Skocz do zawartości

Zgadnij grę z obrazka/gifa!


Rekomendowane odpowiedzi

Po edicie poprawne.

 

Chrystepanie, ile bym dał żeby TES wrócił do korzeni. Skyrim to jakiś żart w porównaniu do rozbudowania Daggerfalla...

 

 

No i ogrom świata... Szacuje się, że cały teren dostępny w grze zajmuje 161,600 kilometrów kwadratowych, a dostępnych jest ponad 15,000 lokacji, zamieszkałych przez ponad 750,000 NPC. Dla porównania, teren w Morrowind to zaledwie 25.9 km2, podczas gdy Oblivion oferował 41.4 km2...

 

*sigh*

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

 

Nie chcę nikomu psuć zabawy, ale od kiedy google potrafi wyszukiwać według grafiki, to takie gry tracą sens.

... a jednak zepsułem!

 

Ale że jak?

 

Zapisujesz podany obrazek na dysk, wchodzisz na Google Grafika, tam jest możliwość wyszukiwania przy pomocy obrazu (taka ikonka aparatu), wysyłasz obrazek i w 90% odnajduje Ci odpowiedź.

https://www.google.pl/search?tbs=sbi:AMhZZivoYTzvmeugsIQg0B1unXXxbQ1e5ecIulRUl0LQjbhU98EAQQaay5Js6FvuZsm5_1xLou9T-NNCM1NRB-qCa7haAEFLWum4Gi2QAyeag4bDdMe32DARROFQ7p7T7EQPx3BAf7bKoqKHc0wU7Uptyuaj7EiUIFuuZTB2oFa7sPKEDtTjgOZTuey3Fdwg7q6VkTd2CKCnmnMb-kTS3gP135tJ8RBv7CBBRTHyXwCKZ1tDc2cFrZKvsB2hTyE8JbLQAKCUBcHfQLLYHg_1Q0Ne7YbSIxNi6NNaS4PgsnlHIuAFH7jVtGiuuvW5x6jP8J_1J7hH0XNrR_157FB44NCKjlzb_1Z3sJ-HKrF-UYPhV-uyeIUgklSmToOJw7uxnuj2W-O1VcTxE41tVOcqXopScG-AeOCqM2aoq1RtkuHiWBKuvsqTRDcFi2JobeXi4_1DDOJjadz79Ici2OgkIO2Esg6NKXdxxBJ4VjdWsQCr07-5P5JDuk0CBMjOKbfgSXrdFI3Q_1DCmqpFLm4VbGaPNqczVCD9Ru3Yx0ednk7rLpdCX98dAUl9Ir97jfKm0UxINA84IZhE8Cphws22j71QWesCX-ugKR5QK3q9EVHkPbyb3A1ASfRsY-CX6ccooHyRAjckbGmNVdVXqG5x2TLwmueV8j7bYwKtaCw4U0fwsfWiUN9AnYRIWDGAtjW2zno1wKrdn0wNjasOGkyP0H-2h7oDs86hEkZn0Cw8PNBzFMFDiKAmcCcrkJiPFz4DKbg-WvA53GOiPlH1sVeGg9BkHVDlntZybJiCkcQeCoSIcA2ZM07_1csHDgLBNfojGf5zAS9rHhDt5Nd9uU_1OAIWFWFcXF-jcBEmGhB5gyCbExAFohFsWLNVEhkWcJPspX7p4TGNJgzM04_1pfc1F4lXBTM5S-vp-j1kqLT9XeOIqYxrOgFJeVkc6v5jy2TV77QL5QrZtamhbw_1ZscyGtOMdGADG7DkAIEXIjkKDSfiCIQ8LZVegTfCcw9xksRav6RdOJQRuLLlO_1gvkJZq1d93HfGpSRpl0r51SXSo-MDFz8OvQVVye43odqTDLgc8i1XC5FBSx_1oxPy9idkUnwbPdiKlOi2gIJJERuFk-6U4XmCybGnp-sKf6_1U3t68HHaTaO0zAskPK0ypNhqe08-Rdf7ukgoTCzeec5HSt3vDdyN3_1YbSew56vMa9V4Hs_1_1Ey5PdGYB1x4AK5YIryhwECVUgSymGnLVimE9SB39eJbXRp_1Siy8GfPCNnoVKUMGEQeW6kSWqc--I1hln39ZD9IHHdeyqA7nSVt9CeVlR1I3iG12zSuPMGWJXBmFxmD2OSbezYyAsrifBPiQIFXzFstrppMzSu9cfqjt9dU55laYYu4I3fGMOzPprMIQCFJu3Lw0UgqYsRutVChXxUxIA4ocdcIL29XzZEYBgLdzwEPyu6ZPxLK_1_1lRoIykwFyhTycxQTZotHjvu4uhQdI6j8x6MUdklHbV3-mliw8YwncsmATSLo6nfFxVlHRgAiWPGOJrjypvsfpeE621EONH8-19_1

Odnośnik do komentarza

Nie wiedziałem. To teraz proszę zedytuj ten post, żeby nikt nie widział, hehe.  Chociaż gdyby nałożyło się jakieś efekty, to może by nie wyszukało ;p

 

Wow, to działa. Nieprawdopodobne co ten internet potrafi.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

No wiadomo, ze mozna wyszukac w google grafika, ale chyba nikt tego nie robi, co? :P

Ja tylko wpisałem "Jon Lane IBM" do wyszukiwarki. ;) Dlatego stwierdziłem, że Twoja podpowiedź za dużo zdradza.

