Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_

Z racji tego, że fajnie sobie można czasem pospamić o fajnych rzeczach z użytkownikami sugar, matepięc, figlarz, niktcienielubi czy kilku innych, ale zawsze wejdą i wrzucą jakies lemingi screeny z usługi, która ich nie interesuje albo z konsoli, której nigdy nie powąchają nawet przez to obrzydzają innym użytkownikom jakąkolwiek fajną dyskusję ponad trzepanie konia do gifów czy do rozdziałki to zakładam ten temat. Wyżej wymienieni userzy proszeni są o fajne posty żeby tworzyć fajny temat a, że nie ma tutaj licznika postów to sobie możemy spamować o dobry gierkach a nie gó.wnie obsranym czy rozmazanym :lapka:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Też was zastanawia czemu Capcom zarżnął Mega Mana ? Przecież Blue Bomber to mega ikoniczna postać i dziwi jej zamrożenie. Klasyczny styl rozgrywki w oprawie jak w new super mario bros u byłby GOTY + 2 tryby gry modern(dla lamerów) i old school dla wyjadaczy.

 

Z ciekawości obczaiłem vgchartz(wiem, wiem gunwo obesrane) i seria sprzedawała się żałośnie niestety :(

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Sam sobie odpowiedziałeś. Jakby się sprzedawało, to by trzepali dalej. Capcom oficjalnie jakiś czas temu zapowiedział, że nie będzie kontynuacji gier, których poprzednia część nie sprzedała się w nakładzie minimum 2 mln.

Odnośnik do komentarza

A przypadkiem ostatnia częścią nie był megaman 10? Nie dziwie się ze się nie sprzedał, 8 bitowa grafika z poziomem trudności odrzucającym największych wyjadaczy to nie jest przepis na gigantyczną sprzedaż. Jakby zrobili tak jak Soban napisał, to by to miało sens...

 

Ale dla tych co chcą pokazać nowym retro megamanem, polecam... Super smash bros na 3ds i wiiu ^_^

Odnośnik do komentarza

Capcom podobno był zadowolony ze sprzedazy ostatniej czesci. Coś tam pewnie zrobią, seria raczej nie wymaga duzego teamu. Cos na poziomie graficznym ostatniego Stridera byłoby ok.

Zapaleńcom polecam pierwszą część na gameboya, przeszedłem dopiero po wielu miesiacach od zakupu.

Odnośnik do komentarza

No ja tam ciągle pamiętam jak przeczytałem w Secret Service reckę pierwszego Crasha. Nigdy już tak nie byłem napalony na żadną inną grę.

Serię (1-3 i CRT) kocham wielką grową milością. Zagrywałem się jak głupi, wyciskałem ostatnie soki (jedynka nawet momentami trudna była np nawiedzony most), dzięki rudemu jakoś wytrzymałem te kilka lat bez ogrania Mario 64. Dalej naiwnie wierzę w to że marka odejdzie od Activision i jakieś ogarnięte w dobrych platformówkach studio zrobi pełnoprawnego AAA Crasha. Nawet nie chcę myśleć jak ta gra mogłaby wyglądać na obecnych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Dobry pomysł, blubi. 

 

Czemu odnoszę wrażenie, że jako jedyny użytkownik na forumku jaram się speedrunami? Po przejściu każdej gry szukam światowego rekordu i oglądam, bo przyjemnie się patrzy jak ktoś, gdzieś na świecie wymasterował daną grę tak, że triki skrócające czas przejścia w ułamkach sekund mają znaczenie. Ostatnio przeszedłem Super Metroida, to i obejrzałem sobie m. in. wyścig poniżej. Czterech graczy z czołówki ściga się w kategorii any%, jest dwóch komentatorów, masa emocjonujących momentów. Może to ja jestem dziwny, ale oglądało się to tak, jak jakiś bardzo ważny mecz normalnego sportu, tylko że było naprawdę ciekawie. Żeby zachęcić do oglądania, to powiem, że w dwóch momentach publika zachowywała się niemal jak ta z Evo moment #37.

