Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Ta druga odpowiedź. W moim przypadku spędziłem dużo czasu z jedną polską grupą i wybraliśmy sobie "dom" gdzie skupialiśmy się na power play ale mieliśmy też blisko do wszelakich stacji, miningu itd Musisz trochę dłużej pograć żeby wiedzieć czego potrzebujesz. Moim zdaniem najprostsza droga to dołączenie do jakiejś grupy i wspólne latanie ale warto chwilę przeżyć drogę samotnika i nabyć pewne doświadczenie.

Ja bym zrobił tak, że polatałbym solo i nazbierał hajsu na jakąś Cobre a potem szukał dopiero grupy bo z tym małym sidewinderem masz skok jak mały komarek a okaże się, że grupa jaką znalazłeś znajduje się na drugim zadzie galaktyki.

 

Tak z innej beczki miałem odpalić tylko z ciekawości zobaczyć jak to działa na XSX, czy stary joystick zadziała z konsolą i nim się obejrzałem zacząłem robić build statku na coriolisie ja pierdole gier tyle do ogrania jeszcze a ja się znowu pakuje w tą bezkresną dziurę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
On 2/28/2021 at 12:16 AM, Dr.Czekolada said:

Nie. Zbieraj na lepszy + od razu go ulepsz dlatego zawsze kupując nowy nie sugeruje się ceną "gołego" tylko od razu w zapasie mieć kredytów pod komponenty. Jeżeli chcesz postrzelać do piratów to Viper mk.3 na dobry początek a później Vulture. Jak statek trochę od wszystkiego to Cobra mk.3. Jak chcesz Truck Simulator/górnictwo to Type-6 i wzwyż. Jeżeli interesuje cię eksploracja i latanie w najdalsze zakątki to ASP Explorer. Generalnie przesiadka na Cobre albo Vipera będzie pierwsza.

Latam właśnie Viperem i słabsze bounty robię bez problemu, ale dziś z jednym chyba Viperem MK4 trochę się na pociłem. Mam PULSE X2 oraz naprowadzane rakietyx2, ale zastanawiam się czy jest coś lepszego myślałem o multicannon. Co warto do niego wrzucić?

Handlowca chciałem zrobić Haulera, bo cenowo jest ok czy to taki pół środek i lepiej dozbierac i od razu Type6? Da radę jeden statek mieć i do górnictwa i handlu zmieniając tylko komponenty?

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Sedrak napisał:

Latam właśnie Viperem i słabsze bounty robię bez problemu, ale dziś z jednym chyba Viperem MK4 trochę się na pociłem. Mam PULSE X2 oraz naprowadzane rakietyx2, ale zastanawiam się czy jest coś lepszego myślałem o multicannon. Co warto do niego wrzucić?

Handlowca chciałem zrobić Haulera, bo cenowo jest ok czy to taki pół środek i lepiej dozbierac i od razu Type6? Da radę jeden statek mieć i do górnictwa i handlu zmieniając tylko komponenty?

Jeżeli chodzi o Vipera to takiego sobie złożyłem i lata się wybornie. Multicannony na gimbalu robią z mniejszych statków ser szwajcarski, rakiety mam na drugim przycisku od strzału laser strzela ciągła wiązką i wsadziłem go do drugiej grupy. Guardian moduły kupisz u tech brokerów, latają w większych sektorach. https://coriolis.io/outfit/viper?code=A20Bt5F5l80Xsdf227270p2e0400B4292927m1m166.Iw18UA%3D%3D.CwBjEYCZxBmXKPDMZZA%3D.H4sIAAAAAAAAA42QsUrDYBSFb9uktk2aNL%2BphmJVaMHBPoJDF8FBXETo6OgkHRwcOjq4KQjq2MFZdPMBfAAfwAdw0EXEQdp7Pdfaq24GcvjD%2BXL%2Fcw%2FxDBGNC5DRCSS4yhFVL0tEyR5O7gF2u4OT5HlOSV%2FJA0jc%2FhBJnyH1YUyU3XhErf48yAI3jDycku4uIEoHdZCPcKTEPbsYL3mDkYh%2FPEtUvC9j0hEcKf8HqvC2QYsQv1uEv%2FYukg0hre6LiAS8Y1BNR50io6fiLH2zl8e4kNeNvND0eolb3voOvrSLi6XK4RQijeNqK0QLTxon4k37f%2F9n%2B1eU1WeUpeOyjTdkirlj5Jl2fzsWidRPchXUrp9S41WDzhVSawKpP4GSX9DXpMiga4VUJOWmQliUQm3HaYWZbt%2FQFUToz%2FMJr1rIQRoCAAA%3D.EweloBhAWEoUwIYHMA28RgKwA5ZQKA%3D%3D&bn=N124Hawk

