Skocz do zawartości

The Last Of Us Remastered Edition


KOŁD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w końcu udało mi się ukończyć grę na normalu i muszę powiedzieć, że pomimo tak niskiego poziomu było kilka lokacji, które powtarzałem kilku krotnie. Myślę, że gra jest bardzo wymagająca, ale to bardzo dobrze, akcje ala Rambo nie mają sensu. Trochę zdziwił mnie fakt, że po ukończeniu mam tylko 6% pucharków, widać trzeba trochę pokombinować by wyciągnąć coś więcej. Raczej nie dam rady przejść gry na najwyższym poziomie trudności, ale tej pozycji należy się choć jeszcze jedno przejście. Bawiłem się świetnie, fabuła to bardzo mocna strona, klimat ciężki, a sama gra przeznaczona raczej dla ogarniętego odbiorcy, który wyniesie cos więcej niż rzeźnia w mieście.

Co do dodatku bardzo trafiony i dużo wyjaśnia apropo Ellie, choć szczerze mówiąc bardzo krótki. Jak na port gra trzyma poziom, wiadomo znajdą się pojedyncze błędy, ale w gruncie rzeczy jestem zadowolony, że przygodę w The Last of Us przeżyłem już na ps4. Gra to temat rzeka i mam nadzieję, że to początek czegoś nowego, nie obraziłbym się za trylogię, może już bez Joela, który ma swój wiek, ale może już samą Ellie, lub całkiem nowymi postaciami?

 

Pytanie Spoiler:

Czy nie macie takiego niedosytu związanego z historią Tommy'ego (brat Joela), oraz Henry'ego i jego brata Sama? Chodzi mi o to, że fajnie by było, gdyby dorzucili ich losy przed spotkaniem się z naszymi bohaterami, może jakieś DLC? W sumie najbardziej zależałoby mi na historii Tommye'go po akcji z początku gry minęło sporo czasu, jest co pokazać.

Odnośnik do komentarza

Pytanie Spoiler:

Czy nie macie takiego niedosytu związanego z historią Tommy'ego (brat Joela), oraz Henry'ego i jego brata Sama? Chodzi mi o to, że fajnie by było, gdyby dorzucili ich losy przed spotkaniem się z naszymi bohaterami, może jakieś DLC? W sumie najbardziej zależałoby mi na historii Tommye'go po akcji z początku gry minęło sporo czasu, jest co pokazać.

 

Co do Tommyego to tak ale henry i jego brat wedlug mnie od poczatku do konca wystarczajaca historia;)

 

Ps. odpowie mi ktos czy ten wybor chapterow dopiero sie dostaje przy new game + ? Bo wczesniej nie sprawdzalem jak szedlem fabule do przodu a teraz nadpisalem save tym z ng+ i mam tylko 1 chapter ten zaczety;) To jak z tym jest bo chcialem porobic znajdźki wszystkie

Odnośnik do komentarza

Model z innym oznaczeniem :woot: . czyli 4B nie 4A ma podobno jakieś tam poprawki i może jest cichsza. 

 

Grając singla też miałem głośne momenty, ale teraz on line konsola chodzi cicho.

 

U mnie cichutko caly czas i bez nagrzewania raczej.

 

ussr powiedz mi bo sie pewnie orientujesz a 3 raz pytam i nikt nie odpisal czy chapter select dopiero przy ng+ dostaje? Bo zapisalem save z ng+ na poprzednim i teraz jak zaczalem to mam tylko chapter 1 :D Wiec pewnie nadpisalo i bede musial od nowa meczyc bo wczesniej nie wchodzilem nawet w chapter select jak gralem 1 raz.

Odnośnik do komentarza

New Game + dostajesz dopiero po skończeniu gry na dowolnym poziomie, jeśli skończysz na Normal to będziesz kontynuował na Normal + Ale

 

Ja zrobiłem tak.