 

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

2 lata temu, połowę wakacji spędziłem na twitchu, oglądając bicie rekordu w Super Mario 64, także nie jesteś sam. Emocje były niesamowite, a potęgował to jeszcze czat, który dosłownie dostawał downa w co gorętszych momentach.  Nigdy nie zapomnę jak Siglemic (ksywka tego speedrunnera) miał podejście perfekcyjne - wykorzystał wszystkie glitche, miał trochę szczęścia, perfekcyjnie zaliczał kolejne etapy i tuż przed walką z Bowserem... spie,rdolił się z platformy. Reakcja?

 

"Fuck"

 

I od nowa. Speedruny tej gry ogląda się dobrze, bo Mario ma tak szeroki wachlarz ruchów, że w rękach ogarniętego gracza wygląda to jak Mirror's Edge 2. Co ciekawe, w żadnym późniejszym Marianie wachlarz ten nie był tak szeroki.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jOWRyWwRF7E

 

Hipnotyzujące. Dobry jest jeszcze motyw z tym, że w SM64 jest kilka momentów, kiedy można wykorzystać glitche, które wcale nie muszą zadziałać. Speedrunner może zaryzykować, i wcale może mu nie wyjść. Japońska wersja, bo oszczędza się w niej kilka sekund przez krótsze komunikaty xd.

 

A co do Megamana, to patrząc  na te obrazki ze Smasha na WiiU: to aż żal du,pę ściska, że Nintendo nie ma Megamana, bo mogliby zrobić z nim cuda.

 

mega-man-smash-bros.jpg

 

super-smash-bros-wily-stage.jpg

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Mnie martwi cos. Ogolnie to na koncu bedzie tl:dr jak by co, taknie?

 

Krotko na poczatek, pierwszym sprzetem do grania bylo jakies g.owno Philipsa od wujaszka z Niemiec laaaaaata temu. Utkwily mi tam jakies u-boty strzelajace do statkow plywajacych na powierzchni. Pozniej Atari 65 gdzie jak sie jakiegos Pitfala czy Brusa Lee wgrywalo (ponad 300 jednostek) to trzeba bylo siedziec w innym pokoju, bo wszyscy wierzyli ze jak za glosno bedziesz, albo tupniesz to

boot-error.jpg?36d7bb

 

Z ulga powitalem C64 i gierki na Turbo gdzie sie czekalo kilka jednostek lub byly cartridge (pamietam jakis cyrk mialem na tym i zabawa byla pyszna).  Najmilej wspominam taka strategie theatre of europe gdzie mozna bylo uzyc bomb atomowych, ale trzeba bylo znac haslo do ich odpalenia (midnight sun). To bylo so real. Pozniej doszla stacja dyskow i gierki jak Test Drive i bylo pozamiatane. No ale wszystko ewoulowalo i pozniej wyszla krolowa

 

amiga500.jpg

 

Canon Fodery, Harpoony (mega strategia), Silent Hille, pinbale wszelakie czy sensible socery. Ta platforma wg mnie definiowala tamte pokolenie graczy. Byly juz wtedy piecyki tak samo jak dzis. Prawdziwe potwory w styli IBM 486 gdzie jak zobaczyle Prince of Persia pierwsza to myslalem ze to nie jest prawda co widze. Ksiaze ruszal sie jak prawdziwa osoba. Nie przeszkadzal nawet mono monitor (bursztyn lub zielen zazwyczaj). Pomijam juz zc spectrum polaczone do Kasprzakow i ponga :)

Pozniej juz wiekszosc wie co sie stalo. Szarak sie pojawil i wszystko inne odeszlo niejako w cien, choc wiem ze taka scena Amigi ma sie do dzis gdzie niegdzie calkiem dobrze.