 

Co do transportu/miningu wszystko się da. Im większa ładowność tym lepiej. Hauler ma 26 ładowności max a T6 114 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Dr.Czekolada said:

Multicannony na gimbalu robią z mniejszych statków ser szwajcarski, rakiety mam na drugim przycisku od strzału laser strzela ciągła wiązką i wsadziłem go do drugiej grupy. 

Czyli masz np. pod lewym trigerem cannony, a pod prawym i laser i rakiety? Czy laser masz pod jedną grupą i jak ściągniesz tarcze to wtedy zmiana grupy na lasery i rakiety? 

Odnośnik do komentarza

@Sedrakw 1 grupie tylko Beam laser w drugiej pod prawym triggerem multicannony a pod lewym rakiety. Brakuje mi mojego hotasa z pc, tam sobie mogłem w locie zmieniać te grupy broni a tutaj trzeba jakieś makra kombinacje przytrzymywać.

 

Nastukasz tak statki spokojnie, nawet z większymi jak Python dawałem sobie radę w kilka chwil miałem kilka mln bounty. Jak jest jakaś większa grupa i nie wiesz czy sobie poradzisz zawsze też możesz poczekać na zjawienie się federalnych, ważne żebyś po prostu statki ze statusem wanted trafił, a jak zostanie zniszczony pieniądze zostaną ci przyznane. Warto przy tym nadmienić, że ochrona pojawia się nawet w sektorach anarchy, gdzie najlepiej jest polować bo często sami interdyktują z supercruise.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem od czego zacząć w tej grze. Zrobiłem kilka zadań kurierskich, chciałem postrzelać do statków, ale szybko padłem. Na jakich stacjach można kupić lepszy statek? Gra ma bardzo dużo opcji kontroli statku, w ogóle jest sens grzebania w menu systemu i ustawianie który ma być włączony a który nie? Czy domyślne ustawienia mogą być?

Odnośnik do komentarza

Wkręciłem kolegę w gierkę. Ja już dorobiłem się cobry na misjach kurierskich i teraz tylko ja dopieszczam dokupując lepsze podzespoły. Ale  propo wspólnego grania. Niby spotkaliśmy się na jednej stacji ale jak doszło do przelotu na planetę to kolega gdzieś po drodze się zgubił. Jak możemy grać razem, jest jakas foma party, abyśmy robili te same zadania i nie pogubili się w kosmosie? Widziałem opcje założenia squadronu ale to 10 mln kosztuje. 

Edit jeszcze jedno, wylądowałem na planecie ale nie mogłem wypuścić łazika (deploy było zablokowane). Jak lądowałem to był komunikat że niestabilne podłoże. To dlatego łazika zablokowało? 

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

1. Do wspólnego latania jest wing czyli skrzydło. Z górnego lewego menu należy wysłać koledze invite (czyli zaproszenie) i po potwierdzeniu latacie razem. Do tego również w górnym menu można ustawić, iż wyjście jednego pilota do normalnej przestrzeni spowoduje automatyczne wyjście również kolegi dzięki czemu można wspólnie np. przechwytywać piratów.

 

2. Squadron to odpowiednik klanu.

 

3. Lądować na planetach należy gdy znacznik lądowania jest (bodajże) niebieski (czyli teren jest wystarczająco płaski). W innym wypadku łazik nie wyjedzie. (Oczywiście trzeba zamontować zarówno moduł łazika jak i sam łazik)

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I tak i nie. Zależy co rozumiesz przez lepsze moduły. Do walki A ew. tańsze C. Do kurierki, misji czy pasażerów znów D bo lekkie co daje większy skok. Tylko moduły E są do niczego bo stockowe i najsłabsze.
 

Powerplant to elektrownia dająca moc - im większa i wyższej klasy tym więcej energii do dyspozycji. Ale by ją efektywnie wykorzystać w osłonach, thrusterach i broni trzeba zainwestować w przyzwoite Power Distribution.

