Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to będzie bardzo mocny handheld jak na Niny, to podkręcenie przez Docka jak i obraz na TV to tylko dodatek.

Przenośniak o osiągach lepszych niż WiiU? Jeszcze jak.

dock nic nie podkreca, cala moc masz w przenosniaku, po prostu ten przenosniak w trybie przenosnym dziala na obnizonym taktowaniu, w w docku dziala na 100% mocy, decyzja pewnie podyktowana bateria albo chlodzeniem albo tym i tym

 

psiocze lekko bo to nie pierwsza taka taktyka, sony kiedys z psp tez kombinowalo z praca na obnizonym taktowaniu w trosce o baterie skonczylo sie tym, ze jak scena dorwala sie do konsoli to pokrzywdzeni byli ci co grali na oryginalach bo piraty mozna bylo odpalic z pelna moca procka

 

wolalbym wybor w trybie przenosnym:

- tryb full z swiadomoscia ze bateria zdechnie po 2h albo gram z kablem do ladowarki

- tryb eko - zanizona moc, ciecia w oprawie, za to gram te 5h czyli odpalam tryb jak jestem w podrozy

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wybór w trybie przenośnym xD proszę nie

 

Napisałbym że klapy maja wyprane juz mózgi i chcą przełączników, suwaków jak na PC, ale będziesz ze to CW poza CW wiec dlatego tego nie napisze :sorcerer:

 

zadnych suwaków w wersji przenośnej jak i stacjonarnej

 

Na bank bedzie tak że podłączenie do docka da większa rozdzielczość i jakies śmieszne cienie i tyle

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

sa mocniejsze urzadzenia przenosne niz ta specyfikacja switcha i jakos nie topia sie w rekach i nie nosimy na plecach z nimi wentylatorow, choc wiadomo nie ma co sie klocic i wypominac - to co dostaniemy to wypadkowa tego co moze nam niny zaoferowac w tym segmencie cenowym

 

no nic czekamy do stycznia, jeszcze raz napisze jako przenosniak to jest monstrum

Odnośnik do komentarza

Mnie cieszy że sprzęt robi nvidia, bebechy jak i soft :cool: Mam nadzieję że są jakieś informacje że ta konsola na 100% nie będzie chodziła na androidzie albo coś podobnego? NVIDIA to przechuye i nie pozwolą temu zginąć jeżeli chodzi o stronę technologiczna. Teraz tylko dawać połączony wysiłek devow Niny z WiiU i 3dsa :fsg:

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Przecież to będzie bardzo mocny handheld jak na Niny, to podkręcenie przez Docka jak i obraz na TV to tylko dodatek.

Przenośniak o osiągach lepszych niż WiiU? Jeszcze jak.

dock nic nie podkreca, cala moc masz w przenosniaku, po prostu ten przenosniak w trybie przenosnym dziala na obnizonym taktowaniu, w w docku dziala na 100% mocy, decyzja pewnie podyktowana bateria albo chlodzeniem albo tym i tym

No mi właśnie chodziło o to że dock "podkręca" napięcie > większe taktowanie podzespołów.

Źle to ująłem w słowa  :lapka:

Odnośnik do komentarza

Jest to bardziej niż pewne że konsolka nie będzie śmigać na Andku bo jeszcze za żywota Iwaty potwierdzano to wielokrotnie iż konsola nie będzie miała Andka bo chcą stworzyć własny dedykowany OS aby współgrał on w przyszłości z kolejnymi sprzętami Ninny, równeiż aby można było ściągnąć odpowiednią appke na phone'a i laptopa. Nintendo nie pozwoli sobie na raka w postaci Andka bo taki Shield nie raz pokazywał klasę i wielu developerów twierdzi iż gdyby Shield od Nvidii śmigał na jakimś dedykowanym OSie bez skupieniu się na bzdurnych appkach i sklepiku to konsolka by pozamiatała. 

 

Eurogamer ocenia zresztą iż nawet wersja handheldowa Switcha powinna zaprezentować lepszą grafę niż to co oferuje Wii U więc yebaniutki będziemy mieli niedoszłą stacjonarkę w handheldzie bez stękania. Jak dla mnie bomba, konsolke zresztą i tak będę często podłączał pod tv i chwała im za to. 

 

Szczerze to takie gdybania od specyfikacji bo ktoś podał to na Twitterze to zwisa i powiewa. Wedle DF konsolka powinna oferować coś jeszcze i brakuje paru konkretnych informacji. Jak to ujawni Nintendo lub Nvidia to wtedy będę to w pełni komentował ale i tak liczę na porządne gry bo w moim przypadku ja często gęsto jaram się cel-shadingową grafą bardziej niż "cinematic experience".

