Skocz do zawartości

Batman: Arkham Knight


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Rankinigi nie działają, bo tak wygląda teraz dopracowanie gier w branży :P

 

 

NA chwilę obecną (25%), to czuje jakbym grał w Arkham City 2 z mega oprawą, co nie jest minusem, ale nie sprawia też, że jestem mega zaskoczony. Gra jest bardzo dobra, ale nie ma tu nic, czego już nie widziałem. Batfura bardziej mnie drażni niż bawi, nie ogarniam sterowania, bo jest zrobione źle i wszystko co z pojazdem związane jest dość głupie (ściganie się na torach Zagadki, anyone?). Sterowanie Batkiem, to natomiast poezja. Bardzo poprawili szybowanie i pomimo ogromu miasta, to nadal wolę przemierzać Gotham Brusiem niż mini czołgiem. Fabularnie jest dość spokojnie, oprócz jednego, FENOMENALNEGO motywu z... wiadomo :P  Kilka razy też konkretnie się wystraszyłem, także klimacik jest. 

 

Niezłą wtopą są dodatki - jakbym miał za to płacić, to bym się chyba pociął z rozpaczy. Za friko można zagrać, ale złotówki na takie 10 minutowe zabawy nie można dać, by nie powiększać raka branży. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciężko jednoznacznie ocenić tą część. Osobiście jestem fanatykiem AA i AC ale po Arkham Knight mam mieszane uczucia (choć w większości jednak pozytywne). Mógłbym się obyć bez "trybu czołgu" w Batmobile ale same pościgi po Gotham są bardzo fajne (polecam alternatywny schemat sterowania jak ktoś ma problem). Zdecydowanie za dużo jest walk z dronami.

Masa świetnych patentów w głównej osi fabularnej ale Arkham City miało ciekawsze misje poboczne, wypełnione przeciwnikami prosto z kart komiksów (ta część wydaje się przez to mniej "obszerna" mimo, że jest większa)

Dla mnie mocne 8+ przez trochę zmarnowany potencjał

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

Nie śledziłem nigdy tej serii, nie jaram się batmanami, odstrasza mnie np. model bicia się z typami, ale ta część wydaję się być naprawdę spoko. Mam kilka pyt. do grających. Czy jest w tej grze zmienna pora doby czy cały czas lata się w nocy? Jak wygląda 'bujanie' się po mieście? Zostawiam misje, nie chcę niczego robić ino połazić/pofruwać po Gotham. Są przechodnie, ruch uliczny itd.? Właściwie to tyle, moja szala 'kupić albo nie kupić' zależy wyłącznie od tych dwóch spraw - zmiennej pory dnia i normalnie wyglądającego i funkcjonującego miasta, bez jakiejś padaki, że puchy na ulicach itd. :) Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

Daruj sobie rozczarowania i kup sobie just cause 3. Bo w Batmanie nie masz czego szukac. Nie chce pozniej czytac ze 2/10 bo nie jaram sie Batmanem ktory nie biega w sloneczny dzien po ulicach miedzy obywatelami Gotham. Ku@#a skislem xD

Edytowane przez KoBik
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość maciek88

Daruj sobie rozczarowania i kup sobie just cause 3. Bo w Batmanie nie masz czego szukac. Nie chce pozniej czytac ze 2/10 bo nie jaram sie Batmanem ktory nie biega w sloneczny dzien po ulicach miedzy obywatelami Gotham. Ku@#a skislem xD

 

Pytam normalnie bo nie znam gry. Just cause to kupa. I oh, jak nie chcesz później czytać to nie kupię, przepraszam. Zaś w ocenki gier się nie bawię panie bi.

 

A ci przechodnie w nocy to by mogli być.

