Skocz do zawartości

Monster Hunter X (Generations)


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi powie gdzie ściągnać to demko jak już wszystko na stronce zrobiłem?

 

Niestety 3DSa kupywałem jak pracowałem u volksdojczów i zakładając ID tam mieszkałem więc mam eshop po niemiecku.

 

Ok nieważne lol.

Zamknąłem 3DSa żeby napisać posta i teraz zajrzałem i wyskoczyło mi powiadomienie z eshopa "Enter sleep mode to finish downloading".

 

 

 

Siemka tak w ogóle, MHG wyjdzie akurat jak będę leżał gdzieś naebany na polu woodstockowym więc będę miał opóźniony start ;)

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Tak, już napisałem w edycie że gra sama zaczęła się ściagać, auto-download w sleep mode ;)

 

 

Włączyłem dosłownie na chwilkę bo pora w kimono.

 

Trochę martwi mnie stara lokacja, mam nadzieję że to nie misz masz lokacji ze starszych monhunów (nie czytałem żadnych "spoilerów" od ludzi grających w japońca, cierpliwie wyczekałem na naszą premiere:) ).

 

Mam nadzieję że w weekend odpalimy jakieś multi?

Odnośnik do komentarza

Pewnie cleanser bedzie dzialac.

 

W tym quescie tez dostajesz small bomb.

Kladziesz small bomb i dajesz sie walnąć i confuse znika.

 

No i w pełnej wersji jak koty będą miały wyższy level to przybiegną je,bnąć hunterowi na ocucenie ;)

 

 

 

 

Kurna nie grałem w monhuna już tyle czasu, nie czytałem nic na temat MHX i teraz taki hype mnie dopadł. Jeszcze tylko miesiąc.

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

jest na to jakiś itemek?

 

to po(pipi)anie można wyleczyć tym niebieskim robalem (Bitterbug) który powoduje żyganie

 

 

co do ekranu dolnego to można w pełni customizować w pełnej wersji, ale w demie też mnie w(pipi)ia brak krzyżaka, w mh4u bardzo sie przyzywczaiłem do używania dotykowego krzyżaka, mimo że nie jest to szczyt wygody to sie przyzwyczaiłem tak bardzo że prawie nie używałem auto celowania

 

 

co do preferencji to jeszcze wszystkiego nie przetesowałem ale proawdopodobnie będe chciał grać młotem albo HH w adapt style

w 4u zrobiłem sobie kiedyś nową postać która używa tylko HH żeby potrenować walke nim przed premierą X, myśle że będę w stanie być skutecznym pomagaczem i skutecznym fajterem jednocześnie jak będziemy grać razem

opórcz tego napewno jakaś broń tnąca do obcinania ogonów, w demie nawet spodobał mi sie LS którego od dawna olewałem

 

SA mi sie przejadł po 3U, a z kolei CB przejadł mi sie po 4U - ale napewno z czasem też jakieś zrobie

 

dodatkowo HB ma spory potencjał w adapt style, bo strasznie wolno sie z nim łazi i do tej pory ciężko było unikać ataków, a w tym stylu można prawie nieprzerwanie strzelać i tylko w ostatniej chwili robić super unik który jednocześnie przeładowuje broń. LB też może z tego fajnie korzystać chociaż w tym wypadku chyba sie traci rapid fire więc jest to spory minus

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

pobawiłem sie sporo demem przez weekend, wyprobowałem prawie wszystkie kombinacje i musze powiedzieć ze niektóre rzeczy sprawdzają sie świetnie a niektóre nie mają kompletnie sensu (albo za szybko sie zraziłem i porzuciłem)

 

na plus napewno młot i HH w bushido style (adept) , młot jest świetny i po uniku pozwala wejść w silniejsze ładowanie i przywalić w sumie kiedy sie chce co jest bardzo wygodne (większość broni po uniku pozwala tylko dobiec do wroga i zadać jakiś cios, z czego niektóre z nich nie wyglądają wcale na ciekawe i skuteczne)

młot i HH są broniami które zwykle kręcą sie na około wroga unikając jego ataków żeby podbiec i przywalić coś mocnego, bardzo fajnie sie to sprawdza

 

skoczny styl w pierwszej chwili mi nie podszedł bo niektóe bronie są dosyć niewygodne w  użyciu i skupianie sie na skokach tylko utrudnia gre.

