Skocz do zawartości

New 3DS - temat informacyjny


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie w porownaniu 3DS a Vita to serio jest tak ze Vita to juz trup a 3DS ma sie dobrze ?

Ja tam mam w co grać. 

 

Jeżeli jednak szukasz konsoli z myślą o przyszłych grach, a nie tylko aktualnej bibliotece to bierz 3DSa.

Napisałem - czego byś nie wybrał i tak będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

Generalnie w porownaniu 3DS a Vita to serio jest tak ze Vita to juz trup a 3DS ma sie dobrze ?

Przyszłość vity rysuje się raczej w ciemnych barwach, a 3dsa w jasnych. Tak można to z grubsza ująć.

 

Nie jest tak że Vita nie ma gier bo ta i ta konsolka sprawi masę frajdy. Wszystko obija się o bibliotekę gier na którą dobrze by było żebyś zerknął. Wybierz to co będzie pasowało najlepiej. Ja mam obie konsolki i takie rozwiązanie jest najlepsze ale wiadomo że nie każdy może sobie na takie luksusy pozwolić.

Odnośnik do komentarza

Możesz oglądać streamy na twitchu. aplikacja YouTube przestała działać, ale chyba można dalej oglądać z poziomu przeglądarki WWW. A tak to tradycyjnie filmy itd itp ;) Ale głównie do grania oczywiście. 

 

Jak korzystasz z plusa i regularnie "kupowales" gry z vity z plusa przez ostatnie miesiące to będziesz miał w cholerę i trochę dobrych gier do ogrania ;) 

Odnośnik do komentarza

Dziwne, że na 3DSie jest Youtube, nawet na smart telewizorze :/

Wersja an Vite nie wyświetlała reklam.

 

Biorę tu pod uwagę e3 na którym gry na 3dsa były a na Vite wcale. :reggie:

 

Znam mnóstwo osób które  chciały by zapomnieć o  Metroida czy nowej Zelde( puzzle),  Musou Zeldy nie pomijając.

 

Poza tym nie kazdy gra w japonskie wersje, tam faktycznie vita ma sie dobrze ale co nam po tym?

Zacząć przeglądać inne portale growe niż crapiaste z Polski. Np. thevitalounge.net czy gematsu. Dowiesz się o grach które wychodzą po Angielsku,  bo z naszych to nigdy o nich nie wspominają.
Odnośnik do komentarza

Oczywiście że o niektórych tytułach lepiej nie wspominać, ale nawet mimo to gier pokroju Mario Paper Jam, Yokai Watch czy Fire Emblem Fates próżno szukać na Vicie. Na niej to ogólnie indyki i niszowe jrpgi, które czasem przebijają się na zachód.

 

Żeby Nie było nie mam nic do Vity bo sam spedzam z nią dużo czasu i na brak gier nie narzekam. Problemem jest co będzie dalej, bo wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że jeszcze trochę i na Vicie próżno będzie szukać nowych tytułów - chodzi mi tu o zachodnie premiery, nie Japońskie.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Żeby Nie było nie mam nic do Vity bo sam spedzam z nią dużo czasu i na brak gier nie narzekam. Problemem jest co będzie dalej, bo wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że jeszcze trochę i na Vicie próżno będzie szukać nowych tytułów - chodzi mi tu o zachodnie premiery, nie Japońskie.

 

Ale perspektywa złamania sprzętu i wysypu emulatorów/homebrew jest cholernie kusząca <3 

Odnośnik do komentarza

O Yokai Watch już pisałem wielokrotnie że jego duża popularność to tylko i wyłączeni zasługa Anime które wyszło później(stworki oparte na mitologi dla dzieciaków są fajne jako maskotki). Do czasu puszczenia bajki, gra sprzedawała się gorzej od Tokidena na psp. Sama gra tak dobra nie jest. Zresztą masz na zachód zmierzającego Digimona, który jest dużo bardziej mroczniejszy, oraz rozbudowany.
Wymienianie gatunków jest trochę zabawne bo jakie inne DUŻE gry na 3ds'a w dziale strategij wyszły poza 2 Fire Emblemami?