 

Dawać Pikmina 4, dawać Metroida, Zeldę i DQ11 i nie ma mnie przez pół roku.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mnie cieszy że sprzęt robi nvidia, bebechy jak i soft :cool: Mam nadzieję że są jakieś informacje że ta konsola na 100% nie będzie chodziła na androidzie albo coś podobnego? NVIDIA to 

 

Tyle, że to nie zależy od strony technologicznej. Wszystko się pewnie sprowadzi do tego czy Nintendo wbije się ze swoim nowym gimmickiem, no bo uniwersalnością (obsługa multiplatform z PS4/Xone) to jak zwykle nie zawojują. A jak ktoś myśli, że pogra na tym w coś więcej niż gry od szeroko pojętej grupy developerów Nintendo, to beka. Będzie to samo co na WiiU + 3DS, tylko ładniej i teoretycznie na jednym sprzęcie.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Switch został z certyfikowany jako Vulkan 1.0 przez Khronos Group oraz iż Switch wykorzystuje technologie OpenGL umożliwiającą generowanie high-endowej grafy:

 

 

Nintendo’s upcoming console, the Switch, has been certified as a Vulkan 1.0 conformant product by The Khronos Group. The confirmation comes after the console has been listed on the Khronos website as of the 18th December.

It advises that the product is CTS Version 1.0.1.0. For context, the Khronos Vulkan is described by Khronos as “a new generation graphics and compute API that provides high-efficiency, cross-platform access to modern GPUs.”

In addition to this, it also shows that the Switch is listed under the Khronos adopter program for OpenGL. The OpenGL allows developers of software to create high-performance graphics.

This sounds promising for the upcoming console, along with the recently confirmed Tegra chip powered by Nvidia.

 

Link do źródła ze strony Khronosa, który wbija chyba ostatni gwóźdź potwierdzający iż Switch posiada "NINTENDO OS" a nie Andka!

https://www.khronos.org/conformance/adopters/conformant-products#opengl

Odnośnik do komentarza

 

Mnie cieszy że sprzęt robi nvidia, bebechy jak i soft :cool: Mam nadzieję że są jakieś informacje że ta konsola na 100% nie będzie chodziła na androidzie albo coś podobnego? NVIDIA to 

 

Tyle, że to nie zależy od strony technologicznej. Wszystko się pewnie sprowadzi do tego czy Nintendo wbije się ze swoim nowym gimmickiem, no bo uniwersalnością (obsługa multiplatform z PS4/Xone) to jak zwykle nie zawojują. A jak ktoś myśli, że pogra na tym w coś więcej niż gry od szeroko pojętej grupy developerów Nintendo, to beka. Będzie to samo co na WiiU + 3DS, tylko ładniej i teoretycznie na jednym sprzęcie.

 

Uniwersalność=indyki, innej drogi nie wymagam i nawet nie chcę. Jeżeli Niny myśli podobnie, to przybijam im piątkę. 

Odnośnik do komentarza

Walić (pipi)itną szmoc i te technologiczne zbrojenie dla muflonów. Prawowita Zelda, Mario, Donkej w lesie, w komunikacji miejskiej, na łące pod drzewkiem, to coś, czego niema i mieć nie będzie konkurencja. W dodatku sprzęt jest dwa razy mocniejszy od wii u, a to już wystarczy, aby gry wyglądały bardzo fajnie.

Myślę, że nawet multiplatformy nie będą miały się czego wstydzić jeśli tylko developer stanie na wysokości zadania i nie będzie odwalał maniany  (jak to ma miejsce  w przypadku gier na PS4 czy Xone) zapychając krążki zbędnymi Gigabajtabi fuszery. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli tak jak pisałem i jak wcześniej juz podawno, to będzie jednak nieco zmodyfikowany Android Shield TV. Jak na przenośne urządzenie to można się cieszyć bo sprzęt powinien być ok. 50% mocniejszy od WiiU. 

 

Najbardziej obawiam się o baterie, bo jednak nawet te sztuczki o których mówią nie zmienią faktu, iż TEGRA jest prądożerna. Ciekawa również co z temperaturami.

 

Na pewno można spodziewać się tego, że skoro to ARM to wielu twórców gier mobilnych pokusi się również o porty na SWITCHa, tak więc będziemy mieli gry NINY, coś tam od 3rd (głównie sportówki) i właśnie porty z mobilek. Myślę, że NVIDIA da też dostęp do usługi GEFORCE NOW i właśnie to będzie główną bazą gier 3rd AAA

 

Sprzęt ciągle wygląda ciekawie, ale wszystko zależy od ostatecznej ceny. 

Edytowane przez Graczdari
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Graczdardi liczę ja jakiś test konsoli przed premierą c'nie.

 

Akurat w przypadku SWITCHa to w sumie czemu nie :P przypominam, że robiłem test limitowanych NEW 3DS'ów 2 dni przed premierą. Conquest wysyła towar ok 3-4 dni przed debiutem. Nie ważne czy to gra czy sprzęt.

 

Ja wiem, ironii po pro trollu ciąg dalszy :P

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Graczdari chodzi ci że switch będzie miał gry AAA bo sobie odpalisz z gforsowej chmury?

 

Zawsze lepszy taki substytut niz jego kompletny brak :P Założę się, że jeśli Nintendo i NVIDIA zaproponują taka usługę w konsoli, to będzie to marketingowo zgrabnie reklamowane byśmy myśleli, że właśnie dzięki tej cudownej technologii zagramy w największe hity na SWITCHU :P

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...