 

Skończyłem grę na Normal, nazbierałem parts do broni i Suppli Joela ile tylko znalazłem. I teraz mam opcję rozpocząć New Game + więc rozpoczynam New Game + na poziomie Normal ale kończę tylko pierwszy rozdział. 

 

  • Robię save game,
  • wychodzę do menu,
  • wchodzę do chapter select i tam wybieraim drugi rozdział,
  • wybieram poziom Grounded
  • I dopiero od tej pory do samego końca gram na Grounded + a nie Normal +.
  • Tylko po skończeniu ostatniego rozdziału trzeba, znów wejść o chapter select i wybrać pierwszy rozdział i skończyć go na poziomie Grounded ponieważ zaczynałem na Normal, i jeszcze raz ostatni rozdział, ale dlaczego ostatnio to nie wiem. Trofeum nie wpada jak skończysz Pierwszy, trzeba jeszcze ostatni.
  • Dopiero po takim zabiegu wpadają wszystkie trofea. Za niższe poziomy.

Jeśli w twoim przypadku nadpisałeś save to wejdź w chmurę i sprawdź czy ten ostatni nie jest tam zapisany, wystarczy ściągnąć na konsolę i zrobić tak jak napisałem. 

Edytowane przez ussr
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Musze sprawdzic najwyzej zrobie tak jak pisales z new game+ bo i tak mialem zamiar jeszcze raz przejsc wezme ten grounded przejde jeszcze raz i pozniej dozbieram reszte.

 

A powiedzcie mi jak to jest z ta zmiana poziomu trudnosci w trakcie gry czy np. grounded jak bedzie za trudne zmienie w opcjach poziom to mi chapter zaliczy od razu na tym nizszym?

Odnośnik do komentarza

New Game + dostajesz dopiero po skończeniu gry na dowolnym poziomie, jeśli skończysz na Normal to będziesz kontynuował na Normal + Ale

 

Ja zrobiłem tak.

 

Skończyłem grę na Normal, nazbierałem parts do broni i Suppli Joela ile tylko znalazłem. I teraz mam opcję rozpocząć New Game + więc rozpoczynam New Game + na poziomie Normal ale kończę tylko pierwszy rozdział. 

 

  • Robię save game,
  • wychodzę do menu,
  • wchodzę do chapter select i tam wybieraim drugi pierwszy rozdział,
  • wybieram poziom Grounded
  • I dopiero od tej pory do samego końca gram na Grounded + a nie Normal +.
  • Tylko po skończeniu ostatniego rozdziału trzeba, znów wejść o chapter select i wybrać pierwszy rozdział i skończyć go na poziomie Grounded ponieważ zaczynałem na Normal, i jeszcze raz ostatni rozdział, ale dlaczego ostatnio to nie wiem. Trofeum nie wpada jak skończysz Pierwszy, trzeba jeszcze ostatni.
  • Dopiero po takim zabiegu wpadają wszystkie trofea. Za niższe poziomy.

Jeśli w twoim przypadku nadpisałeś save to wejdź w chmurę i sprawdź czy ten ostatni nie jest tam zapisany, wystarczy ściągnąć na konsolę i zrobić tak jak napisałem. 

Po co zaczynać od drugiego chaptera na grounded skoro można od pierwszego? Po napisach końcowych wysypią się trofea.

Ja dodam od siebie, że wszystkie znajdźki, pogaduszki, drzwi, suchary itd. zrobiłem na grounded bez większych problemów. Potem cofnąłem się za pomocą chapter select do jednego rozdzialy i zebrałem dwa nieśmiertelniki.

 

Edytowane przez NewNickPL
Odnośnik do komentarza

Wkurza mnie to ze zaufalem sony i wziąłem konsole na premierę a teraz mam odkurzacz. Jakbym poczekał z pół roku to by było ok z ta nowa rewizja. :-(

Mam konsole prawie od premiery (drugi rzut) i chodzi cicho, tylko co jakiś czas wrzuca 5 bieg, aby po kilkunastu sekundach znów chodzić cichutko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...