Skocz do zawartości

Forza Motorsport 6


Bansai

Rekomendowane odpowiedzi

lvl1 losowanie i wpada Veyron, a teraz same bryki warte 20.000cr max.....tez tak macie?

Dokładnie, na zachętę z początku rozdawali najlepsze nagrody a później najgorsze popłuczyny się losują. Nawet nie ma co liczyć na najlepsze nagrody później. Słabe to.

Mnie jeszcze wkurza poziom trudności Drivatarów. Jeżdżę na prawie najwyższym poziomie (chyba expert), czasami na "nie do pokonania" i niemal zawsze jest tak, że cała stawka jest wyrównana i prosta do wyprzedzenia, ale trafia się typek na pierwszym miejscu, który się wybija i odstawia resztę, trzeba się nagonić za nim.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

To jest losowanie. Jak byście nie zauważyli to w trakcie losowania nawet kratki z nagrodami zamieniają się miejscami. Albo się ma fart albo nie. Bzdura, że na początku dobre nagrody, a później nie, ja od samego początku mam średnie nagrody.

Odnośnik do komentarza

Mnie jeszcze wkurza poziom trudności Drivatarów. Jeżdżę na prawie najwyższym poziomie (chyba expert), czasami na "nie do pokonania" i niemal zawsze jest tak, że cała stawka jest wyrównana i prosta do wyprzedzenia, ale trafia się typek na pierwszym miejscu, który się wybija i odstawia resztę, trzeba się nagonić za nim.

To jest błąd o którym T10 już wie i możliwe że najnowszy patch to naprawi.  Co do losowań, to nie jest z góry ustalone. Ja przy pierwszych poziomach miałem same niskie nagrody, dopiero koło 10 levela trafił mi się wóz za ponad 1mln.

Odnośnik do komentarza

100h i 75level mi pękły i kilka wniosków -

 

- wyłączyłem od kilkudziesięciu godzin TCS i ABS (STM nie używałem) i w większości samochodów to polepsza kontrolę nad nimi - lepiej czuć zachowanie samochodu na wibracjach triggerów, dodatkowo moc samochodu jest jakby nieco większa, czasy kręcę lepsze w każdym razie. Szczególnie wyraźne jest wyłączenie samego TCS, który w ciasnych zakrętach dusił samochód niemiłosiernie i nie można było wyrwać z nich po rajdowemu - co przy przepychankach z innymi potrafi bardzo pomóc. Oczywiście są samochody wymagające bardzo dużej uwagi przy jeździe bez systemów - np. BAC Mono, jednak większość samochodów w klasie do A700 nie wymaga włączania systemów. Z wyższymi klasami bywa różnie, np. ospojlerowane samochody prowadzą się bardzo dobrze bez wspomagaczy do momentu wypadnięcia z asfaltu. Oczywiście da się zrobić auto np. w klasie B, które nawet z systemami nie będzie się nadawało do jazdy - tak stuningowałem zabytkowe Mini i mimo wielu kombinacji ustawień samochód nie nadaje się do jazdy poza prostymi :-)

 

- po 50 levelu nagrody z nielicznymi wyjątkami są bardzo słabe, przez ostatnie 20 losowań nie trafiłem ani razu środkowej nagrody z wyjątkiem sytuacji, w których pojawia się jakieś legendarne autko korespondujące datą produkcji z levelem gracza - myślę, że one każdemu wpadają, przeciętna wartość wygranej w tych 20 ostatnich losowaniach u mnie była w granicach 25 000 CR. Czyli mniej niż dostaję za byle jaki wyścig w singlu.

 

- kasa za malowania - pomalowałem około 200 samochodów, pod koniec jeden samochód zajmował mi minutkę - generalnie każdego dnia wpada coraz mniej, czyli gra promuje nie tylko 5 gwiazdkowe (większość moich samochodów ma 5 gwiazdek) ale i nowe dzieła ludzi - tak więc malujcie i nie obawiajcie się, że się nie przebijecie. O ile świeżo na fali masowego malowania zarabiałem na projektach nawet 2mln dziennie to dzisiaj jest to 50 - 100 tys. CR. Ogólnie poziom malowań jest moim zdaniem niższy niż za czasów Forzy Motorsport 2, nie mam pojęcia z czego to wynika. Wtedy można było w wyścigach spotkać prawdziwe arcydzieła anime, filmowe itp. itd.. Być może problemem jest aczik za malowania i utonięcie perełek wśród masy nijakich projektów.

