Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najlepsza konsola to chyba DS Lite. Niedawno kupiłem kolejnego w swoim życiu Lite'a, używkę w przyzwoitym stanie, na kredyt, bo na zlocie Jaczes mnie podjarał 999, w którego jeszcze nie grałem. No i kurde... Na tej konsoli się nigdy nie kończą ciekawe gry. Zawsze jest 100 opcji, których jeszcze nie sprawdzałeś. Miała ciekawy start, potem od razu w 2005 wysyp hitów, i tak dalej, nawet w 2011 wyszła masa świetnych pozycji, z czego niemal każda odmienna. (Nawet w 2012 wyszły Pokemony BW 2, Inazuma 2, Devil Survivor 2, ale to faktycznie był już koniec).

 

Trudno to porównywać z dużymi konsolami. Jeśli obecnie każda "duża" gra 3D steruje się mniej więcej tak samo i robisz jako tako to samo i ewentualnie jest wybór, czy TPP, czy FPP, tak na DS-ie powinny być same platformówki 2D z widokiem z boku i ewentualnie powieści interaktywne. Ale jakże do tego daleko, jak daleko... Ostatnia konsola pozwalająca robić gry 2D, które nie odstają wyglądem, ostatni etap, gdy duzi deweloperzy mogli robić gry tanio - to był złoty okres, kiedy ostatni raz próbowano tak wielu, wielu rzeczy. Gdzie to wszystko się podziało dzisiaj... Jest trochę ciekawych indyków, ale zazwyczaj nie są one dokończone, bo developer wie, że zbyt wiele osób tego nie kupi, i zbyt wiele nie zapłaci. Są to często ciekawe gry, ale pod względem sterowania mało angażujące.

 

DS jest też piękny. To jedna z najładniejszych rzeczy elektronicznych, jakie widziałem. Wszystko jest takie proste, czyste, symetryczne - nie kojarzę, żeby ktoś zrobił taki sprzęt. Prostokąty w prostokątach. Detale są megagustowne - regulacja głośności z symbolem słupków, włącznik z małym trójkątem, przednia ścianka z po prostu tłoczeniem dwóch kwadratów. Żadnych komunikatów, powiadomień, nawet cholera nie ma stanu baterii dokładnego - cała komunikacja konsoli z tobą to dwie diody, dwie kreski. Tak samo granie - włączasz, grasz, loadingi w grze zajmują może sekundę. Jest w tym coś magicznego, także z perspektywy obecnych konsol N.

 

DSi i potem 3DS już aż tak ładne nie są, mimo że teoretycznie można by, przecież postęp czyni części lżejszymi, tańszymi. Ale mimo takiej ładności DS-a Lite'a, wszystko to faktycznie się doskonale też sprawdza w dotyku. Konsolkę czuć w ręce, ale wygodnie się ją trzyma w dowolnej pozycji, dowolną ręką. Wiadomo, że różne gry wykorzystują to na inny sposób (Rhythm Heaven - gra, do której mam boner). Ale nie muszą, bo przyjemnie gra się też normalne na krzyżaku i patrząc na ekran. Nawet zaślepka na slot na gry z GBA jakoś tak dodaje charakteru, że wszystko jest tutaj dopięte na ostatni guzik, ładnie wsunięte jak w jakąś szkatułkę. Po prostu chce się tym bawić, trzymać w rękach, bo samo w sobie jest zabawką. Ale gry też doskonałe. Choć raz kompromis w technologii faktycznie polegał na tym, że można mieć wszystko.

 

 

 

No kurde. Telefony przez te kilkanaście lat przeszły od niezgrabnych tandentnych mutantów (na Boga, synonimem stylowego fonu w 2004 była Motorola Razr!) do płaskiego ekranu z zaokrąglonymi kantami. A konsole?

 

Q6qQWlD.jpg

 

 

i4K2R3e.jpg

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wybiera się ktoś na copernicon 2016 w Toruniu 16-18 września?

