Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak w przypadku Bloodborne'a, Sony rozsyła motyw za wbicie platyny. Theme jest naprawdę śliczny - https://imgur.com/a/zmtUb#o01grov 

Wbiłem platynę dwa dni temu i jak na razie cisza. Ktoś na forum może otrzymał już maila z nagrodą? :)

 

A grą jestem strasznie zachwycony. Wkręciłem się niesamowicie. Pod względem technicznym to istny majstersztyk. Przez całą przygodę nie uświadczyłem żadnego irytującego buga, czy spadków animacji. Oryginalna i mega ciekawa historia, piękny i dopracowany świat, rewelacyjny klimat. Prawie w ogóle nie używałem szybkiej podróży, wszędzie chodziłem pieszo, nawet sprintu nie chciałem włączać :P Walka również sprawia mnóstwo frajdy dzięki ogromnej swobodzie z jaką możemy wybijać maszyny. Kocioły to świetny pomysł. Mam nadzieję, że GG wykorzysta ich potencjał w sequelu. Żałuje jedynie, że nie udało mi się dostać kolekcjonerki. Z ogromną chęcią postawiłbym figurkę Aloy na półce :) 

Odnośnik do komentarza

Nagrałem krótki filmik z eksterminacji dużych przeciwników, Thunderjaw i Stormbird przy spamowaniu z łuku. Do zamrażania tego drugiego polecam War Bow gdy jest w powietrzu.

 

Nagrałeś to na easy? Na hard/very hard walka ze skalokruszami wygląda zupełnie inaczej, jak jeden wbija w ziemię to trzeba (pipi)ć gdzie raki zimują, bo bedzie atakował spod ziemi, a tutaj widzę "wynurzają" się kilkanaście metrów od ciebie. Jak tak wygląda granie na easy/normal to się nie dziwię, że orzeszkowi się nudziło xd

Odnośnik do komentarza

Nawet nie o to chodzi, one reagują na ruch, jak walcząc z nimi nie odchodzę daleko, ale kiedy idą w ziemię, to przestaję się ruszać i tyle. Nie zaatakują od spodu Gram na VH, ale oczywiście tak samo będzie na niższych,  zresztą poziom trudności zmniejsza tylko twój damage, szansę na modyfikacje, zmniejsza ilość surowców i zwiększa damage przeciwników.

Odnośnik do komentarza

Sporo wydałem na skrzynki, ale trafić w nich coś dobrego to się nie zdarzyło. Podobnie nagrody za znajdźki dość marne, jedynie z mysterious boxa dało bdb coila +50% dmg i dodatkowo + handling.

Wczoraj mogłem w końcu otworzyć Mysterious Box no i lipa panie. Ogólnie ze skrzynek same badziewia wypadają, a najlepsze rzeczy można zdobyć na ubijaniu największych maszyn.

Odnośnik do komentarza

Właśnie ukończyłem główny wątek (i przy okazji całą grę, bo chyba wszystkie questy poboczne, jeśli żadnego nie przegapiłem).

Ależ to była przygoda! A końcowe starcia i epickość wydarzeń...  :obama:

Fajne, satysfakcjonujące zakończenie, motyw jak Aloy znajduje...

No i scenka po napisach, czyli furtka do sequela (czyżby tytuł startowy na PS5?).

 

Przy okazji wbita platynka, bo jak pisałem wcześniej, robiłem wszystkie poboczne pierdoły przy okazji, po drodze, między innymi dlatego, żeby za szybko nie pożegnać się z fantastycznym wątkiem głównym. Czas - 70h, świetny zestaw pucharków, nie idzie niczego pominąć, nad niczym nie trzeba się zastanawiać, wystarczy cieszyć się grą i odkrywać wszystko, co ma do zaoferowania.

Grałem na Normalu, nie ginąłem zbyt często, to fakt, ale były momenty z większymi przeciwnikami (szczególnie Rockbreakery i Behemoty dawały popalić, no i TJ oczywiście). Końcowe starcie też mnie trochę poturbowało, bo nie chciałem ubierać tej przekokszonej zbroi z pobocznej misji - to praktycznie kod na nieśmiertelność.

 

Cudowna przygoda, fantastyczna historia (polecam dodatkowo czytać notatki), genialne wykonanie, kapitalna główna bohaterka.

Ode mnie mocne 9/10, dawno żaden sandbox nie bawił mnie od początku, aż od samego końca (ostatnio Wiedźmin 3), bez momentów znudzenia.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Również dzisiaj skończyłem i od razu wbiłem platyne, jedynie z tą różnicą, że licznik wskazał 112h :) Genialny tytuł, bawiłem się wyśmienicie i jestem pewien, że to nie koniec mojej przygody z Aloy.

 

Jaki procent ukończenia macie w statystykach? Ja mam 99,44% i nie bardzo wiem gdzie dobić resztę.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Sprawdzałem i to chyba nie to. Miałem nieodkryte cztery legowiska i jedno ognisko. Legowisko nie zmieniło wskaźnika procentów, sprawdzę później z ogniskiem i dobije resztę.

 

Wymęczyłem właśnie gierkę, około 70h dobrej zabawy.

 

 

FNb9v99.jpg

 

Dzbanek łatwo wpada, robiąc wszystkie questy i wcześnie kupując mapę z kubkami itd to praktycznie z automatu.

Ktoś tu poszedł na łatwiznę i założył OP zbroję na ostatnie starcie :P

Odnośnik do komentarza

A no jest przegięta, praktycznie nie trzeba było robić uników bo wszystko zbroja gasiła, jakby jeszcze w niej dali sloty na modyfikacje to w ogóle. O tyle dobrze że jest zablokowana do ostatnich misji żeby nie latać w tym przez większość gry. 

 

U mnie coś koło 96% chyba, po fabule skończyłem tylko jeden sidequest który pominąłem (Acquired Taste). Brakujące % to imo datapady rozsiane po całym świecie, te z questów trudno pominąć. 

Odnośnik do komentarza

Koło 65h najwspanialszych chwil w mym gamingowym życiu kolego :lapka:

 

Pod koniec gry, gdy dowiadywałem się co, jak i dlaczego... ciary na całym ciele.

 

Btw co do zakończenia

 

 

ten moment jak widzisz tą babkę doktorkę jak idzie zamknąć wrota w tym kombinezonie co wygląda jak ta antyczna zbroja w jaskini i zaczynasz rozkminiać, czy jakimś cudem udało się jej przeżyć i czy to właśnie jej kombinezon jest tą zbroją :banderas:

 

 

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...