ale napewno SA w trybie miecza jest mocarny bo zadaje dwa ciosy w locie z czego jeden na wyskoku więc jeśli potwór właśnie odskakuje spod gracza to przynajmniej jeden cios wejdzie

skaczący młot też całkiem ok bo pozwala zadać noramlny atak albo spaść z ładowaniem

oprocz tego dwie najkrótsze bronie SNS i DS są całkiem spoko w locie, zwłaszcza DS w trybie demona robi niezłe piruety i zadaje sporo ciosów

jednak całe to skakanie raczej będzie miało sens tylko na dużych wysokich wrogów albo taki co co chwile latają. planuje użyuwać skakania np na mamuta albo garbatego barana, ale napewno nie na wszystkich, taki przeciwnik jak narga jest tak niski że spokojnie można wyskoczyć za wysoko i walnąć w powietrze

 

strikera odpaliłem tylko na chwile, dopiero gdy będziemy mieli dostęp do skilli jakie chcemy i odpowiedniej ich kombinacji może sie opłacać w niektórych broniach używanie strikera

ogólnie zdziwiłem sie jak szybko sie ładują niektóre skille, nawet bez strikera, zwłaszcza w SNS i lancy, co chwile miałem naładowane, nie razy było wręcz tak że po użyciu skilla i wsadzeniu jeszcze ze 3 ciosów miałęm z powrotem naładowane 70% paska

 

 

co do super skilli to wiele z nich nie wygląda zbyt praktycznie, albo wydaje sie że brak im mocy... chociaż niektóre są spoko

 

to tak na szybko pierwsze wrażenia po ok 8 godzinach grania

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Mam zadziwiajaco wielka skutecznosc w robieniu super unikow w adept style. Uzywam młota i trenuje narge.

 

Napewno nie wszyscy wrogowie beda tak bardzo podatni na ten styl. Narga chyba jest akurat idealna. Ale sa potwory z ktorymi walka wyglada inaczej i prawie nie ma okazji do unikow przez ciosy

 

Co swoja droga jest spoko bo mimo ze adept style jest kozacki to jednak gra wymusi różnorodność bo nie bedzie sensu uzywac go bez przerwy

Odnośnik do komentarza

szczerze mowiąc bardziej mnie wkurza brak krzyżaka na ekranie

ale to prawda że czasem te napisy zasłaniają za dużo, zwłaszcza jak sie pojawia co chwile "odzyskiwanie życia wraca do normy" po tym jak sie co chwile wbiega w te leczące dzbanki kotów

 

niektóre efekty specjalne też powodują że walka jest mniej czytelna

Odnośnik do komentarza

Pograłem tak z kilka, może nawet kilkanaście solidnych godzin w to demo (dłużej, niż w niektóre pełniaki xd) no i co - Monster Hunter jak Monster Hunter, znowu będzie napipianie :D Lokacje z poprzednich części mi nie przeszkadzają, bo i tak grałem tylko w czwórkę. Nowe style... sam nie wiem, na razie wolę raczej stary, wkurzają mnie dziwne uniki w Aerial, które trwają bardzo długo. Zobaczę jakie będą skille, wtedy dokładnie przyjrzę się, jakie ataki są zabieranie i zadecyduję, czy sprawdzać Strikera, bo nie wiem, co mogliby zabrać np. w light bowgunie, jak tym się tylko strzela. No i Aerial - nawet jeśli będzie można zmarnować pociski, bo trudno będzie celować w locie, to strzelanie w powietrzu jest stylish as fuck :D Ale widzę, że nawet w Guild po zeskoku z półki można strzelać.

 

Dobrze gra mi się właśnie bowgunem, którym w czwórce za wiele się nie bawiłem. Poza tym standardowo Switch Axe i Gunlanca. Z tą pierwszą bronią na pewno spróbuję stylu Adept, z tą drugą Aeriala, bo może to być komiczne xd Pewnie będę grał kilkoma broniami (na pewno Hunting Hornem, bo chociaż jakoś super mi nie idzie, to uwielbiam się tym bawić, a także młotem), bo jedną mi się nudzi, a po kilkuset godzinach w MH4U myślę, że kilka broni już dość dobrze ogarniam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...