Jump to content

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Recommended Posts

 

 

"Please also note that, even if we use the same IP on our dedicated video game systems and smart devices, we will not port the titles for the former to the latter just as they are. There are significant differences in the controls, strengths and weaknesses between the controllers for dedicated game systems and the touchscreens of smart devices. We have no intention at all to port existing game titles for dedicated game platforms to smart devices because if we cannot provide our consumers with the best possible play experiences, it would just ruin the value of Nintendo’s IP."

 

>"And, if I can talk a bit further about our game development plan, we will continue doing our best to develop dedicated game titles for our dedicated game hardware platforms just as we have been doing. For smart devices, even in the case where we utilize the same IP, we will create completely new game software that will perfectly match the play styles of smart devices."

 

Czyli co wiemy

Nintendo juz pracuje nad 9 generacja konsol

 

współpraca z firma DeNa nie oświadcza o koncu Nintendo 3DS, zadne gry nie zostaną portowane, prawdopodobnie maja byc rozne programy itp,itd zeby zachecic do kupna WiiU/3DS

Link to comment

nigdzie nie padlo

 

mi sie wydaje, ze moze beda celowac w jakas hybryde, urzedzenie do grania poza domem ale i tez w domu po podpieciu do tv, takie rozwiniecie idei wiiu z padletem i remote play z konsol playstation, choc to tylko moje wrozenie z fusow

 

w kazdym badz razie cos konkretnego musza wymyslec, handheldy wg starych zasad zostana juz zjedzone przez urzadzenia mobline co chyba nawet dzis nintendo posrednio potwierdzilo, a standardowa stacjonarka nintendo w starym stylu czyli zamknieta na te pare tytulow od samego nintendo znowu nie zrobi roznicy. w opcje super mocnej konsoli o bebechach lepszych niz ps4xone tez ciezko mi uwierzyc

 

maja ciezki orzech do zgryzienia w nintendo

Link to comment

Myślę, że wątek o NX może zostać tutaj, bo prędko się nie dowiemy co to będzie, a lepszych działów do dyskusji na ten temat nie ma na tym forum.

 

Ja obstawiam, że to nie hybryda, bo hybryda byłaby za droga. W każdym razie Iwata wspomniał o "zupełnie nowym koncepcie", więc zapewne konsola tworzona jest wokół jakiegoś gimmicku.

Link to comment

 

Ja obstawiam, że to nie hybryda, bo hybryda byłaby za droga.

To zależy jaką moc by miała mieć. Jeśli parametry byłyby porównywalne do PS4 a premiera w 2018 roku to cena na poziomie 300 euro byłaby realna.

 

 

I znów ludzie by narzekali, że Nintendo wydaję za słabą konsolę :reggie:

  • Upvote 1
Link to comment

Dokładnie, liczy się ślepa sprzedaż. Wii odstawało znacznie bardziej od PS360 niż Wii U od PS4 i XOne a mimo to można było zobaczyć prawie każdego CoDa na stacjonarkę Ninny i tak samo gry od elektroników i Ubisoftu. Moc nie ma tutaj nic do rzeczy, zwłaszcza że exy na Wii U powiedzmy sobie szczerze słabe graficznie nie są bo to nie jest poziom X360 lub PS3 a zdecydowanie wyżej.

 

Wątpię aby Nintendo odpuściło sobie rynek handheldów. Smarkfony to krótki i szybki biznes i każdy o tym wie, gdyby tak handheldy nie miały prawa bytu to 3DS nie osiągnąłby nawet 20 milionów, ba powinien być na poziomie Vity a jednak powoli dobija do 60mln i proszę niech ktoś nie mówi że to słaby wynik bo DS sprzedał się w 154mln. Raz że poprzednie generacje również miały fale wzrostu i spadku. GB wraz z GBC sprzedały się w 120mln. a GBA w 80. Jest ot naturalny kurs, gdzie raz będzie wzrastał a raz spadał.