Zachodnich premier na Vicie próżno będzie szukać ? Kpisz i to równo, popatrz na ostatnie zapowiedzi na rynku JP, potem zobacz że połowa z tych gier jest zapowiadana u nas.

 

Ponieważ jesteśmy w temacie  NEW 3ds  to dam podstawowe i elementarne pytanie . Jakie gry wyjdą na NEW 3ds  a których nie będzie na starym 3dsie?

Odnośnik do komentarza

 

Ponieważ jesteśmy w temacie  NEW 3ds  to dam podstawowe i elementarne pytanie . Jakie gry wyjdą na NEW 3ds  a których nie będzie na starym 3dsie?

Uważam, że jeszcze może 1 max gra wyjdzie jako EX na tę konsolke. Zresztą developerzy nagle nie oleją X milionów zwykłych 3DSów, bo to jak strzał w głowę.

Ogólnie ta konsolka kosztuje więcej niż vita, a jej elementy składowe i jakość wykonania to nadal kupsztal  :woot:

 

BTW 

Kypq Fate to praktycznie 3 gry. 

Edytowane przez Starh
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda ze na Vite wychodzi coraz wiecej gier o lolitkach ratujacych swiat, podrywaniu chłopaków i całujacych sie homoseksualistach :whistling:

 

Ja mam obie konsole i jakby ktos mnie zapytal, która bym sobie zostawil gdybym mogl miec tylko jedna, to pewnie bylby to 3DS, ale z ciezkim sercem bo obie sa swietne.

Odnośnik do komentarza

I jedna i druga konsolka jest warta posiadania, tyle. Mam obydwie i cieszę się z obydwu jak małe dziecko.

 

Co do Vity to możliwe że ja mam tylko z nią takie odczucia co do jej przyszłości. Jak bedzie - czas pokaże. Jeżeli ma wyjść jeszcze sporo gier na zachód to spoko nawet bardzo. Cieszę jak jasna cholera. Lubię gry Japońskie więc cieszę się po tysiąckroć. Pytanie tylko ile z nich będzie warta uwagi? :)

 

kypq ja tam tylko w tym momencie po prostu głośno myślę więc nie ma co toczyć piany z ust bo po to jest forum żeby dyskutować. :) serio wydawało mi się że yokai watch jest dobre jeżeli nie to <smutas>

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Szkoda ze na Vite wychodzi coraz wiecej gier o lolitkach ratujacych swiat, podrywaniu chłopaków i całujacych sie homoseksualistach :whistling:

 

Ja mam obie konsole i jakby ktos mnie zapytal, która bym sobie zostawil gdybym mogl miec tylko jedna, to pewnie bylby to 3DS, ale z ciezkim sercem bo obie sa swietne.

Velius a propo ty wymieniłeś zwykłego 3DSa na Nke?

Odnośnik do komentarza

 

Szkoda ze na Vite wychodzi coraz wiecej gier o lolitkach ratujacych swiat, podrywaniu chłopaków i całujacych sie homoseksualistach :whistling:

 

Ja mam obie konsole i jakby ktos mnie zapytal, która bym sobie zostawil gdybym mogl miec tylko jedna, to pewnie bylby to 3DS, ale z ciezkim sercem bo obie sa swietne.

Velius a propo ty wymieniłeś zwykłego 3DSa na Nke?

 

 

Nie, poczekam na jakas fajna amerykanska wersje, narazie nie widzialem sensu.

Odnośnik do komentarza

BTW 

Kypq Fate to praktycznie 3 gry.

┐('~`;)┌  Jak wszyscy fani  Nintedno tak uważają to rynek gier jest zgubiony.

 

 

Szkoda ze na Vite wychodzi coraz wiecej gier o lolitkach ratujacych swiat, podrywaniu chłopaków i całujacych sie homoseksualistach :whistling:

Świetny tekst, nie zapomnę go wykorzystać jak FE Fates wyjdzie i ludzie będą się mizać :P .

