Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do fachowców. Kupiłem Sunset Overdrive na płycie wraz z podstawowym DLC - kostiumy i spluwy tzw. "day one edition". Grę zainstalowałem z płyty, kod na DLC wstukałem, pobrałem co trzeba. Ogrywałem. W międzyczasie poczułem głód na Sunset Overdrive i wszystko co z nim związane - kupiłem season pass - pobrałem, zainstalowałem. Następnie zdobywałem wszystko co z grą związane - wspomniane kostiumy i spluwy tyle, że kolejne. Wydawało mi się, że mam wszystko już na swoim dysku. W końcu w grze wpadło upragnione 100% i postanowiłem ją usunąć z uwagi na brak miejsca na dysku. I tu powstają pytania.

Wszedłem w kafelkę z grą i usunąłem samą grę pozostawiając pozostałe kafelki nienaruszone - skoro zapłaciłem za season pass i inne dodatki to chcę je mieć. Usuwam samą grę przekonany o tym, że wszystkie dodatki zostaną a po jej usunięciu okazuje się, że na dysku nie mam niczego co z grą związane. I tutaj pytanie do fachowców - nie mam a może mam i nie potrafię tego sprawdzić? Czy zakupione dodatki przepadły? Jak mogę właściwie sprawdzić co mam na dysku a czego na nim nie mam? W końcu - co z zapisanym stanem gry? Dlaczego zniknęło dosłownie wszystko skoro nie skorzystałem z opcji usunięcia całości a chciałem usunąć jedynie instalację podstawowej wersji gry?

Druga sprawa to temat czystej ciekawości - absolutnie nie zamierzam sprzedawać mojej konsoli - zakładając jednak, że zechcę nowego XO z większym dyskiem i wymalowanego w motywy jakiejś z moich ulubionych gier - co z moim profilem? Profil stanowi moją własność, tak mi się wydaje. To moje konto Microsoft i mój profil. Jak w takim razie przygotować taką konsolę do sprzedaży? Czy kupujący ode mnie konsolę będzie mógł korzystać z gier, które znajdują się na jej dysku? Będzie mógł skorzystać z gier z programu GWG lub EA ACCESS? Co zrobić z dwoma grami, które dostałem w formie cyfrowej? Fifa 15 i Forza Motorsport 5 - dostałem je w formie kodów do konsoli - pobrałem, zainstalowałem i pogrywałem. Jeżeli usunę je z dysku - będę dalej ich właścicielem? Będę mógł je pobrać ponownie? Co przy sprzedaży konsoli muszę usunąć a czego nie mogę usuwać? Czy wszystkie te gry - zarówno te dwie przy zakupie konsoli, wszystkie z programu GWG i wszystkie z programu EA ACCESS stanowią własność dysku twardego mojej konsoli czy tylko i wyłącznie mojego profilu? A skoro już przy tym temacie - co z zakupionym przeze mnie seasson pass'em do np. gry Sunset Overdrive? Jeżeli on w ogóle gdzieś jest - jest na dysku czy gdzie?

Panowie - ja się na tym nie do końca znam i proszę o pomoc - jeżeli znajdzie się jakaś osoba, która będzie w stanie kompleksowo mi to wyjaśnić będę szalenie wdzięczny!

Pozdrawiam!

Edytowane przez Folion
Odnośnik do komentarza

Po kolei:

 

- jak usuwasz to usuwasz wszystko.

- jeśli kupiłeś coś cyfrowo to jest to na stałe przypisane do Twojego konta i możesz ściągnąć to ze sklepu za darmo

- save'y zostają automatycznie wrzucane na serwer, więc ściągając grę ponownie będziesz miał te same zapisy które miałeś w momencie jej skasowania

- kupujący Twoją konsolę może korzystać z zakupionej przez Ciebie zawartości o ile na tej konsoli zostanie twój profil i będzie ona oznaczona w opcjach jako konsola główna

- kody są jednorazowe i przypisują się do konta na których zostały użyte

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Teraz była wersja beta dasha i trzeba było wyrazić zgodę czy chcesz ja otrzymać czy wolisz poczekać na wersje gotowa ktora jest wypuszczona miesiąc wcześniej dla ludzi z preview,

 

Koval rowniez dostałem to info i pewnego pięknego dnia gdy włączysz konsole wyskoczy co info o instalce klikniesz instaluj i będziesz mieć nowego dasha

 

kriss cos pomieszał

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupuje ktoś z Was to Layers of Fear od Bloober Team? Ostatnio oglądam dużo filmów o zbliżonej tematyce (Mama, Sinister, Insidious) i gierka mi się zayebiście podoba. Ale dziś mogą grać tylko Ci co mają Game Preview. A żeby mieć ten pakiet trzeba należeć do programu Xbox Preview czy wystarczy Xbox Live?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...