Skocz do zawartości

The Knick


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie ma tematu o tym serialu, to zakładam. Od jutra leci. Zazwyczaj nie czytam prawie nic o serialach zanim obejrzę, ale widzę już teraz, że prasa dostała większość sezonu i recenzje pierwszych odcinków są bardzo, bardzo dobre. Bardzo.

 

Z tego co rozumiem, będzie trwał trend podbijających serca publiczności seriali niekoniecznie napisanych zbytnio oryginalnie czy spójnie, ale uderzających przede wszystkim dosadnym przekazem wizualnym, jak widzieliśmy na przykładzie szajby kolejno na "Breaking Bad", "Hannibala" i "Detektywa".

 

A może prasa kłamie i nie? Ale stawiam, że będzie się gadać na forumku o tym serialu.

 

 

HBO nie miało obecnie miejsca na nowy serial, szansę podjęło Cinemax i już zaklepało drugi sezon, w którym także wszystkie 10 odcinków wyreżyseruje Steven Soderbergh.

 

 

 

The_Knick_Promo_Poster.jpg

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podobno poza kllimatem większość rzeczy w tym serialu zawodzi. Plus murzyn i baba są lekarzami. 

 

1. "Podobno" - czyli pewnie nie widziałeś.

2. Większość czyli co? Świetna gra aktorska, scenografia, kostiumy, muzyka, charakterne postaci, dialogi? Jakieś konkrety?

3. Murzyn jest lekarzem, no i ? Baba nie jest lekarzem, tylko pielęgniarką/ami, szefową "MOPSu"/sponsorką szpitala, zakonnicą (zwaną, w niektórych kręgach pingwinem), pacjentką (a raczej przyszła denatką)

4. Skoro większość rzeczy zawodzi, to co tworzy ten klimat?

 

Pozdrawiam  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

No właśnie czekałem na rozwianie wątpliwości, bo chciałem się zabrać za ten serial. Klimat bardzo mnie kręci.   :) Murzyni w tamtych czasach nie mieli szans wykształcić się na chirurgów.

 

 

Na pewno ludzie zawodowo zajmujący się pisaniem będący obywatelami USA nigdy na to nie wpadli. Serial 1/10.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No różny badziew pcha się widzom do głów byle przemycić antyrasistowskie i feministyczne akcenty.

 

 

To prawda, w wielkiej ilości filmów przedstawiających USA w XIX wieku krajem rządzą praktycznie czarne kobiety, byle przemycić antyrasizm niczym heroinę w du'pie. Dobrze, że jesteś czujny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde to jest tak zarąbisty rok jeśli chodzi o seriale, że w czasie przerwy między sezonami muszę ustawiać sobie grafik co oglądać najpierw, a co później  :P Z The Knick jestem po pierwszy epku i jest świetnie. klimat, epoka, postacie... wszystko zrobione z głową. Muzyka to ciekawa kwestia. Tak mocno nie pasuje do epoki, a zarazem genialnie buduje klimat każdej sceny. Jest MOC po prostu.

Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszym odcinku. Super serial.  Bardzo jarają mnie takie klimaty, szczególnie epoka. Muzyka nietuzinkowa ale świetna. Motyw murzyna jednak uzasadniony i nie puszczony bokiem. Akcenty humorystyczne z zakonnicą i "ratownikami" też ok. Zobaczymy jak będzie dalej

 

BTW serial  byłby jeszcze ciekawszy gdyby cofnąć się o 50 lat wstecz do czasów, gdy dopiero wprowadzono eter i ogólnie znieczulenie ;) albo jeszcze wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...