Skocz do zawartości

Gwarancja i awaryjność Xbox One


Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie: gdzie jest napisane to 1408x?

A tak w ogole okazji problemow z brzeczeniem XOne upadly dwa bullszity wypisywane w sieci:

 

Bullshit number one: problemy z terkotaniem maja tylko i wylacznie konsole bez kinkieta.

 

Bullshit number two: w/w problem jest li tylko natury softwarowej i wystarczy apdejt konsoli i wszystko bedzie cacy.

Wiadomosc o tym jak szybko M$ wydal oswiadczenie o bezwarunkowej wymianie trefnych konsol wyraznie temu przeczy...

Odnośnik do komentarza

Ponawiam pytanie: gdzie jest napisane to 1408x?

A tak w ogole okazji problemow z brzeczeniem XOne upadly dwa bullszity wypisywane w sieci:

 

Bullshit number one: problemy z terkotaniem maja tylko i wylacznie konsole bez kinkieta.

 

Bullshit number two: w/w problem jest li tylko natury softwarowej i wystarczy apdejt konsoli i wszystko bedzie cacy.

Wiadomosc o tym jak szybko M$ wydal oswiadczenie o bezwarunkowej wymianie trefnych konsol wyraznie temu przeczy...

Na tej naklejce na górze pudełka, dwie linijki nad numerem modelu.

Odnośnik do komentarza

Dzieki wielkie Oski! Sadzilem, ze info jest na spodzie konsoli. Zrobilem nawet tej nalepce zdjecie jak ustawialem konsolę na regale. Zatem moja konsola ma nr 1433x i terkocze jak traktor nawet teraz, kiedy  jest ona wylaczona w trybie Instant On...W poniedzialek bezwzglednie dzwonie na infolinie M$...

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam model co Emtebe. Czyli 1540/1431X. Jest jest bardzo cicha i w ogóle jej nie słychać siedząc nawet bardzo blisko. Gdy się ucho przyłoży (1cm od kratki) to słychać tylko prace HDD i lekki szum wiatraka.

Czezare dlaczego jutro już nie zadzwonisz? Na poniedziałek niech już kurier przyjeżdża po odbiór.

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam model co Emtebe. Czyli 1540/1431X. Jest jest bardzo cicha i w ogóle jej nie słychać siedząc nawet bardzo blisko. Gdy się ucho przyłoży (1cm od kratki) to słychać tylko prace HDD i lekki szum wiatraka.

 

Czezare dlaczego jutro już nie zadzwonisz? Na poniedziałek niech już kurier przyjeżdża po odbiór.

A wiesz...masz chyba racje. Jutro zadzwonie ;)

Odnośnik do komentarza

Ponawiam pytanie: gdzie jest napisane to 1408x?

A tak w ogole okazji problemow z brzeczeniem XOne upadly dwa bullszity wypisywane w sieci:

 

Bullshit number one: problemy z terkotaniem maja tylko i wylacznie konsole bez kinkieta.

 

Bullshit number two: w/w problem jest li tylko natury softwarowej i wystarczy apdejt konsoli i wszystko bedzie cacy.

Wiadomosc o tym jak szybko M$ wydal oswiadczenie o bezwarunkowej wymianie trefnych konsol wyraznie temu przeczy...

 

 

Ale zauważ, że brzęczenie jest tylko w dashboardzie i instant-on, więc może update coś naprawi. Gdyby wina była w hardware, to by brzęczało cały czas, niezależnie od tego czy jesteś w dashu czy grasz. Jeśli to faktycznie wina niskiego napięcia, mniejszego użycia mocy gdy jest się w dashu, to łatka może coś dać.