 

Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza

No cóż u mnie też uczucia mieszane, walka w sumie spoko nabrała dynamiki i to czego brakowało tutaj autorzy dali nam do dyspozycji, podoba mi się myk z contrą-rzutem i to ,że można podnieść gościa na gwiazdkach,latanie jeszcze fajniejsze niż było nowe patenty cieszą oko, choć momentami gacek potrafi się przy bugować. Skradanie też na plus bardziej agresywne więcej możliwości do wykombinowania, dynamiczna ucieczka i to wyjmowanie paru gości na raz miodzio, stare dobre myki rozwinięte do granic możliwości wszystko na duży plus. No a teraz nowości czyli Batmobil i nie które poboczne misje z nim związane, żałuje, że nie działa to na zasadzie płotki w Wiedźminie czyli jak chce to jadę jak nie chcę idę pieszo. Tu muszę nim jechać bo nie pchną gry dalej, jeszcze zrozumiał bym to samo jeżdżenie po ulicach a nie oni mi każą się nim wspinać na dachy i wykonywać jakieś puzzle-questy, na co to komu w Batmanie ja się pytam no na co ? Pościgi ok, choć momentami wali Burnoutem, za dużo też strzelania i walk z czołgami, raz na jakiś czas mogą być, o fabule się nie wypowiem bo mam dopiero 30% gry, nie było kiedy grać. Grafika ładna a animacja płynna, choć IMO jest to najbardziej z bugowany Batman od RS no nic gramy dalej, skończę wypowiem się ostatecznie. 

Odnośnik do komentarza

no tak ale jakaś wskazówka chociaż na jednej jakiś przykład? z klatką

używać jakiegoś urządzenia?

rzucałem w jakąś wszystkim co było i dałem rady tego otworzyć, niektóre są easy czasami wystarczy podejść tylko/ coś przesunać

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

nie no walka jest cudowna, im dalej tym lepiej, zbiorowe ciche ko, wykonczenia wykorzystujace otoczenie, co-opowe wykonczenia, pelno fajnych nowych gadzetow, fajnie przemyslane miejscowki - cud malina

 

fabula (mam 70%) jak na razie cud malina, zdecydowanie najfajniejsza z serii, psychologiczna jazda bez trzymanki z glowa batmana, a nie wykorzystywanie do granic motywu mlodego bruce'a i smierci jego rodzicow

 

na razie jeden dupny minus to walki z bossami

Odnośnik do komentarza

Ukończyłem główną fabułę 

 

jeszcze bez użycia protokołu Knightfall

 

no i jestem bardzo zadowolony, wszystko co widzieliśmy w poprzednich częściach jest teraz dopakowane, można walczyć na jeszcze więcej sposobów, ogólnie bigger, better i more wiadomo. Żadna gra ostatnio mnie tak nie przykuła do konsoli. Ale żeby nie było zbyt słodko, to kilka kutasików poleci, może w spoilerze dam:

 

 

- brak walk z bossami

- NADUŻYWANIE JOKERA KURWA - jak widziałem scenę w krematorium, to sobie myślę 'uff, wreszcie c(pipi) z nim', ale nie nie nie kolego, nie ma, trzeba go w(pipi)ać a na koniec dać FPSa z nim, no bo przecież Joker = Batman inaczej być nie może heheheh ;pppf ahfdsfhs. Serio, denerwowało mnie jego pierdolenie ciągłe; choć zrealizowane przyzwoicie, to ileż można?

- miliard DLCków - no żebym nie mógł pograć w czelendżach Robinem, Nightwingiem, czy Azraelem (tego jednego nie liczę, tag teamów też nie liczę), to coś jest nie tak, nie wspominając już o tych skórkach wszelakich, które 10 lat temu normalnie byś sobie odblokował

 

I jak tu ktoś wspominał, mimo tego, że ta część jest najobszerniejsza, to brakuje mi tych bio postaci i nawiązań jak w AA i AC, no ale to się da wytłumaczyć oczywiście.

 

 

 

A co do pana Rycerza, to nie jestem zawiedziony. Moim zdaniem dobrze, że nie przekombinowali z jego prawdziwą tożsamością i jest OK.