 

Jak czytam niektórych na PPE że Nintendo zawsze jest na straconej pozycji bo ich konsole uderzają w gry rodzinne lub bo mają mniejszy power to śmiać mi się chce, bo dla wielu grafa ma kompletnie zerowe znacznie. To samo tyczy się tego ilu jest świadomych użytkowników konsol którzy wiedzą czego mogą od danej platformy oczekiwać bez hucznych reklam a co innego przeciętny kowalski łykający kule toczoną przez sprzedawców sklepów.

 

Nintendo wykonało dobry ruch w kierunku mobilnym, chcą przyciągnąć tą społeczność do dużych produkcji na swoje platformy. Nie będą portować swoich pozycji nawet z NESa bo już wielokrotnie sami powtarzali że nie ma to najmniejszego sensu bo ich platformy straciłyby sens bytu a to jest krótka piłka. Zachęciło w ten sposób ślepych inwestorów patrzących na szybki zysk którzy teraz z chęcią wywalą swoją kasę i zainwestują w firmę grubę miliony a ta wykorzysta to na swoją korzyść dla swoich IP i dedykowanych im platform. Dobrze że skierowali się do jednego z gigantów mobilnej rozrywki bo uważam że z nowego programu lojalnościowego mogą wyjść same dobre rzeczy i jak wielu narzekało że Big N pod względem usług sieciowych stoi w miejscu tak po tym myślę że zmienią zdanie.

 

Co do samej nowej platformy to cóż, cała trójka gigantów nawet po ledwo wydaniu jakiejkolwiek platformy zaczynają myśleć już o nowej, co mogą polepszyć, zmienić. Nic w tym nowego że Nintendo również nad taką pracuje i myślę że nie zrezygnuje ani ze stacjonarek ani z handheldów, po prostu będą teraz tworzyć platformy przyjazne sobie nawzajem (co pozwoli na szybkie przerzucenie gier cyfrowych, DLC, czy chociażby tworzenie dwóch wersji na raz). Bardzo wątpliwe aby wydali nową konsole w przyszłym roku, jest to o rok za wcześnie dla 3DS'a i 2 lata dla Wii U (Big N zawsze trzyma się 5 lat życia każdej swojej platformy - wyjątkiem był w sumie Game Boy) i sprzedaż nie ma tutaj nic do rzeczy a i osobiście wątpię aby Sony i MS utrzymały swoje platformy przez najbliższe 8/10 lat. Poprzednia generacja była wyjątkiem utrzymanym przez nowy boom na sterowanie, DLC i gry Indie których wcześniej nigdy nie było.

  • Upvote 2
Link to comment

Muszą jakoś przyciągnąć wydawców 3rd party bo dzięki ich grom jest dużo większy wybór tego co można zakupić. Pasowałoby też aby N w koncu ogarnęło jakieś konta żeby zakupione gry nie zdychały razem z konsolą. Z odpowiednią mocą może być pięknie:

 

- najlepsze gry 1st party

- ogarnięte konta + przynajmniej normalne opcje społecznościowe (lista znajomych z możliwością jakiegoś cross game chatu i wysłania wiadomości txt)

- jeszcze lepsze warunki dla gierek indie

- odpowiednia moc konsoli żeby taki Dark Souls 3 wyszedł równo z wersjami na pozostałe platformy

- cross buy dla cyfrowych gierek

- rozbudować Virtual Console

 

Z tym co wymieniłem byłbym w stanie zapłacić za konsolę dużo szybciej niż zrobię to za WiiU. Jak NX to będzie następca 3DS'a to również mam nadzieje, że rozbudują to co napisałem powyżej.

Link to comment

Dwie generacje skutecznie ukorzeniły pogląd "na sprzęcie Nintendo 3rd party się nie sprzeda". Bardzo ciekawe w jaki sposób spróbują z tym walczyć. Przy pierwszych zapowiedziach Wii U widać, że mieli takie plany ("wait what, Mass Effect, Batman, AC?"), no ale później już wiadomo jak to się potoczyło.