Sekcje związane z grami:

Konsolowa (budynek: LO1 piwnica)

piątek 17:00 - Strefa wolnej gry - przyjdź i zagraj na dowolnej dostępnej konsoli

piątek 18:00 - Turniej Ultra Star UltraStar T.A

piątek 19:00 - Turniej Street fighter 5 Street Fighter Polska

sobota 10:00 - Turniej Revelator Street Fighter Polska

sobota 11:00 - Turniej Pokemon XY Street Fighter Polska

sobota 12:00 - Turniej dla początkujących - Sound Voltex Eryk "Chazoshtare" Lepszy

sobota 13:00 - Turniej Naruto Street Fighter Polska

sobota 15:00 - Turniej Rock Band Łukasz "Pacyf" Pona

sobota 16:00 - Turniej Mortal Kombat XL Street Fighter Polska

sobota 17:00 - Warsztaty oraz turniej - DDR dla początkujących Lisia Nora

sobota 18:00 - Turniej Smash Bros 4 Street Fighter Polska

sobota 19:00 - Turniej FIFA 16 Street Fighter Polska

niedziela 11:00 - Turniej Mario Kart Street Fighter Polska

niedziela 13:00 - Turniej Pokken Tournament Street Fighter Polska

E-sportowa (budynek: MDK s100, I piętro)

piątek 17:00 - Turniej Heroes of Might and Magic 3 - część 1 Krzysztof "Scorpio" Bogacki

sobota 10:00 - Turniej Heroes of Might and Magic 3 - część 2 Krzysztof "Scorpio" Bogacki

sobota 11:00 - Turniej Worms Armageddon Krzysztof "Scorpio" Bogacki

sobota 13:00 - Turniej Hearthstone Standard Artur "Vanisz" Sobczak, HearThorn

sobota 17:00 - Turniej Unreal Tournament (1999 GOTY) Krzysztof "Scorpio" Bogacki

sobota 18:00 - Turniej Hearthstone Wild Artur "Vanisz" Sobczak, HearThorn

niedziela 10:00 - Turniej Heroes of Might and Magic 3 - część 3 Krzysztof "Scorpio" Bogacki

Gier elektronicznych - prelekcje (budynek: LO1 s13, parter)

piątek 17:00 - HOPA - z czym się to je? Maciej Kwiatkowski, Dominika Pawłowska

piątek 18:00 - PlayStation od Nintendo? - Konsolowe Ciekawostki! Jacek "JackQuack" Kułakowski

piątek 19:00 - Uzależnienie od gier komputerowych Krzysztof "Kero" Piersa

piątek 20:00 - Nie, gry kiedyś nie były lepsze i przestań się oszukiwać Dominik Gąska

piątek 21:00 - SMITE - MOBA bogów Michał "Grubby" Jakubowski

sobota 10:00 - Czy czujesz ten Fantomowy Ból? Gol_Galad

sobota 11:00 - Co tak straszy w Fatal Frame Iga Ewa Smoleńska

sobota 12:00 - Valve, Steam, Half-Life - raz, dwa, a gdzie trzy? Gol_Galad

sobota 13:00 - Gdzie tkwi fenomen "Pokemon GO" Kamil "Wn3ku" Wnęk

sobota 14:00 - Kosmologia Świata The Elder Scrolls - o bogach, magii i całym wszechświecie Mateusz "Druid" Tomczyk

sobota 15:00 - Gry niezależne na PC Otoshigami

sobota 16:00 - OVERCLOCKING - czyli jak podnieśc wydajność komputera niskim kosztem Blackwhite

sobota 17:00 - Bloodborne - pogadanka o konsolowym dziele Miyazakiego. PvleChris

sobota 18:00 - Historia growego Wiedźmina Ryszard Chojnowski

sobota 19:00 - Niezatapialni.pl - spotkanie z twórcami podcastu Niezatapialni.pl - Michał Piwowarczyk, Tomasz Pstrągowski, Iga Ewa Smoleńska, Dominik Gąska

sobota 20:00 - Jak to drzewiej bywało, czyli krótka historia polskich lokalizacji Ryszard Chojnowski

niedziela 10:00 - "Nie tylko Wiedźmin" - polacy też mają swoje gry Kamil "Wn3ku" Wnęk

niedziela 11:00 - Virtual Reality - z czym to się je? Jacek "JackQuack" Kułakowski

niedziela 12:00 - Dark Soulsowa pogadanka Stark

niedziela 13:00 - XBOX vs PlayStation Geek v Evil

niedziela 14:00 - Hearthstone - koncepcje, strategie porady Herman

 

Poza tym sekcje karciane, gier planszowych, gam jam i inne imprezy związane z grami i fantastyką.

Miło, że większość z growych wydarzeń odbywa się w budynku ogólniaka, do którego chodziłem ;)

Odnośnik do komentarza

Ogqozo, bardzo fajnie napisałeś, dam plusika jak mi wrócą. Ja lubię wszystkie modele DS/3DS od Lite w górę, nawet 2DS mi się podoba (bardzo wygodny jest). Nie lubię tylko pierwszego DSa, strasznie jest brzydki. No i ekranik miał słaby (ciemny).

