Skocz do zawartości

The Legend of Heroes Trails of Cold Steel


kypq

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jedno z większych j-rpgowych zaskoczeń tego roku. Swego czasu ogrywałem demko i bardzo mi się spodobało więc tym bardziej się cieszę,że będzie możliwość zagrania w ang wersję gry. A na ukończeniu jest też The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter na PSP/STEAM. Dobry rok się szykuje dla anglojęzycznych fanów tej serii.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Aż dziw bierze, że ten topic jest pusty. Ograłem obydwie części całkiem niedawno i sądzę, że to świetne, mało znane u nas w kraju gry, które wciągneły mnie po same uszy. Fabularnie są oryginalne i nieoklepane, zapomnijcie o ratowaniu świata, tutaj mamy opowieść opartą o całkiem inne kryteria. Każda postać została świetnie nakreślona psychologicznie, członkowie klasy nr VII to prawdziwi indywidualiści, każdy ma swoje tajemnice, motywy i lęki a ich wzajemne relacje buduja świetnie opowiedzianą otoczkę tej niezwykłej przygody.

Systemowo jest świetnie, prawie że rewelacyjnie. System turowy nie umarł, w tej grze jest mega wciągający i dający spore pole do popisu. Grałem na hardzie i niejednokrotnie musiałem kombinowac z ustawieniami slotów i kryształów Arcusa, choć prawdopodobnie dopiero na najwyższym gra dopiero daje w kość. Obie gry to zabawa na 100 godzin spokojnego grania (jedynka zajęła mi 110). Po ukończeniu drugiej części było mi tak cholernie zal rozstawać sie z klasą nr VII, że przez nastepny dzień podświadomie czułem iż czegoś mi brakuje. Świetne, niezapomniane dla mnie gry. Mam nadzieje, że trójka zostanie zlokalizowana.

 

ps. serwis RPGamer.com (który bardzo cenię) uznał ToCS II za RPG roku 2016. Ogółem i pod względem fabuły.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

właśnie chce po personie w maju zabrać ze sobą na wakacje vite i legend of heroes. Jedynkę mam a dwójka widzę cena wysoka. Były już jakieś promocje na dwójkę? Liczę że może jakaś wielkanocna promocja. Fajnie byłoby obie ograć w pakiecie a od maja do wyjścia yakuzy nie widzę żadnej gry dla siebie  do ogrania z nowości (może prey ale tu poczekam na recenzje).  Mam 195  zł do wydania na psn ale wolałbym wszystkiego na jedną grę nie przeznaczyć :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Z tego co wiem na Vicie ta gra ma solidne spadki animacji. Na PS3 zdarzyło się to tylko w jednej lokacji. Nie wiem czemu tak mało ludzi grało w ten wyśmienity tytuł, moim zdaniem to jeden z najlepszych jRPG od lat, absolutne top 5 od czasu końca złotej ery jRPG (czyli zmierzchu PS2). Fabularny majstersztyk, systemowy gigant, znakomity tytuł, które trzeba poznać. Czekam na trójeczkę.

Edytowane przez Manifesto
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Wreszcie oficjalny trailer. Czekam niecierpliwie, uwielbiam tą serię i dla mnie to obecnie najbardziej oczekiwany jRPG.

 

Za parę dni japońska premiera. Realna data premiery trzeciej części gry w USA/Europie to zapewne III kwartał 2018 roku. Prędzej bym się nie spodziewał, bo Falcom nie śpieszy się z lokalizacją swoich gier. Cóż, to małe studio, ale tworzy świetne tytuły, polecam również zwrócić uwagę na inną serię tej ekipy - YS. Lacrimosa of Dana wychodzi już za tydzień. Będzie w co grać w październiku razem z Danganronpa V3 :)

 

Mnie się marzy wydanie w wersji fizycznej wszystkich trzech części Trails in the Sky. Obojętnie na jaki system. Dla takiej kompilacji kupiłbym nawet Vitę, której do tej pory unikałem (średnio lubię handheldy, a póki co wystarczy mi 3DS).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Falcom oficjalnie zapowiedział wydanie Sen No Kiseki IV na PS4. Gra będzie miała podtytuł The End of Saga, czyli będzie to ostatnia odsłona tego fenomenalnego cyklu. A my ciągle czekamy na oficjalną zapowiedź wydania na zachodzieTrails of Cold Steel III. Rimejki jedynki i dwójki cieszą i nie powinny być dla nas odległą sprawą (w końcu gier nie trzeba już tłumaczyć). Cały czas zachodzę w głowę jak to możliwe, że ta seria jest u nas w kraju tak niszowa, ech ludzie nie wiedzą co dobre ;) 

A ja czekam, aż Ultima załatwi mi egzemplarz Tokyo Xanadu, bo po fenomenalnym YS VIII ciągle mam ochotę na gry od Falcom, który wyrasta na mojego ulubionego wydawcę gier jRPG ostatnich lat (tak, nawet kosztem Atlusa, bo tak na dobrą sprawę jedna - mimo że wspaniała - Persona 5 wiosny nie czyni).

Edytowane przez Manifesto
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Odświeżone wersje Trailsów (1+2) już na początku roku na PS4. Kto nie grał na PS3/Vicie polecam się zainteresować, bo to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) jRPG poprzedniej generacji - fabularnie i systemowo gry wymiatają. Fajna edycja się szykuje, którą nie omieszkam zamówić do kolekcji i może ogrania kiedyś (fajnie byłoby ukończyć te gry na poziomie trudności nightmare i zdobyć platynę).

Czekam na zapowiedź wydania trójki i doczekać się nie mogę, miejmy nadzieję, że to powyższe to jakieś światełko w tunelu:

Kncept edycji europejskiej:

The-Legend-of-Heroes-Trails-of-Cold-Stee

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogrywałem część pierwszą na ps3 ale w pewnym momencie musiałem przerwać, i nie dlatego że gra mnie znudziła. Zbiegło to się jakoś z informacją że wydadzą te odświeżone wersje na ps4 więc stwierdziłem ze zacznę sobie jeszcze raz na rzeczonej konsoli. W każdym razie zarówno fabuła jak i system walki bardzo mi się podobały. Na bank pójdzie preorder bo takie perełki warto mieć w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Potwierdzone info - Trails of Cold Steel III oficjalnie zmierza na zachód! Premiera jesienią tego roku, a gra wydana będzie przez Nippon Ichi Software. Mam nadzieję, że się przyłożą do tłumaczenia, co nie jest takie oczywiste (patrz YS VIII). Tak czy siak będzie dual audio i szansa na jakąś porządną kolekcjonerkę. W Xseed i tak już nie pracuje wielu ludzi odpowiedzialnych za lokalizację jedynki i dwójki więc raczej nie ma czego żałować, iż seria przechodzi pod skrzydła NiS.

Edytowane przez Manifesto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...