Link to comment

Po to połączyli swoje zespoły R&D odpowiedzialne za stacjonarki i handheldy w jedno. Już podczas kadencji Wii i DS'a firma sama głosiła że ich platformy mają taki problem iż posiadają odmienne architektury. Teraz zamierzają to zmienić. Aktualnie już mamy konta do których przypisywane są gry które kupiliśmy, są pierwsze gry cross-buy, zamierzają stworzyć usługę lojalnościową gdzie na pewno za pomocą tableta, lapka i phone'a będziemy mogli kupić gry które zassają się na konsole zanim wrócimy do domu (tak jak ma to miejsce w przypadku Sony i MS'a). Żeby coś osiągnąć najpierw poprawią to w czym ich platformy leżą na tle konkurencji a potem polepszą to co aktualnie już jest dobre a może być lepsze (ogromna ilość developerów indie chwali sobie teraz Nintendo za bardzo przyjazne podejście do ich gier i zawsze są chętni pomóc - zresztą co chwilę na YT koncie Big N reklamuje najnowsze zestawy gier od Indie devów co się chwali).

 

Osobiście nie mogę się doczekać tych zmian bo jak jestem zadowolony z Wii U tak chciałbym na następnej generacji aby nie było takiej wpadki jak teraz wszystkie firmy były w ciemnej du.pie podczas launchu (brak gier, OS były wybrakowane i trzeba było czekać miesiące a nawet już lata na rzeczy które mieliśmy dostać podczas premier).

 

 

P.S. I jedyne w czym Big N przesadza to podejście do bezpieczeństwa dla dzieciaków przez co grom brakuje nawet in-game chatu (i po to mają tak rozbudowaną blokadę rodzicielską w Wii U aby sobie od tak była). Chce właśnie zobaczyć w przyszłości więcej multiplatform dla których nie będę musiał kupować drugiej konsoli (tak tyczy się to głównie Japońskich teamów które wydają swoje gry w Japonii nawet na XOne ale po co na Wii U który znacznie lepiej sobie tam radzi - vide dobrym przykładem może być MGS V gdzie za cholerę zrozumieć nie mogę wersji na platformy MS w Japonii gdzie Wii U olano kompletnie).

Edited by chrno-x
Link to comment

Taki szczególik z wywiadu przeprowadzonego z Iwatą przez Nikkei:

 

 

 

In an interview with Nikkei, Iwata briefly mentioned the hardware, saying he wouldn't go into particulars about the NX. "However, if you only expand upon existing hardware, it's dull," Iwata said. "In some shape or form, we're always thinking about how we want to surprise players as well as our desire to change each person's video gaming life."

http://kotaku.com/what-to-expect-nintendos-new-hardware-a-surprise-prob-1693052456

Link to comment

Dwie generacje skutecznie ukorzeniły pogląd "na sprzęcie Nintendo 3rd party się nie sprzeda".

A moim zdaniem ten pogląd ma dużo głębsze korzenie. Śmiem wręcz twierdzić że temacie 3rd party, Nintendo wciąż tkwi we wczesnych latach '90 kiedy to Oni rozdawali karty i decydowali o tym co na ich konsolach "wolno" a czego nie. Tylko że czasy i realia się zmieniły i teraz jak chce się coś ugrać w tym temacie to trzeba schować dumę do kieszeni, ukłonić się, ładnie uśmiechnąć i pomachać portfelem, tak jak robi to Sony i MS...

  • Upvote 1
Link to comment

Nintendo wprowadza swoje tytuły w strefę mobile, a sam projekt NX'a można uznać za wcielenie czegoś w rodzaju PS TV.

 

3DS i Wii U raczej szybko nie znikną ze sklepowych półek (w Polsce to raczej dobry żart), a projekt czegoś nowego to szukanie dodatkowej kasy na konstrukcję nowej generacji oraz reorganizację firmy. 