 

Wracając do GameCuba. Postanowiłem kupować papierowego Retro Gamera. 50zł/mieś. mnie nie zbawi, a lubię starocie i gazetki o grach. Zamówiłem na początek numer 158 z 25-leciem Sonica. Teraz patrzę na przegląd najnowszego numeru i co widzę? Ano to:

 

8raRHTC.jpg

 

GameCube będzie gwiazdą numeru 160 (październik 2016). A zobaczcie reakcję redaktorów :)

 

https://youtu.be/fFJ6ztgRWRQ?t=14m11s

Edytowane przez Konsolowy
Odnośnik do komentarza

Gamecube gamecubem, ale nazywanie Wii porażką grową jest nadużyciem. Takie tytuły jak SMG 1 i 2, DKCR, Xenoblade, Metroid Prime 3, Zelda Skyward Sword to klasyki i kanon już teraz. A przecież było też wiele innych, nie tak głośnych, ale bardzo dobrych gier (MadWorld, NMH 1 i 2, Zack&Wiki, HotD Overkill, Tatsunoko vs Capcom, Muramasa...). Ok, kilka było potem portowanych na inne sprzęty, ale to na Wii miały debiut. Ja Wii stawiam na półce obok innych konsol Nintendo, zdecydowanie wyżej niż WiiU. Wii Shity po prostu ignoruję

Odnośnik do komentarza

Gadot   mimo ze uwielbiam parę gier na Wii to dla mnie osobiście ta konsola jest porażką. Sprzęt nieprzystosowany do do generacji  przez większość swojego życia wegetujący dopraszający sie na gierki nie od nintendo z "zajawką" która  nawet nie przyjęła się  na stałe. Połowiczny sukces Wii  stai też za porażką WiiU. Dlatego nie przepadam za tą konsolą.

Odnośnik do komentarza

To zależy czego oczekujesz chyba. Ja od konsol stacjonarnych Nintendo oczekuję Metroida, Zeldy i Mariana. Tutaj wszystko dostałem. A w bonusie parę innych świetnych rzeczy. Tak więc ja jestem bardzo usatysfakcjonowany. W przeciwieństwie do WiiU. Zeldy nie ma, Metroida nie ma, Marian szkoda słów... Na szczęście WiiU idealnie sprawdza się jako retro konsola dla starych fanów Nintendo. Inaczej już dawno wylądowałaby w piwnicy

Odnośnik do komentarza

No na Wii wyszły najlepsze gry generacji. Xenoblade, Mario Galaxy, Skyward Sword (wiem, wiem... kwestia gustu). No i dużo naprawdę ciekawych gierek, Muramasa, Rhythm Heaven, Red Steel 2, No More Heroes, Kirby, Silent Hill (wyszedł chyba potem na inne rzeczy), Donkey, Boom Blox, Little King's Story, Fire Emblem, Punch-Out, Smash Bros i parę innych japońskich bijatyk, Zack&Wiki, Last Story... Nie było ich tak bardzo wiele, ale... No nie no, trudno to nazwać porażką artystyczną. Jak ktoś dziś kupi Wii to ma "nadrabiania" na rok spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Mario Galaxy 2 i 1  wiem ze sa sztosy  mimo że  w nie nie zagram nigdy(zniszczona ręka) Resztę starałem się ogrywać w miarę możliwości na emulatorach czy na  Wii U.  Ale powiedzenie ,że WII nie było porażką nintendo  konsola która żyła ile 3 lata po premierze a potem wskoczyła na kroplówkę  Nintendo. Od Snesa Big N nie potrafi zrobić  porządnej  konsoli która nie miałaby choćby jednego feleru niszczacego szanse na wygraną w konsolowym wyścigu.

 

Nawet GC dostał po (pipi)e przez napęd. Panowie jak kocham Nintendo tak  po tym jak wyhodowali sobie na piersi żmije ( PlayStation) to nie potrafią sie odnaleść

Odnośnik do komentarza

TGS za nami, TGS w ojczyznie console gamingu, ktory nie przyniosl nawet jednej jedynej zapowiedzi nowej pozycji aaa z tego kraju, szok, square,konami,namco,sega,sony, jedno wielkie lol i wstyd, gaming w kkw schodzi do popier.dolek na komorki

 

nie wspomne, ze na targach nie zobaczylismy nic z kh3,ni nokuni2, remakeu ff7 czy re2, nowej gry vanillaware, nowego ace combat czyli juz zapowiedzianych pozycji, capcom juz chyba serio zabil deep dawn i phanta rai engine, a from software zakopalo sie pod ziemia (a sporo ludzi liczylo chocby na zajawke kilkusekundowa bloodborne2)

 

chyba najgorsze tgs ever

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...