Anyway do czego bije? Jak widac moja pierwsza konsola nie byl xbox :) ale dzis czytam posty o gierkach w stylu Hotline Miami, Shovel Knight itp i probuje i beskitu, nic nie czuje. Nie potrafie sie wkrecic. Chyba tylko papers Please mnie przywiazaly na dluzej do taboretu. I zastanawiam sie po ktorej teraz stronie barykady jestem. Mysle ze to nie grafika jest problemem, ale niemoznosc postawienia sobie wyzwania ktore bede umial pokonac. Gry te, sa zwyczajnie trudne dla mnie :( frustruje sie tylko i gdyby nie to ze mam cyfrowe ich wersje, poszly by do kosza.

Chyba juz nie ma dla mnie ratunku i bede do konca zycia gral w bf4, fm, cifke itd

Zaczalem teraz Evil Within. Fajowy klimat, ale tez na dlugo nie umiem wytrwac. Fallen Lord to samo, ale o dziwo Dark Soulsy skonczylem kilka razy. Ch.uj wie co mi dolega :frog:

Moglbym tak wiecej przykladow wpisac, ale nie chce nudzic i juzmi lepiej ze z barkow to zrzucilem. No i spoko ze jest taki temat bez tych dalnow niektorych.

 

Tl"dr

Jestem stary, gralem we "wszystko" co ty a nawet wiecej ale juz mi sie nie chce i nad tym ubolewam

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

panowie gdzie teraz idzie wyrwac jakąś kolekcje Metal Sluga?

XBL, PSN, STEM?

 

pograłbym w to znowu

 

na PSP wyszła antologia Metal Slug - zawiera - 1, 2, X, 3, 4, 5, 6, nie ma tylko X2

 

 

Ma slowdowny (i nie mówię o tych, które były w pewnych miejscach na wersji automatowej). Odradzam. Polecam natomiast antologię w wersji na PS2, wtedy nic już więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza

 

 

panowie gdzie teraz idzie wyrwac jakąś kolekcje Metal Sluga?

XBL, PSN, STEM?

 

pograłbym w to znowu

 

na PSP wyszła antologia Metal Slug - zawiera - 1, 2, X, 3, 4, 5, 6, nie ma tylko X2

 

 

Ma slowdowny (i nie mówię o tych, które były w pewnych miejscach na wersji automatowej). Odradzam. Polecam natomiast antologię w wersji na PS2, wtedy nic już więcej nie potrzeba.

 

Mam tę antologię na PSP, zrzuciłem ją sobię na PSP GO i żadnych slowdownów nie odczułem 

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

panowie gdzie teraz idzie wyrwac jakąś kolekcje Metal Sluga?

XBL, PSN, STEM?

 

pograłbym w to znowu

 

Chcesz konsolową wygodę - antologia, o której mówi Wiesława i Pingoviron.

Chcesz najlepsza wersję, bez spowolnień, bez lagów - emulacja arcade na MAME.

 

X i trójka mają jeszcze porty na STEMie, ale nie wiem jakiej jakości to jest port.

 

 

Mnie martwi cos. Ogolnie to na koncu bedzie tl:dr jak by co, taknie?

 

Krotko na poczatek, pierwszym sprzetem do grania bylo jakies g.owno Philipsa od wujaszka z Niemiec laaaaaata temu. Utkwily mi tam jakies u-boty strzelajace do statkow plywajacych na powierzchni. Pozniej Atari 65 gdzie jak sie jakiegos Pitfala czy Brusa Lee wgrywalo (ponad 300 jednostek) to trzeba bylo siedziec w innym pokoju, bo wszyscy wierzyli ze jak za glosno bedziesz, albo tupniesz to

boot-error.jpg?36d7bb

 

Z ulga powitalem C64 i gierki na Turbo gdzie sie czekalo kilka jednostek lub byly cartridge (pamietam jakis cyrk mialem na tym i zabawa byla pyszna).  Najmilej wspominam taka strategie theatre of europe gdzie mozna bylo uzyc bomb atomowych, ale trzeba bylo znac haslo do ich odpalenia (midnight sun). To bylo so real. Pozniej doszla stacja dyskow i gierki jak Test Drive i bylo pozamiatane. No ale wszystko ewoulowalo i pozniej wyszla krolowa

