Skocz do zawartości

James Bond Spectre


Rekomendowane odpowiedzi

Jak bardzo lubie Elbe to Bond był biały, jest biały i taki powinien pozostać.

I nie był BLONDYNEM.

 

Spoko, jestem za. Zawsze chciałem go zobaczyć w roli amanta robiącego przy okazji rozwałkę, a póki co był tylko bohaterskim kapitanem przyjmującym na klatę kosmos.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 

Jak bardzo lubie Elbe to Bond był biały, jest biały i taki powinien pozostać.

(pipi)a lewactwo. czarny bond, potem czarny batman, czarny kapitam ameryka, czarny srebrny serfer, az w koncu doczekamy się czarnej diany spencer w jakims filmie parabiograficznym o niej, typu jobs czy inne człowieki z nadziei.

 

Czarny Red w Skazani na Shawshank to też było przegięcie, ku.rwa w jakim ja świecie żyje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja proponuję niech jakiś murzyn napisze sobie  książkę o murzyński  agencie specjalnym. Niech ta książka stanie się bestsellerem i niech jakiś murzyn  nakręci sobie film. Film  z najczarniejszym murzynem w roli głównej. Niech ten film stanie się kultowy. I niech odpierodlą się od 007 ;)

 

#postpoalkoholu

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli Bonda może grać Australijczyk, Irlandczyk, Szkot, do tego raz brunet, raz blondyn, raz śniady, raz biały jak ściana i to jest ok, ale czarny Angik już jest wbrew wzorcowi? To dosyć mało wzorcowy ten wzorzec. Serio, jaki jest problem z tym, że facet jest czarny? Jest wysoki, charyzmatyczny (dużo bardziej niż choćby Lazenby czy Dalton), przystojny i jest dobrym aktorem, moim zdaniem spełnia wszystko, żeby zagrać Bonda. Jak by mówiono o Bondzie w wykonaniu np. Dave Chappelle'a albo Eddiego Murphy'ego, to bym mocno dyskutował. Założę się, że oglądaliście wiele filmów w których bohaterowie różnili się znacznie bardziej od swoich literackich pierwowzorów niż tylko kolorem skóry, a nawet nie zająknęliście  się, że wam to przeszkadza (ba! nie raz, nie dwa wyjście z kanonu skutkowało fajnym efektem). Serio ziomki, ale jeżeli macie problem z kolorem skóry jakiegoś aktora, to nie jest kwestia tego, że nie chcecie się poddawać pewnej "modzie".

Odnośnik do komentarza

Czyli Bonda może grać Australijczyk, Irlandczyk, Szkot, do tego raz brunet, raz blondyn, raz śniady, raz biały jak ściana i to jest ok, ale czarny Angik już jest wbrew wzorcowi? To dosyć mało wzorcowy ten wzorzec. Serio, jaki jest problem z tym, że facet jest czarny? Jest wysoki, charyzmatyczny (dużo bardziej niż choćby Lazenby czy Dalton), przystojny i jest dobrym aktorem, moim zdaniem spełnia wszystko, żeby zagrać Bonda. Jak by mówiono o Bondzie w wykonaniu np. Dave Chappelle'a albo Eddiego Murphy'ego, to bym mocno dyskutował. Założę się, że oglądaliście wiele filmów w których bohaterowie różnili się znacznie bardziej od swoich literackich pierwowzorów niż tylko kolorem skóry, a nawet nie zająknęliście  się, że wam to przeszkadza (ba! nie raz, nie dwa wyjście z kanonu skutkowało fajnym efektem). Serio ziomki, ale jeżeli macie problem z kolorem skóry jakiegoś aktora, to nie jest kwestia tego, że nie chcecie się poddawać pewnej "modzie".

 

Osiagnijmy kompromis i zgodzmy sie na Jeta Li jako Bonda. Ja nie bede mial tylko bialego, ty tylko czarnego i wszyscy beda zadowoleni!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pajgi kolejny obrońca poprawności politycznej. Murzyn,czy inny kolorowy jako James Bond to taka sama profanacja jakby biały miał grać 2paca,czy innego znanego czarnego.

 

Jak czekasz na Elbe w roli Bond to ja czekam na Michała Milowicza w roli Luther Kinga.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

Pajgi kolejny obrońca poprawności politycznej. Murzyn,czy inny kolorowy jako James Bond to taka sama profanacja jakby biały miał grać 2paca,czy innego znanego czarnego.

 

Jak czekasz na Elbe w roli Bond to ja czekam na Michała Milowicza w roli Luther Kinga.

Tak, bo mi chodzi o poprawność polityczną, a nie o to, że "(pipi)a a dlaczego nie?". Już wiemy, że "kanon" w tym wypadku ma małe znaczenie, gdzieś tak od samego początku i jeżeli jedynym kuźwa wyznacznikiem tego jak powinien wyglądać James Bond jest "byle nie czarny", to ciężko dyskutować z bombą prawdy tego kalibru.

Odnośnik do komentarza

Ja prywatnie chciałbym zobaczyć cygana jako Bonda. Waliłby wódkę de lux zamiast martini, jeździł swoim składakiem albo czymś skrojonym na szybko, a jego dziewczyna elegancko zebrałaby kasę na dworcu. Głównym przeciwnikiem byłby Canis, który zginąłby zadźgany swoim długopisem. Pięknie

 

Ale czaisz typie, że gdyby ten cygan był przystojny, z klasą, szarmancki (cokolwiek to znaczy) i był dobrym aktorem to jeśli dalej w filmie byłoby martini + kobieta(y) + aston martin to nadawałby się na bonda? Czy mam pięściami wytłumaczyć?

Mylisz elementy charakterystyczne marki z kolorem skóry aktora. Tak jak ktoś wyżej pisał, jeżeli Bonda miałby zagrać Forest Whitaker czy ktoś to też miałbym obiekcje bo F.W. nie ma aparycji do tej roli.

Odnośnik do komentarza

 

Jestem na tak dla czarnych aktorów grających nowe postacie, a nie na siłę upychanych do ról tych, które zostały stworzone jako białe.

Rola stworzona jako biała. Najlepsze dzisiaj.

Najwyżej nie obejrzycie.

 

Myślę, że Fleming tworząc szkockiego agenta jej królewskiej mości w 1953 miał na myśli murzyna xD

 

Za dużo beki z poprawności politycznej w tym temacie dzisiaj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...