 

 

Yokai watch podbija szturmem japonię, gdzie wychodzi tam już trzecia główna część, milion spinoffow, zabawek, anime itd. itp. więc na pewno to nie jest gniot ;)

Youkai wyszło w lipcu 2013 roku i do grudnia zdążyło zniknąć z listy top 20 gier.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=746506

 

Ale w styczniu 2014 roku ruszyła machina marketingowa i bajka.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=763832

 

Co zaowocowało niesamowitą dobrą i rosnacą sprzedażą.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=791138

Odnośnik do komentarza

Dobrze piszesz "Silną Marką", co nie znaczy że jest super grą. Kolejne gry będą się sprzedawać bo w Anime był nowy stworek/lokacja/postać, ale w 1 części go nie dostaniesz wiec kupujesz 2 + inni w szkole też maja więc nie chcesz się czuć inny.

Przypominam że LEVEL-5 jest japońskim odpowiednikiem EA i Activision. To jest ich długo oczekiwana, trafiona marka która chwyciła.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@kypq

Moim zdaniem Yokai Watch to współczesny przykład Pokemon'ów. One również na początku nie chwyciły Japończyków za serca. Pojawiła się manga oraz anime i machina marketingowa dodatkowo zrobiła swoje. To są przykłady po prostu dobrych staroszkolnych japońskich RPGów. Nie muszą być wybitne, wystarczy że są dopracowane, zresztą ocen w Japonii nawet przez użytkowników seria nie ma kiepskich. Raczej po Tobie widać że nie trawisz albo Level-5 albo masz problem bo seria stała się popularna po Anime, tylko powiedz która gra w Japonii nie stała się bardziej popularna po wyjściu Animca? Praktycznie każdy taki twór gdy wychodzi Japońska animacja to jej sprzedaż gwałtownie skaczę w górę, więc Yokai Watch nie jest jedyny który z tego korzysta. Pokemony nie zmieniły się tak gwałtownie na przełomie prawie 20 lat i silnie czerpią pomysły z Animca i Mangi a jednak każda kolejna część sprzedaje się w milionach bo zwyczajnie też tytuł ma już swoich fanów i jest dopracowany i poniżej pewnego poziomu nie spada (pomijając te paszciarskie spin-offy.

 

Osobiście sam nie raz myślałem nad kombinacją 3DS + Vita ale moim zdaniem problemem Vity na zachodzie jest to że gry na nią wychodzą również na PS4 i PS3 więc tym bardziej wersja na Vitę na Zachodzie mija się z celem a te fajne exy pozostają only Japan a szkoda bo wiele z nich wydaje się warta zagrania. Ale to jest wyłącznie moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza

@Chrono-x

Dobre staro szkolne japońskie RPG? Nie. Marka przeznaczona  dla dzieci + wydana fortuna na marketing - prawdopodobnie cały zarobek jaki osiągnęli z pierwszej części gry poszedł w niego.

Czytałeś oceny które gra zebrała  po wyjściu gry. Były na  takie 5/10 .

Zdajesz sobie sprawę że Yokai Watch nie był pierwszą próbą  Level-5 do zrobienia swojej maszynki do wyciągania kasy? Było Ni no Kuni, Little Battlers( Anime+Manga) czy nawet Time Travels, a wszystkie te marki teraz są zapomniane. Czemu, pomimo tego że  źle się nie sprzedawały. Bo LEVEL-5 to odpowiednik  EA i Acti - jak coś nie robi milionów to należy projekty skasować.

 

Fajnie się czyta jako to na inne konsole wychodzą  gry z Vity, ale o tym że gry z 3DS  są na innych to się skrzętnie pomija.

Phoenix Wright - komórki;

Puzzle & Dragons - komórki;

na 3 Zeldy, 2 są z N64;

2 x Devil Survivor - porcik z DS;

Super Smash Bros - lepsza wersja na Wii U

czy  Xenoblade Chronicles które  jest 1 grą dla zachęty na Nowego 3ds - wprost z Wii.

 

Wymień jak możesz te fajne exy które nie zmierzają na zachód - jestem ciekaw jakich Ci VN brakuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...