Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

 

W skrócie:

-500 ly skoku (do zasilenia potrzebny będzie specjalny surowiec)
-Dostępne dla każdego (nie tylko squadron)
-Dostępny po jednym na głowe
-Kilka podtypów
-16 landing padów (8 dużych, 4 średnie, 4 małe)
-Do kupienia za kupę kasy ("purchase with large amount od credits")
-Dostępne w grudniu

Edytowane przez Figuś
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No więc pograłem sobie trochę. Cały czas jestem w tych systemach dla noobków. Kupiłem Cobre i poluję na piratów. Kilka pytań:

  1. Przeciwnicy mi uciekają z 20% życia. Jak można im uniemożliwić ucieczkę?
  2. Nie do końca rozumiem o co chodzi z FSS Scaner - po prostu pozwala mi on zidentyfikować te wszystkie "unknown signals" które się normalnie wyświetlają w supercruise?
  3. Ciężko mi się celuję - jaka jest dobra broń dla początkujących? Teraz mam 4 pulse lasery (2 trackujące, 2 zwykłe) i w sumie ciężko mi utrzymać odpowiedni poziom mocy bez przekierowania energii na Weapons. Może powinienem zainwestować w Micro-cannons? Martwi mnie tylko konieczność ładowania amunicji, jak to z tym jest? Zabiera miejsce w inventory?
  4. Kilka razy zauważyłem, że jak wysyłam te drony to one przestają funkcjonować. Myślę, że nie mam energii w Systems i to dlatego. Dobrze myślę?
  5. Czy wszystkie stacje w danych systemie mają te same misje?
  6. Jak już wylecę z tych systemów przyjaznych nowym graczom to gdzie mam się udać? ;)
  7. Jakieś inne porady?
Odnośnik do komentarza

ad. 1 - należy przeciwnika szybko wykończyć lub strzelać po napędzie (wybór w panelu po lewej)

ad. 2 - między innymi. Bo podstawowy cel tego skanera to bardziej szczegółowe badanie układu w którym się znalazłeś. Bardziej szczegółowe - czytaj więcej dochodu przy sprzedaży danych na stacji.

ad. 3 - przede wszystkim broń na gimbalach. Cobra III z tego co pamiętam ma dwa sloty medium i dwa small: do medium wziąć beam lasery (lepsze na osłony), do small dwa multicannony (lepsze na pancerz). Lub na odwrót bo co gracz to inne preferencje :) Beam lasery mają spore zapotrzebowanie na energię ale za to multicannony biorą niewiele mocy. Osobiście lubię latać w zastawie beam lasery plus cannony (te ostatnie niemal nie biorą energii) ale nie walczę PvP.

ad. 4 - drony czyli limpety? Jest limit prędkości od której rozbijają się przy wystrzeliwaniu. Poza tym lepiej nie zaznaczać co mają zbierać bo najczęściej wówczas po dostarczeniu materiału do ładowni przestają działać. Niech lepiej łapią wszystko w otoczeniu w trybie automatycznym.

ad. 5 - nie pamiętam. Chyba nie. Ale im większa sympatia do ciebie (tzn. sympatia partii politycznych) w danym systemie tym lepiej płatne misje.

ad. 6 - wszędzie :) Nie wiem na czym grasz: PC/PS4?XO - generalnie jeśli nie wykonujesz misji społecznościowych, kręcisz się w układzie Sinharta Dezhra (gdzie pewnie i tak nie masz wstępu) albo nie latasz po inżynierach to innych graczy nie masz się co obawiać bo 90% grających w Elite jest przyjazna. A ew. ucieczka przed npc jest banalna. Graj open.

ad. 7 - klimatyczne i dochodowe obecnie jest górnictwo: wybuchowe albo klasyczne. Lawirowanie pomiędzy asteroidami wreszcie przynosi nie tylko wrażenia estetyczne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki za info, gram na PS4. Już się dorobiłem nawet ze 4 milionów. Latam cały czas w bąbelku, blisko początkujących układów. Tu i tak już mam misje, których nie jestem w stanie wykonać.

 

Jaki dobry statek po Cobrze kupić? Szukam takiego statku do wszystkiego. Nie chcę się bawić tylko w strzelanie/eksploracje/trading. Zależnie od humoru chcę robić różne rzeczy. Do górnictwa kupię coś osobnego i tam będę się tylko kierować wielkością cargo.

Odnośnik do komentarza

Asp Explorer. Statek do wszystkiego. Do górnictwa również. A przy tym niedrogi.

 

Choć w przedziale statków powyżej 1mln za stock lepiej już oddzielić statek uniwersalny od okrętu wojennego. Uniwersalny: tańszy Diamondback Explorer lub droższy Asp Explorer; do walki: kąsliwy, bardzo zwrotny i silnie uzbrojony Vulture. Oczywiście to moje typy - ilu graczy tyle różnych zestawów :)

 

I jedna uwaga: droższe nie zawsze oznacza lepsze: dotyczy to zarówno statków jak i wyposażenia.

 

 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
3 godziny temu, SetoPL napisał:

Po obejrzeniu Expanse naszła mnie ochota na latanie okrętem :) powiedzcie mi gra ma duży próg wejścia? Oraz czy trzeba samemu znajdować zajęcie czy gra podrzuca questy? Jakieś wątek fabularny?