 

amiga500.jpg

 

Canon Fodery, Harpoony (mega strategia), Silent Hille, pinbale wszelakie czy sensible socery. Ta platforma wg mnie definiowala tamte pokolenie graczy. Byly juz wtedy piecyki tak samo jak dzis. Prawdziwe potwory w styli IBM 486 gdzie jak zobaczyle Prince of Persia pierwsza to myslalem ze to nie jest prawda co widze. Ksiaze ruszal sie jak prawdziwa osoba. Nie przeszkadzal nawet mono monitor (bursztyn lub zielen zazwyczaj). Pomijam juz zc spectrum polaczone do Kasprzakow i ponga :)

Pozniej juz wiekszosc wie co sie stalo. Szarak sie pojawil i wszystko inne odeszlo niejako w cien, choc wiem ze taka scena Amigi ma sie do dzis gdzie niegdzie calkiem dobrze.

Anyway do czego bije? Jak widac moja pierwsza konsola nie byl xbox :) ale dzis czytam posty o gierkach w stylu Hotline Miami, Shovel Knight itp i probuje i beskitu, nic nie czuje. Nie potrafie sie wkrecic. Chyba tylko papers Please mnie przywiazaly na dluzej do taboretu. I zastanawiam sie po ktorej teraz stronie barykady jestem. Mysle ze to nie grafika jest problemem, ale niemoznosc postawienia sobie wyzwania ktore bede umial pokonac. Gry te, sa zwyczajnie trudne dla mnie :( frustruje sie tylko i gdyby nie to ze mam cyfrowe ich wersje, poszly by do kosza.

Chyba juz nie ma dla mnie ratunku i bede do konca zycia gral w bf4, fm, cifke itd

Zaczalem teraz Evil Within. Fajowy klimat, ale tez na dlugo nie umiem wytrwac. Fallen Lord to samo, ale o dziwo Dark Soulsy skonczylem kilka razy. Ch.uj wie co mi dolega :frog:

Moglbym tak wiecej przykladow wpisac, ale nie chce nudzic i juzmi lepiej ze z barkow to zrzucilem. No i spoko ze jest taki temat bez tych dalnow niektorych.

 

Tl"dr

Jestem stary, gralem we wszystko co ty a nawet wiecej ale juz mi sie nie chce i nad tym ubolewam

 

 

Mam dla Ciebie wiadro listę:

- Znajdź sobie jakiegoś mega szybkiego schmupa i przejdź go na jednym kredycie.

- skończ tetrisa z NESa (score: 999999)

- World conquest grając  ryukyu w Europie Universalis III / IV (google powie ci o co chodzi)

- ustanów world record w speedrunie dowolnej gry

- ogarnij Dwarf Fortress

 

 

Wybierz dwa z powyższych, wykonaj je, stwierdź, że teraz rzeczywiście grałeś we wszystko, strzel sobie w growy łeb i nie graj w nic więcej do końca życia. ;)

 

 

 

Mam tę antologię na PSP, zrzuciłem ją sobię na PSP GO i żadnych slowdownów nie odczułem

 

To teraz zagraj na automacie albo na MAME, od razu poczujesz różnicę.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

 

panowie gdzie teraz idzie wyrwac jakąś kolekcje Metal Sluga?

XBL, PSN, STEM?

 

pograłbym w to znowu

 

Chcesz konsolową wygodę - antologia, o której mówi Wiesława i Pingoviron.

Chcesz najlepsza wersję, bez spowolnień, bez lagów - emulacja arcade na MAME.

 

X i trójka mają jeszcze porty na STEMie, ale nie wiem jakiej jakości to jest port.

 

 

Mnie martwi cos. Ogolnie to na koncu bedzie tl:dr jak by co, taknie?