 

Gierka nie daje w pychol jak AA, ale jest godnym uwieńczeniem tej jakże pięknej trylogii (AO też lubię bardzo). Graficznie masakruje benisa dosłownie i w przenośni

SmKXWSS.jpg

 

 

I zmienia oblicze growej ziemii. Tej ziemii.

Odnośnik do komentarza

Gra jest genialna, nie wiem ile mam godzin (48% progresu) ale autentycznie grę uwielbiam. Tak miodnego, perfekcyjnego w wykonaniu i zróżnicowanego zarazem gameplayu nie ma chyba w żadnej innej grze. Coś niesamowitego. Batmobil podkręcił tenmpo w grze o kilkaset %.
Fakt, że dla sporej części osób nie przepadających za czteroma kółkami w grach może być to orzech nie do zgryzienia, podobnie zawiodą się Ci, którzy nie przepadają za trzecioosobowym strzelaniem. Ale ja w sumie nie o tym chciałem..
Gra jest absurdem technologicznym. Jak słusznie zauważyło DF - ten Batman wzoruje się mocno na słynnym Samarytaninie Epic Games, i prawdę mówiąc bije go niemal pod każdym względem. Gra potrafi zszokować jakością oprawy i tekstur (poniżej zbliżone widoki R3, w spoilerach perspektywa przed użyciem R3)
x9mWNRR.jpg
 

UJ3wMr3.jpg

 
 
M788QZL.jpg
 

iUVSL4V.jpg

 

 

S8CJhAY.jpg

 

 

quSeE8g.jpg

 

 

eODY75y.jpg

 

 

eiYTSjL.jpg

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ok kończę grę dziś po robocie. Została może jedna misja fabularna i zrobiłem wszystkie poboczne ciekawe fabularnie (olałem zdobywanie baz , rozbrajanie bomb i ta trzecia z najemnikami). Na plus fabuła ciekawa oraz graficznie daje radę na ps4. No i walka nadal przyjemna jak we wcześniejszych częściach.

 

Na minus  BATMOBIL. (pipi)a ja (pipi)e karny kutas dla tych debili z rocksteady! Jeżeli batmobil byłby wymagany w misjach pobocznych które mogę olać to jeszcze ok ale wczoraj męczyłem się pod koniec fabuły w kilku kluczowych misjach z tym (pipi)onym czołgiem. JA mogę przejść dark souls czy bloodborne z przyjemnością umierając kilkanaście razy ale samochodówek nie trawię. Szczególnie takich zręcznościowych jak wipeout i kupuje (pipi)onego batmana jako grę tpp a nie burnouta !. (pipi)a wczoraj misja zabawy w kotka i myszkę napsuła mi krwi i 2h z życia zabrała. Czerpałem z tego 0 przyjemności tak jak we wcześniejszych misjach z batmobilem.

 

 

Dla mnie batman z batmobilem to 6/10 bez byłoby 8/10.

 

Mam nadzieję że to ostatni batman od rocksteady bo obrzydzili mi temat.

P.S. jutro spodziewajcie się nowej cebula edyszon na pchlim targu. Cena będzie niska bo nie mam serca za to brać ceny z allegro :) 

Odnośnik do komentarza

ja podobnie jak KoBik - podoba mi sie gameplay batmobilem sam w sobie, urozmaica rozgrywke, do tego jest cos z burnouta, viggilante8 czy twisted metal, jedynie pytanie czy pasuje do batmana? szczegolnie w trybie bojowym - tutaj juz jest srednio

 

mi sie dalej to co serwuje rocksteady podoba - to na serio fajna i urozmaicona gra ale juz po nowej czesci chcialbym tego na co czekam od poczatku - open worlda ale z normalnie zyjacym swiatem, przechodniami, ruchem ulicznym itp

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam nic do batmobila poza głównym wątkiem. Po prostu nie każdy może lubić zabawy samochodami i poniekąd w prawie połowie misji jesteśmy zmuszani do wyścigów lub zabaw w kotka i myszkę. Ja zawsze w batmanie najbardziej lubiłem cichą eliminację a tu gra na nas wymusza zabawe w world of tanks. Za to karny kutas się należy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...