 

- LIGA - bardzo warto w niej jeździć, nawet mając przeciętne wyniki można dużo kasy zebrać, w lidze duchów (jechałem e18-tron) ostatniej przejechałem ledwo 3 wyścigi, z czego 2 wygrałem i raz byłem na 3 miejscu, w końcowym rankingu byłem około 500 na 2500 uczestników (ludzie chyba nie lubią tych najszybszych samochodów) i po zakończeniu dostałem 220 000 CR, oczywiście za każdy wyścig kasa również wpada. Polecam podejść do tego na pełnym relaksie, z tego co zauważyłem to zawsze jest dostępna liga bez kolizji jak ktoś nie ma nerwów do destruction derby, które jest w każdym wyścigu ligowym z kolizjami obecne. Szkoda, że nie można w lidze bezkolizyjnej jeździć ze znajomymi - nie rozumiem tego.

 

- modyfikacje - wydałem już kilka milionów i nie mogę trafić w moda na start z 24 pozycji, potrzebnego do jednego z kilku modowych aczików, ogólnie niech szlag trafi debila, który te mody wrzucił w acziki - bo same w sobie mi nie przeszkadzają - nie trzeba ich używać. W singlu, żeby mieć więcej kasy używam moda na + 30% w zamian za -25% siły hamowania i do kompletu mod ekipy +20% hamowania. Tak więc za 5% hamowania dostaję 30% kasy więcej, szkoda, że te bonusy są liczone z bazowej wartości (bez uwzględnienia asyst i poziomu drivatarów)

 

- drivatary - cały czas potrafią zaskoczyć zachowaniem, bardzo mi przypominają prawdziwych kierowców, jedyna ich wada jest taka, że tylko kilku kierowców podejmuje walkę, a reszta guzdra się z tyłu ubita w jedną masę. Ale czy tak nie wyglądają prawdziwe wyścigi w bardzo podobnych samochodach? Uwielbiam przebijanie się na początku wyścigu pomiędzy nimi. Jeżdżę z drivatarami na expercie i praktycznie nie da się nie wygrać wyścigu (czyli zdobyć pozycji od 1 do 3). Zwiększenie poziomu o oczko lub dwa wyżej niestety jest bardzo loteryjne, bo w jednej klasie samochodów bez problemu zostawię ich w tyle, a w drugiej nigdy nie dogonię pierwszej trójki. Zrzucam to jednak na swój skill, po prostu aż tak dobrze to nie jeżdżę. Mam jednego wymiatacza rankingów z Forzy 2 we friendach na One i widzę, że kupił One+FM6 ostatnio więc za jakiś czas go o to zapytam.

 

- tuningi - rynek tuningów jest praktycznie zniszczony przez durnowaty aczik na zdobycie 50k za nie, przy wielu samochodach nie znajdziecie żadnego tuningu 4-5 gwiazdkowego albo chociaż jakiegokolwiek z opisem, niestety w sytuacji gdzie wyścigi online dopuszczają tuning jest to bardzo uciążliwe. Szczytem jest wejście w tuningi i spotkanie na liście 50 takich samych tuningów 0 gwiazdkowych o nazwie y1, y2, y3 itd., od jednego autora... Ja też chciałem zdobyć ten aczik ale jednak poświęciłem czas i starałem się coś zbliżonego do sensowności zrobić i zawsze to opisywałem. Łącznie wrzuciłem około 10-12 tuningów i aczik wpadł po 4 dniach. Dla calakujących grę polecam właśnie tą metodę zamiast masowego wrzucania fabrycznych samochodów i liczenia na cud. Dziw, że jeszcze im serwery nie siadły od tego szajsu.

 

Ogólnie jakby dzisiaj zbierali preordery na FM7 to brałbym w ciemno :-) Dawno żadna gra wyścigowa nie dała mi tyle ognia. W nowym DIRT Rally też jest mega, ale to trochę inny rodzaj zabawy. Mam nadzieję, że wyjdzie na konsole jak najszybciej i wszyscy docenią to małe cudo. No ale to już do innego tematu.

Edytowane przez Wieslaw
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A mi dalej nie chce pobrać serwerów do multi. Będę musiał poszukać info na oficjalnym forum.

 

ipsec włączony w routerze?

 

Aby wyeliminować przyczynę problemu w postaci routera - podłącz xboxa bezpośrednio do modemu z kablówki lub ADSL,

jeśli masz sieć osiedlową z RJ45 doprowadzonym do domu to sprawa ominięcia routera jest bardziej skomplikowana bo prawdopodobnie neta dostajesz po adresie mac karty sieciowej - wtedy musisz w xboxie włączyć opcję podmiany MAC adresu i wpisać mu mac routera (router ma 2 adresy mac - jeden dla sieci wewnętrznej i jeden dla internetu - WAN - chodzi o ten drugi adres).

