Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko po co farmić mgłę skoro można zdobyć narzędzie do jej tworzenia z krwi rytualnej? Sam nawet podałeś w punkcie pierwszym co należy zrobić żeby go zdobyć:

Clear the first three Chalice of Pthumeru Dungeons and get the Arcane Haze Extractor

Potem to już kupuje się za tętnienia najtańszą krew rytualną i przerabia na mgłę.

To jest z poradnika. Nie doczytałem, wiedziałem nawet, ze tak sie da. Leciałem, po łebkach tylko, żeby nie zbłądzić. Dla mnie i tak juz nie ważne. 

 

 

A więc tak skończyłeś bb mevek :kaz:

Ktoś mi wjechał na dumę, także specjalnie dla Pawcio: Ja vs  Amy  z labiryntów. W samej walce trafiła mnie może 2 razy  :obama:  pod sam koniec, tych kilku stąpnięć nie liczę   :reggie:

 

 

Świetna walka i może taktyka dla innych   :cool:  :lapka:

 

Jeszcze takiego babola wrzucę, którego co jakiś czas bezmyślnie robię:

 

Edytowane przez iMEVEK
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kasias

Dzięki za pomoc. Jeszcze dwa pytania mam co do lochów. Kiełek krwawego kwiatu - liżę ściany, otwieram wszystkie przejścia, zabijam każdego, a tego przedmiotu nie znalazłem jeszcze ani razu.

 

I co do farmienia w lochach, np. krwi rytualnej (4). Jak wracam na konkretne poziomy to takie dobry drop już z gości z workami na plecach nie wypada. Powinienem "skasować" cały zaliczony loch i w jego miejsce stworzyć taki sam, żeby od nowa tam farmić?

Odnośnik do komentarza

Jedź każdy loch po kolei(bez kielichów korzenia) i ze spokojem dotrzesz do ostatniej przeciwniczki. Tu po angielsku:

 

The Yharnam, Pthumerian Queen trophy needs a series of steps before hand:

  • Defeat the Blood-starved Beast for the Chalice of Pthumeru.
  • Find the Red Jelly in the (Nightmare) Lecture Building.
  • Defeat Amygdala for the Chalice of Ailing Loran.
  • Retrieve the Living String from Mother Brain.
  • Defeat Ebrietas for the Great Isz Chalice.
  • Clear the first three Chalice of Pthumeru Dungeons and get the Arcane Haze Extractor. These are: the Pthumeru Chalice, the Central Pthumeru Chalice and the Lower Pthumeru Chalice. The Arcane Haze lets you transform materials you don't need into haze, a material needed for some dungeons.
  • Clear through the 3rd layer of Ailing Loran for Bastard of Loran materials as well as the Beast Claw.
  • Clear all 3 layers of the Defiled Chalice. This one is a bitch.
  • Clear to the 3rd layer of Great Isz or Lower Loran for two more Red Jelly materials. The Great Isz Chalice is easier and you don't need to defeat the final boss to get the materials.
  • Clear the first two floors of the Great Pthumeru Ihyll Chalice to reach Yharnam.
  • Kill Yharnam, Pthumerian Queen.

 

Podkreślone nie jest konieczne(chyba, że myślisz o platynie to już owszem), bo Red Jelly są w dwóch kielichach do zdobycia. Możesz sprawdzić w którym z nich byłoby ci łatwiej je zdobyć i ewentualnie możesz pomęczyć się z Ebrietas.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Na chwilę wyhamowałem z kielichami, bo grając cały dzień, te korytarze stały się już monotonne. Załatwiłem za to ostatniego bossa (tzn. Pierwszego Łowcę - za drugim razem) w arcygenialnej scenerii (oprawa, MUZYKA), co z przyjemnością udokumentuję. Jest to moja pierwsza gra od FromSoftware, do której podszedłem z trzech powodów: horrorowy setting, sezon ogórkowy w pełni, w dodatku grę miał już znajomy. Ależ ja byłem głupi, nie grając w to na premierę - aż mi wstyd.

 

Toż to gameplay'owe cudeńko, pod względem czystej rozgrywki bezwzględnie najlepsza gra obecnej generacji. Oczywistych zalet nie będę powtarzał, bo padły w tym temacie pewnie tysiące razy, ale muszę pochwalić szczególnie pierwsze 3-4 godziny gry. To był TUTORIAL DOSKONAŁY. Nie licząc opcjonalnych podpowiedzi od duszków we Śnie Tropiciela, obyło się bez traktowania gracza jak idioty, tłumacząc, że prawa gałka służy do poruszania się... Przez pierwsze 3h można nauczyć się praktycznie wszystkiego, no może poza timingiem przy kontrach. "Szacunek" do każdego przeciwnika, odciąganie adwersarzy od kolegów, wjazdy od pleców, wykorzystywanie otoczenia - tak właśnie pokazuje się graczowi, jak należy się bawić. Przy okazji "obaliły się" pewne mity związane z tym deweloperem, a na pewno z tą konkretną grą: 1) nie wymaga wielkich manualnych zdolności; 2) nie trzeba studiować każdego ruchu oponenta; 3) kara za śmierć jest, ale w przypadku bossów, jeśli gramy po bożemu i odblokowujemy kolejne skróty (piękna nagroda za eksplorację), to powrót do szefa zajmuje raptem minutę.