 

Krotko na poczatek, pierwszym sprzetem do grania bylo jakies g.owno Philipsa od wujaszka z Niemiec laaaaaata temu. Utkwily mi tam jakies u-boty strzelajace do statkow plywajacych na powierzchni. Pozniej Atari 65 gdzie jak sie jakiegos Pitfala czy Brusa Lee wgrywalo (ponad 300 jednostek) to trzeba bylo siedziec w innym pokoju, bo wszyscy wierzyli ze jak za glosno bedziesz, albo tupniesz to

boot-error.jpg?36d7bb

 

Z ulga powitalem C64 i gierki na Turbo gdzie sie czekalo kilka jednostek lub byly cartridge (pamietam jakis cyrk mialem na tym i zabawa byla pyszna).  Najmilej wspominam taka strategie theatre of europe gdzie mozna bylo uzyc bomb atomowych, ale trzeba bylo znac haslo do ich odpalenia (midnight sun). To bylo so real. Pozniej doszla stacja dyskow i gierki jak Test Drive i bylo pozamiatane. No ale wszystko ewoulowalo i pozniej wyszla krolowa

 

amiga500.jpg

 

Canon Fodery, Harpoony (mega strategia), Silent Hille, pinbale wszelakie czy sensible socery. Ta platforma wg mnie definiowala tamte pokolenie graczy. Byly juz wtedy piecyki tak samo jak dzis. Prawdziwe potwory w styli IBM 486 gdzie jak zobaczyle Prince of Persia pierwsza to myslalem ze to nie jest prawda co widze. Ksiaze ruszal sie jak prawdziwa osoba. Nie przeszkadzal nawet mono monitor (bursztyn lub zielen zazwyczaj). Pomijam juz zc spectrum polaczone do Kasprzakow i ponga :)

Pozniej juz wiekszosc wie co sie stalo. Szarak sie pojawil i wszystko inne odeszlo niejako w cien, choc wiem ze taka scena Amigi ma sie do dzis gdzie niegdzie calkiem dobrze.

Anyway do czego bije? Jak widac moja pierwsza konsola nie byl xbox :) ale dzis czytam posty o gierkach w stylu Hotline Miami, Shovel Knight itp i probuje i beskitu, nic nie czuje. Nie potrafie sie wkrecic. Chyba tylko papers Please mnie przywiazaly na dluzej do taboretu. I zastanawiam sie po ktorej teraz stronie barykady jestem. Mysle ze to nie grafika jest problemem, ale niemoznosc postawienia sobie wyzwania ktore bede umial pokonac. Gry te, sa zwyczajnie trudne dla mnie :( frustruje sie tylko i gdyby nie to ze mam cyfrowe ich wersje, poszly by do kosza.

Chyba juz nie ma dla mnie ratunku i bede do konca zycia gral w bf4, fm, cifke itd

Zaczalem teraz Evil Within. Fajowy klimat, ale tez na dlugo nie umiem wytrwac. Fallen Lord to samo, ale o dziwo Dark Soulsy skonczylem kilka razy. Ch.uj wie co mi dolega :frog:

Moglbym tak wiecej przykladow wpisac, ale nie chce nudzic i juzmi lepiej ze z barkow to zrzucilem. No i spoko ze jest taki temat bez tych dalnow niektorych.

 

Tl"dr

Jestem stary, gralem we wszystko co ty a nawet wiecej ale juz mi sie nie chce i nad tym ubolewam

 

 

Mam dla Ciebie wiadro listę:

- Znajdź sobie jakiegoś mega szybkiego schmupa i przejdź go na jednym kredycie.

- skończ tetrisa z NESa (score: 999999)

- World conquest grając  ryukyu w Europie Universalis III / IV (google powie ci o co chodzi)

- ustanów world record w speedrunie dowolnej gry

- ogarnij Dwarf Fortress

 

 

Wybierz dwa z powyższych, wykonaj je, stwierdź, że teraz rzeczywiście grałeś we wszystko, strzel sobie w growy łeb i nie graj w nic więcej do końca życia

Hehe no piszac wszystko to faktycznie przesadzilem, ale to nie bylo celowe. W sensie ze mialo pokazac jaki ja jestem cool a ty nie. Wiec nie mialo.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ale czoko pisał, że taki hotline czy shovel jest dla niego za trudny więc myśle, że to nie to chodzi zeby jeszcze jakieś cele sobie stawiać. Czoko może zrób sobie przerwe od grania albo ogarnij sobie jakąś konsole od Nintendo oni umieją wyciągnąć z graczy radość grania.