 

instrukcja zmiany MAC - http://support.xbox.com/en-US/xbox-one/networking/network-settings- w sekcji Network / Advanced Settings opcja Alternate MAC address

 

Jak włączysz xboxa bezpośrednio i dalej nie będzie działało to musisz zapytać swojej kablówki czy nie blokują jakichś portów.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jakbyś pisał w suahili :P

 

Mam łącze ADSL z tego co wiem i bezprzewodowy router wifi w domu (Multimedia). Xone jest podłączony kablem do tego routera/modemu.

 

Jak będę w domu to pokombinuję z tym MAC adresem.

 

PS. Dzięki za tipy.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Jakbyś pisał w suahili :P

 

Mam łącze ADSL z tego co wiem i bezprzewodowy router wifi w domu (Multimedia). Xone jest podłączony kablem do tego routera/modemu.

 

Jak będę w domu to pokombinuję z tym MAC adresem.

 

PS. Dzięki za tipy.

 

Jak masz router z wbudowanym modemem ADSL to zmiana MAC nic nie da - pozostaje Ci tylko poszukać opcji IPSec w jego ustawieniach i ją włączyć, tak samo UPNP ma być włączone.

 

Jak to nie zadziała to kolejny sposób - dla średniozaawansowanych:

 

Ustaw w xboxie stały adres IP (a nie DHCP), w routerze włącz DMZ (demilitarized zone) i wpisz ten stały adres Xboxa. To spowoduje, że transmisje przychodzące z zewnątrz na wszystkich portach będą kierowane do wskazanego adresu IP - odpada wtedy pojedyncze przekierowywanie portów. Zakładam, że nie używasz obecnie żadnego przekierowania portów i DMZ nie przeszkodzi Ci w innych rzeczach - np. w wystawionym publicznie dla znajomków serwerze FTP.

Stały adres IP musi byc spoza puli DHCP ustawionej w routerze - czyli jak router ma DHCP ustawione od 192.168.0.100 do 192.168.0.150 to xboxowi możesz wpisać np. 192.168.0.50, jako DNS wpisujesz adres IP routera (najczęściej 192.168.0.1), jak tego dobrze nie ogarniasz to poproś jakiegoś ogarniętego znajomka żeby Ci to zrobił (ustawił stały adres IP dla xboxa, spoza puli DHCP routera i włączył DMZ na ten adres).

 

 

Ostatecznie możemy spróbować to ogarnąć telefonicznie później, musisz mieć tylko login i hasło do swojego routera i znać jego IP aby zajrzeć w ustawienia i ewentualnie je zmienić. Ale najpierw sprawdź czy masz włączone IPsec i upnp bo to może pomóc.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

Pograłem dziś trochę po 2 tygodniach przerwy i w końcu wylosowałem samochód wart 1,5 mln ale trzeba było 15 lvl na to :D Co do driveavatarów to nienawidzę drive avatara Kermita. Ja (pipi)e co za gangster. Cały czas mi w dupe wjeżdża albo zajeżdża drogę. NAjbardziej kulturalny old kyo ale tylko dlatego że jest pierwszy i macha mi z przodu stawki :) .  Kermit ogarnij się i przestać w swojej grze wszystko taranować bo przez ciebie dziś w dwóch wyścigach wypadłem z trasy.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

Podlaczylem konsole bezprzewodowo i mam teraz nat otwarty, ale listy serwerow dalej mi nie pobiera. Wyglada mi to na cos po stronie gry.

A co z FM5 i Horizon 2? Multi działało bez problemu?

 

 

W Horizon 2 normalnie działało. W każdej innej grze multi działa.

@DonSterydo - przewodowość/bezprzewodowość to niższa warstwa transmisji sieciowej niż UDP,TCP/IP i nie ma żadnego znaczenia dla NATa oraz dla przekierowania portów. Ten IPsec sprawdziłeś? DMZ przetestowałeś?

Czy możesz grać w wyścigi ligowe?

 

Nie miałem czasu sprawdzać, ale nie mogę grać ani w lidze ani w zwykłym multi. Cały czas mam info, że nie udało się pobrać listy serwerów albo że tryb multi jest w tej chwili niedostępny.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

łącznie na mody wydałem jakieś 15 mln, lekko. dzisiaj od ręki poszło ponad 5 baniek ale wpadł w końcu mod back from the pack i achiv unlocked :fsg:

został mi jeden endurance i 5 pucharów w karierze. tak jak czułem, krócej od FM5 ale nadal sporo jeżdżenia. fajnie że wyścigi podzielili podobnie jak w H2, rodzajami aut a nie głównie indeksem jak w poprzednich częściach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...