 

A MS pewnie chętnie wymieni konsolę, bo zrobi to szybciej niż by wydał patch naprawiający problem :P

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się z powyższą tezą. Hardware ewidentnie. Gdyby był to software to M$ napisałby w oświadczeniu, żebyśmy byli cierpliwi, bo łatka w drodze. A tak pewnie zorientowali się, że w ramach przygotowywania partii na nowe rynki w celu zmniejszenia kosztów produkcji wrzucili do środka jakiś badziew. Nikt chętnie nie wymienia sprzętu na nowy w ramach gwarancji, bo z tym wiążą się olbrzymie koszty.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

No nie do końca. Problem software'owy też może potrzebować sporo czasu na odpowiednie rozwiązanie, a coś trzeba zrobić z tymi, którzy chcę poprawnie działającej konsoli już teraz, a nie np. za 2 miesiące. Nikt Ci nie może powiedzieć żebyś czekał, jak masz jakąś usterkę, to muszą naprawić albo wymienić sprzęt natychmiast. To nie jest ich wybór.

Odnośnik do komentarza

 

Nie zgadzam się z powyższą tezą. Hardware ewidentnie...

To wytłumacz mi skąd hardware wie kiedy jestem w dashu a kiedy gram w grę.

 

Odpowiadam: "wie", poniewaz inny pobor pradu jest podczas grania w gre, a inny podczas wyswietlania dasha. Byc moze jakis trefny kondensatorek powoduje zly przeplyw i falowanie prądu i stad problemy. Moze byc tez cos z dyskiem twardym i jego osprzetem...

Odnośnik do komentarza

Te brzęczenie to strasznie dziwna sprawa. U mnie to w ogóle było śmiesznie. Tak jak mówiłem, w dashu był cicho, a jak grałem to głośno, ale śmieszne było to, że jak włączałem noktowizor w kamerze w Outlaście, to wtedy hałas stawał się wręcz nie do zniesienia. W każdej grze mi hałasował, ale przy włączeniu noktowizora w outlaście już wręcz wariował.

Odnośnik do komentarza

Mi dzisiaj doszedl moj loniak i oczywiscie brzeczy :P jak go wlaczalem to myslalem, ze jest jakies zwarcie i sie zaraz spali :D jest jakas roznica w dzwonieniu, a zamowieniu serwisu przez stronę?

Na szczescie gwarancji mi naliczylo 2latka i 2 miesiace, takze moga wymieniac, ale mam nadzieje, ze nie dostane uzywanej konsoli.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jak z cebulegro, to napisz do sprzedawcy żeby Ci zwrócił część kasy, np. 200 zł za to że zataił usterkę i musisz konsolę od razu do serwisu wysłać (masz prawo do obniżenia ceny, wymiany albo ostatecznie zwrotu kasy bez względu czy to sklep czy osoba fizyczna. Oczywiście jeśli w opisie aukcji nie było nic o wadzie fabrycznej). I koniecznie założyć spór na cebulegro.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ale ta konsola byla nowa :P nawet jednego musniecia palcem na obudowie, wszystko fabrycznie pozaklejane, serio watpie, ze ktos go wlaczal.

Wysle i po problemie, kwestia tylko czy dzwonic czy mozna przez neta. Cena i tak 4 stowki mniej niz ze sklepu, nie bede juz tak cebulil.

 

Może kradziona  :teehee:

Odnośnik do komentarza

Sama konsola chyba jednak byla wlaczana, bo widze, ze plomba z dolu pudelka odklejona i mala ryska przy porcie hdmi, tylko dziwne, bo akcesoria w ogole nie ruszone. Sam juz nie wiem, ale normalnie dostalem paragon do niej ze sklepu, na wypadniete z tira chyba sie nie daje paragonow :D

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza

Wiem, że pewnie było 10 razy ale :

Jeżeli kupie ten biały bundle z SO w UK i nieotwartą, i nie używaną konsolę przywiozę do Polski, to będzie ona na takich samych gwarancyjnych prawach jak kupiona w Media Markt? Chodzi mi o okres gwarancji i serwis w razie ewentualnej usterki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...