeba by chyba każdą ściane lizać żeby to tyle zajęło.

Tak czy inaczaje warto zagrać, tym bardziej że plusowicze dostają to za darmo.

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
Odnośnik do komentarza

 

3h na ukonczenie gry? Mi zajelo to okolo 6 h - zagladalem w kazdy kat i szperalem po zakamarkach szukajac notatek, ktore swietnie buduja klimat. Jeden z ladniejszych i lepiej zrealizowanych horrorow w jakie gralem w ostatnich latach. Jak ktos ma zamiar przebiec gre na sprincie to lepiej ja sobie darowac. Gra ma mega klimat tylko trzeba pozwolic jej sie porwac. Czekam az jutro bedzie do pobrania i ponownie przejde.

czytałem notatki, nie biegłem przed siebie jak najszybciej, grałem "zwyczajnie" i serio, nie wiem co można w Outlascie robić 6h :) Nie chce być złośliwy ale trzeba by chyba każdą ściane lizać żeby to tyle zajęło.

Tak czy inaczaje warto zagrać, tym bardziej że plusowicze dostają to za darmo.

 

 

Grajac szukalem wszystkich notatek, czytalem je dokladnie. Przysluchiwalem sie rozmowa wszystkich psycholi - a te potrafily za(pipi)iscie budowac napiecie. To co pewna "parka" gadala przez kraty sprawialo, ze czlowiek grajac naprawde czul sie jakby mial do czynienia z solidnie pokreconymi typami. Na scianach wypisane byly teksty krwia - z ciekawosci musialem po prostu je "studiowac" z bliska. Zagladalem w kazdy korytarz przerazony a jednoczesnie zaciekawiony co tam moze sie ukrywac. Czasami przestraszony przez niepowiem kogo siedzialem w szafie kilka minut i wsluchiwalem sie w kroki a pozniej ciesze. Kazde drzwi musialy byc sprawdzone (zostalo mi z Residentow i z serii Silent Hill - kazde drzwi nawet te zamkniete musialem sprobowac otworzyc). To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza

wracając do tematu to pierwsze, co bym zmienił w tej produkcji to spowolnił naszego bohatera, ewentualnie krotki sprint i dorzucił apteczki. 

jak koles wspomina baterie zbieramy, ale o najważniejszym zapomnieli, a właśnie to nadało by produkcji właściwej dynamiki, zaszczucia , tak jak ma to miejsce w dead space - sekwencje w których uciekamy przed wielkim olbrzymem, którego nie idzie rozwalić w żaden sposób. 

to co mnie w tej chwili przyciąga do tej produkcji to klimat nocnego trybu kamery, który w  jakimś topniu przypomina mi starego S.Hill'a.

ot moja opinia na dzień dzisiejszy.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

dobrze, że nie odpaliłem tego w nocy na słuchawkach bo byłby zawał, po kilku h grania jestem solidnie najedzony strachem, trzeba robić przerwy żeby psychika odpoczęła :turned:

 

to co jest najlepsze w tej grze to klimat wariatkowa, bardzo gęsty i udzielający się graczowi, kilka pomysłów zaczerpniętych z filmów (np. REC, jest też tu trochę naleciałości z Saw i pochodnych) ; druga rzecz to brak broni co od razu stawia w pozycji ofiary, jedyne źródło światła to noktowizja w kamerze, a baterie lubią się skończyć w najgorszym możliwym momencie, miałem kilka momentów że musiałem iść po omacku żeby znaleźć przejście, można się spocić jak świnia bo są stresujące momenty :( ale o to w horrorach chodzi

 

mocna stroną tej gry jest też to że czubki nie pojawiają się w oskryptowanych momentach tylko patrolują randomowo  posiadłość, także trzeba się przemieszczać ostrożnie, cichutko na paluszkach co też z automatu wrzuca ciary

 

bardzo skuteczny thriller, w fajnej oprawie i w ramach PS+, jest psychodela, dzikie ucieczki przed czubkami z nożyczkami, sekciarskie klimaty także ograć to trzeba

 

śmierć i podatki :>

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Po pierwszej godzinie jestem. Gierka bardzo uboga graficznie, czytałem jak ludzie się jarali, że to najlepiej wyglądający horror. Nie powiedział bym. Ilość poligonów w obiektach 3D tak mała, że przypomniały mi się czasy PS2. Ogólna sztywnoiść i mała plastyczność zdradzająca korzenie indycze i PC. Nie mówiąc już o 100% amatorsko wyglądających menusach. Nie grafą jednak człowiek żyje. Klimat fajny, nie powiem, gęsia skórka przy każdej akcji z zaskoczenia. Ustawiłem od razu poziom "Koszmar" czy jak tam się zwał ten ostatni przed "Szaleńcem" (na szaleńcu gra się już nie sejwuje, więc podziękował :) ) i brnę powolutku po budynku. Ogólnie mam tendencję do lizania ścian w grach, więc i tu gra starczy mi na kilka wieczorów, bo po godzinie takiej psychodeli jestem zmęczony i muszę odstawić. Jest dobrze, choć przez kwadratowość dupy nie urywa.

Odnośnik do komentarza

Bardzo uboga graficznie ? Czyżby wersja na PS4 jest pocięta ? Owszem wiele przedmiotów jest kiepsko wykonanych jednak same tekstury podłoża, ścian, jak i różnorakie efekty ( np. szyb, krew) to absolutny top UE3. Wprawdzie już każdy czeka na UE4, ale jednak dosyć leciwy UE3 jeszcze tutaj trochę pokazał.

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Dobra gra jak na niezależnych twórców. Co prawda końcówka słaba,( przypomniał mi się Fahrenheit ;) ale i tak ogólnie ma spoko klimat. Strachu za bardzo nie ma, chyba że kogoś straszą wyskakujące z sufitu ciała, i brakuje choć trochę walki. Ale mimo wszystko zagrać trzeba, bo dobrych i klimatycznych survival horrorów jak na lekarstwo.

 

Co do grafiki, no na pewno nie jest to szczyt PS4;P. Tekstury ostre, efekty fajne, ale widać że to gra stricte pod PC robiona.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...