Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship


Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię, żeby Robert był o 1.2s szybszy od Sirotkina w identycznych warunkach. Robert mówił, że jego zadaniem było testowanie aerodynamiki, dlatego nie zmieniali balansu i nie kombinowali z ustawieniami bolidu w trakcie jego jazd, skoncentrowali się na pakiecie aero. Wątpię, żeby Sirotkin wsiadł w FP2 do bolidu i dalej jeździł cały czas na tym samym setupie. Może Kubica jeździł na pustym baku a Sirotkin testował ustawienia wyścigowe? 

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze nie da sie tego tak prosto porownac :-)
Ale ogolnie Robert zrobil swietna robote.
Gostek wsiada do bolidu kilka razy w roku i z miejsca nie ustepuje tempem etatotym kierowcom w aucie, ktorym miota jak szatan (polecam wykupienie F1 TV Pro gdzie mozna przesledzic sesje z dowolnego onboardu).
Naprawde, jak porowna sie jak plynnie jedzie chocby z takim HAASem, to wyglada jakby Williams jecham na lodzie....
Aha...i Robert nie jezdzil na pustym baku. Jego najlepszy czas byl zrobiony na stincie liczacym 10 okrazen na oponach, ktore zaliczymy spina ;-)

Odnośnik do komentarza

Dawałem ruskiemu czas. Broniłem go nawet, bo uważałem, że młodemu nalezy się też szansa, ale gostek jest żenujący. Po 5 GP daje feedback, że ma siedzisko źle wyprofilowane... Oficjalnie stwierdzam, że jest najbardziej żenującym kierowcą stawki. Nie chodzi o to, żeby pokazał w tym czasie coś szczególnego, bo to może usprawiedliwiać kiepski bolid, ale gość wali błędy, szuka wymówek i marudzi na każdym kroku jak przyciska go presja Roberta.

Odnośnik do komentarza

No i po 17 kółkach Robert ma już pół sekundy lepszy czas niż po 100 miał wczoraj ten nowy młodziak w Williams...

 

Edit. Sorki, źle spojrzałem na czasy. Jednak wczoraj najlepszy Williams to 1.20.009, a dziś póki co 1.20.335.

 

Edit 2. Roberto już 1.19.897

 

Edit 3. 1.19.253

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie znam zrodla tych wypowiedzi ( https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/755158/claire-williams-broni-strolla-i-sirotkina-to-krzywdzaca-krytyka ), ale ja bym w Williamsie zaczal od wymienienia Claire najpierw. Ewidentnie najwiekszym problemem tego zespolu, nie sa kierowcy, nie jest bolid, a ona.

 

Gadajac takie bzdury, az sie plakac chce. Potrzebuja regularnie jezdzacego kierowcy z doswiadczeniem aby ten bolid porzadnie rozwijac i poprawiac.

Stroll w zeszlym sezonie ustawienia kopiowal od Massy... i ani on, a tym bardziej Sirotkin nie maja doswiadczenia, a od kogos powinni sie uczyc. Nie moze byc to Kubica, ktory raz na pare miesiecy wsiada za kolko i to podczas tesow (gdzie pod konkretny wyscig nie ustawi bolidu).

 

Za to calkiem ladnie poszlo Rowlandowi i zapowiada sie jako ciekawy przyszly kierowca F1. Juz teraz lepiej sie spisal niz Stroll i Sirotkin.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...