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie do łowców nagród. Wziąłem takie zlecenie upolowania pirata. Poleciałem w wyznaczony system. Dalej w opisie misji było uzycie jakiegoś skanera albo przeskanowanie becon'a. Uzywalem skanera ale nic to nie dało. Zeskanoealem boje i dostałem info że poszukiwany jest w bazie. Polecialem tam ale nie znalazłem typa. Jak wskoczyłem jeszcze raz do tego samego systemu, to wyskoczył mi ten poszukiwany z nadprzestrzeni, ale go nie dostałem bo mi uciekl. W ogóle jak powinienem poszukiwać tych poszukiwanych do nagrody? Każdy pojazd mozolnie skanowac który zobaczę, czy jest jakiś szybszy, lepszy sposób?

Odnośnik do komentarza

Jest kilka możliwych scenariuszy:

 

1. Wskakujesz do systemu, lecisz powoli, skanujesz przy okazji system skanerem ale pirat sam ciebie przechwytuje więc problem z głowy.

2. Wskakujesz do systemu, lecisz powoli, skanujesz przy okazji system skanerem oraz zaznaczasz i identyfikujesz inne widoczne statki będące w systemie - przy którymś pojawi się oznaczenie "target" więc przechwytujesz go i wykańczasz.

3. Wskakujesz do systemu, lecisz powoli, skanujesz przy okazji system skanerem i pojawia się informacja iż w okolicy takiej, a takiej planety znajduje się cel. Gdy wejdziesz do lewego menu na pionową listę planet pojawi się (chyba na niebiesko) lokacja z piratem. Należy do niej dolecieć i wejść. Niekiedy tą lokacją jest chmura po skoku - również nalezy do niej wejść.

4. Wskakujesz do systemu, wchodzisz do navbeacon, skanujesz go, pojawia się lokacja i dalej jak w punkcie 3.

 

Zdarza się, iż skanowanie z własnego okrętowego skanera nic nie wykrywa i wówczas trzeba skorzystać z navbeacon bo inaczej nici z polowania.

Zdarza się, iż cel gdy w trakcie walki dostanie w skórę skutecznie ucieka w nadprzestrzeń - wówczas należy również przejść do nadprzestrzeni po czym poszukać jego śladu i wejść do niego.

 

Oczywiście trzeba na wyposażeniu posiadać Frame Shift Drive Interdictor aby przechwycić statek w supercruise.

 

PS

Są jeszcze 2 inne opcje:

1. Po skanowaniu dostajesz namiary na bazę na planecie gdzie trzeba wylądować, łazikiem zeskanować wieżę i w ten sposób uzyskać dane miejsca przebywania pirata,

2. Po skanowaniu odzywa się kontakt - należy za nim polecieć, wejść do normalnej przestrzeni i wówczas uzyskać miejsce przebywania celu polowania.

 

PS2

Warto zwracać uwagę na poziom celu: będąc w przeciętnej Cobrze III spierzesz npc-a novice albo harmless siedzących w Pythonie. Ale npc elite czy dangerous w Eagle spierze ciebie.

 

PS3

A jeśli cel zniknie będąc w supercruise (nadprzestrzeń) to najczęściej po prostu wchodzi do normalnej przestrzeni. Należy kierować się na pozostawioną przez niego chmurę i po zbliżeniu do <1mln km po prostu do niej wejść.

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wybrałem misje exploracyjna gdzieś dalej, za którą dostałem 100 tys. kredytów. Sprzedałem Cobre, kupiłem viper mk4. Jest fajnie. Mam laserki które same strzelają i na miniguny do szatkowania pancerza. Wylecialem gdzieś dalej i mam problem z powrotem. Nie mogę wybrać znanych mi wcześniej systemów, bo wyświetla się że federacja musi wydać zgodę czy jakoś tak. O co biega?

Odnośnik do komentarza

Jesteś pewien ze chodzi o systemy w których już byłeś?

 

Podejrzewam - ale pewien nie jestem - że przyczyny mogą być dwie:

 

1. Wybierasz systemy, które dla ciebie są zamknięte, ze wzgl. na zbyt niską rangę w Federacji. Np. takim systemem jest SOL.

2. Przestałeś być nowicjuszem, a próbujesz wrócić do zestawu systemów dla początkujących (ale tutaj pływam bo to jest dość świeża mechanika, której nie znam).

Edytowane przez friedrich
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...