 

Mistrzowska gra, zasługująca na 10. Perła w koronie PS4. Minus? W najbliższym czasie nie chce mi się grać w nic innego...

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Dziś wystartowałem na ostatniego bossa, pomyślałem a co mi tam nagram filmik no i nagrało się pierwsze podejście i zgon ghermana Film: https://www.facebook.com/maciej.kazmierczak.94/posts/1087269211326437

 

Sorry że na fb ale coś mi konto z yt nie chce połączyć :/ także dla tych którzy uważali ze się nie da lub wątpili, w taki sposób gram, idealnie mój styl jest ukazany na tym filmiku. Jeszcze Martyn został jako ostatni boss i dobić lochy kielicha. Nie chce na razie zaczynać ng+ a jeszcze trochę posiedzieć na starych śmieciach.

 

Kasias idealnie to opisałeś, też wcześniej w soulsy nie grałem ale ten tytuł po prostu mnie rozjechał. Niby już skończyłem ale nie chce mi się nic innego odpalać, chce jeszcze, cieżko się oderwać od takiego standardu.

Edytowane przez Wesker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko po co farmić mgłę skoro można zdobyć narzędzie do jej tworzenia z krwi rytualnej? Sam nawet podałeś w punkcie pierwszym co należy zrobić żeby go zdobyć:

 

 

Clear the first three Chalice of Pthumeru Dungeons and get the Arcane Haze Extractor

 

Potem to już kupuje się za tętnienia najtańszą krew rytualną i przerabia na mgłę.

 

 

Sorrki, ale ja nie widze metody wytworzenia mgiełki. Można wytworzyć rożne materiały z  mgielki, ale wpierw trzeba ja pozyskać z przeciwników. 

13737715_1202043869845982_21493254179103

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Tylko po co farmić mgłę skoro można zdobyć narzędzie do jej tworzenia z krwi rytualnej? Sam nawet podałeś w punkcie pierwszym co należy zrobić żeby go zdobyć:

 

 

Clear the first three Chalice of Pthumeru Dungeons and get the Arcane Haze Extractor

 

Potem to już kupuje się za tętnienia najtańszą krew rytualną i przerabia na mgłę.

 

 

Sorrki, ale ja nie widze metody wytworzenia mgiełki. Można wytworzyć rożne materiały z  mgielki, ale wpierw trzeba ja pozyskać z przeciwników. 

13737715_1202043869845982_21493254179103

 

Z mgły nie można tworzyć innych materiałów. Aby tworzyć mgiełkię potrzebne jest narzędzie do jej tworzenia, które można znaleźć w Lower Pthumeru Chalice. Jak już je zdobędziesz to idziesz do stołu gdzie naprawiasz/ ulepszasz broń i pojawi się tam nowa opcja, w której ze wszystkich materiałów jakie masz można tworzyć mgłę. Z krwi rytualnej(1) można pozyskiwać 1 mgłę za 1 krew, ale gdy będziesz chciał przerobić 1 krew rytualną(5) to uzyskasz według tabeli którą wkleiłeś 12 mgły. Przydatne, bo nie musisz męczyć się z farmieniem przy tych robalach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak nie lecicie NG+ ani nic z tych rzeczy to bierzcie się teraz za Darki 3, też się będziecie świetnie bawić.

 

Chyba też się skuszę ale za jakiś czas bo jeszcze chcę pomasterować blood a w sierpniu deus ex więc pewnie na wrzesień jeszcze przed Battlefieldem ogram DS3. Mam pytanie, jaki jest desing w tej grze i jak sprawa OST? Też taki klimat jak w BB?
Odnośnik do komentarza

Jeżeli otwarłeś coś wymagającego Red Jelly to sprawdź u tych małych wystających z miski. Tam gdzie można kupować za insight/ wgląd. Bardzo możliwe, że jest tam do kupienia.

 

Co do następnej gry to planuję kupić DS3, ale po wydaniu wersji z oboma dodatkami.

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

Jak  wyfarmić Red Jelly.

 

Jakiś Janusz dobrze to opisał na sieci, ratując mi przy tym tyłek. Wrzucam krotki filmik z sesji, a nóż sie komuś kiedyś przyda.

Sposób jest o tyle ciekawy, ze jest szybki, prosty, nie wymaga żadnych surowców, ani nawet gotówki. 

 

 

  Edytowane przez iMEVEK
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...