 

Bardzo duzy prog wejscia, samo ladowanie moze sprawdzac spore klopoty na poczatku. Trzeba samemu znajdowac sobie zabawe, ale sa losowo generowane questy na kazdej stacji. Nie ma watku glownego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Panowie jaki próg wejścia ma Elite? Ogarne postawy jako noob? Czy będę pół roku rozkminiał jak wystartować, kolejne pół jak wylądować a koleje 10 lat rozkminiał o co tu koorwa chodzi. Mam mega zajawkę na to ale czuję że się odbije od ściany i po kilku dniach usunę to z dysku bo niponimaju :dunno:

p.s kiedy widziałem jak kumpel ogrywał EvE Online (miał tam ograne tysiące godzin). Te gry mają coś ze sobą wspólnego?

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Ja wciągnąłem gierkę w tamtym tygodniu. Była promka na edycję z dodatkiem za 60zl. Prób wejścia jest mega duży, i tak jest łatwiej niż kiedyś bo masz autolaunch i autodocking. Pomału się uczę, eksploruję, zarabiam jakieś tam michałki jako kurier. Lecę też właśnie z tutorialem rootstrata i tego Anta, gra sama z siebie mało tłumaczy i wszystkiego trzeba się uczyć z neta praktycznie. Jeśli lubisz klimat kosmosu, podróży i duży learning curve to warto spróbować zwłaszcza że gra co chwilę jest na promocji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

:fsg:  Ale będzie powrót na nextgenie :obama:

 

 

Cytat

Czas wysiąść ze statku, Komandorze! Z przyjemnością dzielimy się z wami pierwszym trailerem zapowiadanej Nowej Ery - Elite Dangerous: Odyssey.

Eksploruj pieszo odległe światy, poszerzaj granice znanej przestrzeni i znacz swój ślad w galaktyce, stając się pierwszą osobą w historii, która eksploruje powierzchnie planet nietkniętych od początku czasu.

Jeden ogromny krok

Zobacz galaktykę jak nigdy dotąd. Ląduj na zapierających dech w piersiach planetach, napędzanych nową technologią silnika gry. Zanurz się w słońcu wznoszącym się nad niezapomnianymi widokami, odkrywaj posterunki i osady i eksploruj z nieograniczoną swobodą.

Znacz swój własny ślad

Podejmuj różnorodne kontrakty i graj po swojemu, od dyplomacji i handlu po ukrywanie się i walkę. Różnorodne ustawienia, cele i postacie niezależne oferują nieskończoną różnorodność misji i prawie nieskończoną ilość treści, którymi można się cieszyć.

Zbierz załogę

Centra społecznościowe rozmieszczone w całej galaktyce dają pilotom idealne miejsce do zaplanowania następnego ruchu. Zawieraj sojusze, zamawiaj usługi, a nawet znajdź wsparcie ekspertów w Inżynierach. Te placówki pomagają również zdobywać i ulepszać broń i sprzęt, aby udoskonalić swój styl gry.


Strefa walki 

Przeżyj intensywne walki z FPP, wyposaż swoją postać w szereg broni i sprzętu, a także koordynuj współpracę z członkami drużyny, aby opanować wielowarstwowe, głębokie, taktyczne środowisko, w którym zmagają się piloci, SRV i statki kosmiczne.


Od teraz do premiery będziemy udostępniać więcej informacji, dzienniki programistów i zwiastuny, przygotowując się do nowej przygody! Jeżeli posiadacie Elite na Steam, to nowy DLC można już dodać do wishlisty: https://store.steampowered.com/app/13363...s_Odyssey/

o7 Piloci!

 

Edytowane przez Figuś
Odnośnik do komentarza

Nawet jak dadzą możliwość wyłazić ze statku i łazić po planetach to głównym problemem tej gry jest brak quality contentu. Nieważne w którym miejscu galaktyki jesteś są te same misje. Nie czuć tej walki o władzę pomiędzy 3 różnymi frakcjami. NMS jest lepszy pod tym względem, bo przynajmniej jest więcej rzeczy do robienia.

 

Moim zdaniem ostatnie czego ta gra potrzebuje to możliwość łażenia i strzelania po tych samych sralnie generowanych planetach.

Tu trzeba się skupić na systemie misji, frakcji, balansie ekonomii, zmniejszeniu grinda z inżynierami itd.

 

Będę śledził ten dodatek, ale głównie dlatego że jestem ciekaw jakie inne zmiany wprowadzą do gry poza samą możliwością strzelania w pierwszej osobie.

 

Odnośnik do komentarza

A dla mnie to dealbreaker - przy takim bajerze to już żaden Star Citizen niepotrzebny, bo tylko tego mi brakowało.
Serio, uwielbiam tę gierkę, ale zawsze mnie bolało, że "jesteśmy statkiem", a nie jego pilotem - teraz się to zmieni i będzie można połazić swoim avatarem (mam nadzieję na zwiększone mozliwości customizacji ludka).
Ciekawe czy tylko powierzchnie planet, czy np jakieś misje w kosmicznych wrakach, albo spacer po stacji, na której zadokowaliśmy (albo po wnętrzu własnej łajby).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...