Link to comment

Jakby zrobili coś na wzór GameCube to było by też dobrze, to chyba ich ostatnia konsola która im się nad wyraz udała. Miała swoje wielkie minusy oczywiście ale nie wydaje mi się żeby WiiU powtórzyło takie samo zainteresowanie. Przenośne konsole oczywiście też są o wiele bardziej popularne niż GC było i to dobry kierunek obrali jako rywale dla PS Vity. To wydaje mi się że chyba Nintendo jednak chce trochę uszczypnąć stacjonarnego tortu. 

 

W którąkolwiek stronę pójdą będę z ciekawością obserwował 

Link to comment

Jestem bardzo ciekawy co kryje się pod nazwą NX. Czy to będzie rewolucja taka jak był w przypadku Wii czy ewolucja Wii U. Ciekawi mnei również czy będzie wstecznie kompatybilna, bo jak tak to wstrzymam się z zakupem Wii U i kupuje od razu NX. W 2016 dowiemy się więcej.

Link to comment

Jestem bardzo ciekawy co kryje się pod nazwą NX. Czy to będzie rewolucja taka jak był w przypadku Wii czy ewolucja Wii U. Ciekawi mnei również czy będzie wstecznie kompatybilna, bo jak tak to wstrzymam się z zakupem Wii U i kupuje od razu NX. W 2016 dowiemy się więcej.

 

I co? Będziesz siedział na przysłowiowych schodach i czekał na NX, który pojawi się w sprzedaży za jakieś 2 lata? Jak poszukasz, to wyrwiesz Wii U Basic za 600 zł. 

Link to comment
  • 6 months later...

Wall Street Journal opublikował artykuł o NX.

http://www.wsj.com/articles/nintendo-begins-distributing-software-kit-for-new-nx-platform-1444996588 (trzeba posiadać konto)

 

 

TOKYO— Nintendo Co. has begun distributing a software development kit for its new NX videogame platform, people familiar with the matter said, suggesting the company is on track to introduce the product as early as next year.

The kit is used by third-party software developers to modify existing games for the platform or create new ones. Videogame console makers such as Nintendo like to have popular game titles ready when they start selling new devices.

Nintendo’s current flagship products are the Wii U, a console typically used in the living room, and the portable 3DS device. Both have been out for several years, leading analysts to predict that the Kyoto-based entertainment powerhouse will move fairly swiftly to bring out the NX.

“We are increasingly of the idea that Nintendo might launch the NX in 2016 because of the softness of 3DS and Wii U,” said David Gibson, an analyst at Macquarie Capital Securities.

A Nintendo spokeswoman said the company plans to disclose details of NX next year.

Square Enix Co. said in July that it planned to make the latest version of its blockbuster role-playing game Dragon Quest for the NX. That version, called Dragon Quest XI, is also planned for the 3DS and Sony Corp.’s PlayStation 4.

The exact shape of the NX hardware isn’t yet clear. People familiar with the development plans said Nintendo would likely include both a console and at least one mobile unit that could either be used in conjunction with the console or taken on the road for separate use. They also said Nintendo would aim to put industry-leading chips in the NX devices, after criticism that the Wii U’s capabilities didn’t match those of competitors.

Nintendo’s former president, Satoru Iwata, said in March that NX “is a platform dedicated for videogames.” Mr. Iwata died in July, and his post was assumed in September by Tatsumi Kimishima, a former banker who served as one of Mr. Iwata’s top lieutenants at Nintendo.

Mr. Kimishima is expected to carry forward the strategy of Mr. Iwata, a legendary figure for many videogame fans. In the months before his death, Mr. Iwata laid out plans to put Nintendo characters in games for mobile devices under a partnership with DeNA Co. and made a deal with amusement park operator Universal Parks & Resorts, which is part of Comcast Corp.

“Nintendo is no longer just a traditional videogame company,” said industry veteran Hirokazu Hamamura, a director at Kadokawa Dwango Corp., which publishes magazines about videogames.

 

W skrócie:

 

- Nintendo zaczęło rozsyłać dev-kity NX

- coś a'la hybryda stacjonarki i handhelda

- bardziej współczesne bebechy

Edited by Enkidou
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...