Odnośnik do komentarza

 

ale dzis czytam posty o gierkach w stylu Hotline Miami, Shovel Knight itp i probuje i beskitu, nic nie czuje. Nie potrafie sie wkrecic. Chyba tylko papers Please mnie przywiazaly na dluzej do taboretu. I zastanawiam sie po ktorej teraz stronie barykady jestem. Mysle ze to nie grafika jest problemem, ale niemoznosc postawienia sobie wyzwania ktore bede umial pokonac. Gry te, sa zwyczajnie trudne dla mnie :( frustruje sie tylko i gdyby nie to ze mam cyfrowe ich wersje, poszly by do kosza.

Chyba juz nie ma dla mnie ratunku i bede do konca zycia gral w bf4, fm, cifke itd

 

 

 

Musi Ci kliknąć przy którymś tytule. Musisz pokonać któryś z tych tytułów. Wybierz jedną gierkę i się skup, przypomnij sobie radość z pokonania niemożliwego bo teraz przechodzisz fazę rozleniwienia. Im dłużej będziesz zwlekał, tym gorzej. Ja jeszcze z 4 lata temu nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że skończę Mega Mana czy Metroida.

 

A ostatnią deską ratunku jest Nintendo, wiadomo. Jeśli nie poczujesz radości z dokładnego skakania Marianem, to jesteś martwy w środku :frog:

 

Z jednej strony nic na siłę, z drugiej postaraj się poświęcić więcej niż 5 minut uwagi i to bez zerkania co chwilę na fejsa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio miałem znowu kryzys growy, ale wystarczyło kupno Vity, a potem Wii U, pogranie kilka godzin bez przerwy na którymś ze sprzętów i magia wróciła <3 faktycznie, wystarczy pograć w coś dłużej, bez ciągłego zatrzymywania i przeglądania fejsa. Wczówka wraca od razu :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale po co sobie szukać na siłe wyzwania? Jak Cię interesuje inny typ zabawy, to nie pchaj się w jakieś wyzwania. Hotline Miami, Shovel Knight, Super Meat Boy, to gry bardzo specyficzne i nie spodobają się każdemu. Ja na Twoim miejscu zostałbym przy BF czy innych fifkach. Po co sobie psuć hobby?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale po co sobie szukać na siłe wyzwania? Jak Cię interesuje inny typ zabawy, to nie pchaj się w jakieś wyzwania. Hotline Miami, Shovel Knight, Super Meat Boy, to gry bardzo specyficzne i nie spodobają się każdemu. Ja na Twoim miejscu zostałbym przy BF czy innych fifkach. Po co sobie psuć hobby?

 

Bo jednak czuć, że może chce od tego hobby czegoś więcej niż bezmyślnej fifki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Troszke bekowo, ale czuje sie jak bym musial sie czuc gdyby matrix istnial. Czyli ciesza mnie zwykle yanuszowe gry itp ale jednoczesnie czuje ze cos jest nie tak. Stad takie odskoki jak DS czy Papers.

Tak czy inaczej nie jestem chyba jeszcze martwy wewnatrz i faktycznie, jakies wiiu by pomoglo byc moze. Choc po prawdzie to czekam na Bloadborna i sie skusze na PS4 raczej.

 

Z jednej strony nic na siłę, z drugiej postaraj się poświęcić więcej niż 5 minut uwagi i to bez zerkania co chwilę na fejsa.

O to to.

 

Wroce dzis do Amnesia DD, pogram ile wytrzymam nim sie nie posram ze strachu :)

Tyle gier czeka, trza sie wziac za jaja zlapac.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.