 

Żeby nie było tak łatwo z tym wyszukiwaniem guglowym, to można zaproponować np. samodzielne robienie screenów - choćby z filmiku na youtube. Będzie wtedy pewność, że screenshot jest w pewnym sensie unikatowy.

 

EDIT:

Nieważne... z youtube'a też znajduje, o ile się nie wkleja tylko fragmentu screena. Ciekawe...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Zapisujesz podany obrazek na dysk, wchodzisz na Google Grafika, tam jest możliwość wyszukiwania przy pomocy obrazu (taka ikonka aparatu),

 

 

wcale nie trzeba zapisywać na dysk, wystarczy skopiować adres obrazka i podać go przy wyszukiwaniu obrazem, w ten sposób w kilka sekund znalazłem że poprzednia zagadka to był daggerfall

 

niestety ta zabawa serio jest daremna (mimo że ciekawa) chyba że ktość osobiście robi zrzuty z ekranu z danej gry, wtedy google bedzie miało mniejszą szanse na odszukanie obrazem

 

 

albo wyszukanie tego że ostatnia zagadka to było

Strong Bad's Cool Game for Attractive People : 8-Bit Is Enough

cokolwiek to znaczy

 

zadaje ja:

 

4579-a.jpg

 

ponieważ obrazem można wyszukać i tak dosyć łatwo to dam podpowiedź oraz zachęte dla tych co nie znają - ta gra ma ok 15 lat, a nie 25 jak by można sądzic po grafice, nie jest aż tak stara. i ta gra  to jest coś w stylu wormsów w czasie rzeczywistym, + dużo krwi. pamiętam że swego czasu fajnie się grało na "kanapowym multi" - ta gra mocno zżyna z wormsów, ale zamiast turowego naprzemiennego strzelania obaj gracze na podzielonym ekranie mogli jednocześnie skakać, latać na linie i strzelać, a bronie były nawet bardziej pomysłowe niż w wormsach (wliczając w to "snajperke" rail guna w stylu quake3 która zabijała jednym ciosem ale sprawiała kłopoty z celowaniem)

 

ogolnie obczajcie na jutubie jakie fajne akce wychodziły w tej grze :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

 

...

 

...

 

Zapisujesz podany obrazek na dysk, wchodzisz na Google Grafika, tam jest możliwość wyszukiwania przy pomocy obrazu (taka ikonka aparatu), wysyłasz obrazek i w 90% odnajduje Ci odpowiedź...

Jak ktoś ma chrome to wystarczy Prawy Przycisk Myszy-> Szukaj grafiki.

Ew. grafikę można przenieść przeciągając myszką bezpośrednio na www.google.com

Odnośnik do komentarza

mate nie wiem o czym mowisz (chociaż po szybkim googlu znalazłem że być może gra o jakiej ja myśle była też znana pod nazwą którą podałeś)

zdunek - blisko pomysliłeś sie o 1-2 litery

zeratul - nie żartuj scorched earth to był prekursor wormsów który sie pojawił z 10 lat przed nimi, ja mowie o grze która wyszła po wormsach, a nawet po wormsach 2, i stawiając na prostą grafike olała turową walkę i pozwoliła naszaleństwo "wormsów" w czasie rzeczywistym

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

no dobra mate w takim razie uznaje że wygrałes

 

 

chociaż zastanawia mnie czy znałeś osobiście liero? :P

 

 a co do scorched earth - to był pierwowzór wormsów (który wyszedł wiele lat przed nimi), nawet idąc dalej można powiedzieć że pierwowzór angry birds - czyli strzelania turowego , gierka wyglądała tak

Scorched_Earth_gameplay.png

 

 

mate zadawaj, ale przy okazji powiedz czy znałeś liero z dziecińctwa czy wygooglowałeś obrazek?

 

 

jako ciekawostke powiem że wiele młodszych osób może pamiętać worms2 albo worms armageddon lub inne jego reedycje, ale mało kto pamięta że pierwsza część worms była bardzo stara i wormsy wtedy nie wyglądały jak robaki tylko jak kilka pixeli

ss_4ad6950b2998f22be22bd9221ae39539775b7

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Nie googluje bo wtedy ten temat nie miałby sensu. Grałem całkiem sporo w gusanosa dawno temu, myślałem że to jest mod liero (w które też grałem, ale to raz u kogoś), a okazuje się, że jest to darmowy klon. Była taka świetna zrobiona przez graczy mapa w stacji pod wodą, wraz z kolejnymi strzałami woda zaczynała się wlewać do środka :)

 

Dobra, screen z mojej ulubionej gry multiplayer:

 

QaXcVQc.jpg

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...