Skocz do zawartości

Pieczywo


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam tylko 720. 500 nigdy nie widzialem. Ja bym jednak traktowal jak kazda make zytnia czyli chleba nie ugnieciesz recznie, bedziesz musial zrobic lepkie ciasto, przerzucic je do keksowki, pozwolic wyrosnac i do piekarnika.

 

 Z 720 robie tak:

- 400 maki

- 350 wody

- ok 70-100 zakwas

- 2 lyz. soli

 

Wszystko do miski i mieszasz az sie polaczy. Pownno byc geste ze lyzka staje ale na tyle ze jestes w stanie to mieszac. Do keksowki, nalozyc jakies pudelko na to albo worek, dac wyrosnac i do rozgrzaego 215C piekarnika na 40min. Keksowka ta mniejsza, chyba 24cm.

 

Przy 500 moze trzeba bedzie dac mniej wody albo wiecej maki. Ogolnie nie ma co sie bac bo ile dasz bedzie ok jak dlugo ciasto ma gesta konsystencje. Nie zrob zupy i bedzie dobrze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W sumie w auto to bawilem sie tylko przy mace pszennej i do tego tej na pizze. Ogolnie to do maki wje.buje sol i mieszam i potem reszte. Nie rozpuszczam tez zakwasu w wodzie. Ale ja siedze obecnie tylko w zytnich chlebach. Jak eksperymentowalem z pizza to bylo auto ale tak nawet ze zwyklymi bialymi chlebami kiedys to nie.

Odnośnik do komentarza

No to drugie bardziej. Zytni jest mega prosty a jak siedzisz na ho to zrobisz nawet w miedzy czasie roboty. Z pszennym to to cale zagniatanie, zostawianie, zagniatanie ponowne itd mnie meczy. No i  nie mam zeliwnego naczynka a tak na blasze z piekarnika wychodzily mi slabe. Zytni jest po prostu w wielu aspektach szybszy.

Odnośnik do komentarza

ojezu, tragicznie mi wyszedl dzisiaj ten żytni. Aż wstyd zdjęcie pokazywać. Brzydko wyrósł, popękał z boku i skórka jakaś dziwna.

 

Ile czasu wyrasta Ci to ciasto po włożeniu do keksówki? Biorąc pod uwagę temperaturę otoczenia około 21 stopni.

Odnośnik do komentarza

Zalezy od temperatury otoczenia (ja i tak zawsze wsadzam do chlodnego pierkanika i przykrywam plastikowym, wysokim pojemnikiem na jedzenie) no i od sily zakwasu. Zazwyczaj jest to ok 4-5h. Czekam az wyrosnie tak 1cm ponad ramke keksowki i jak pojawiaj sie "pierdniecia" na gorze ciasta (czyli pozostalosci po powietrznym bamblu). Razem z piekarnikiem rozgrzewam tez naczynie gdzie potem dam wrzatek zeby zrobic pare.

Odnośnik do komentarza

Tu masz droge chleba zytniego.

 

1. Ciasto w keksowce i plastikowe nakrycie pod ktorym bedzie siedzialo w zimnym piekarniku. Dzisiaj od czapki do wsadzienia do piekarnika ciasto wyrastalo ok 4.5h

Pierwszy raz eksperymentowalem z czarnuszka wiec dalem tylko na polowe.

chljeb1.thumb.jpg.9053e229651545fb67e5585bfbf23692.jpg

 

2. Ciasto wyrosniete, zaraz przed wlozeniem do pieca. Widac dziury o ktorych pisalem. Takze uwaga bo to ciasto pozostawione na dluzej wykipi, co mi sie zdarzylo pare razy i nie polecam.

chljeb2.thumb.jpg.795b607295fc2eeabee9a2b5b4c15b49.jpg

 

3. Gotowe. Cos poszlo nie tak i sie zjaralo za mocno na gorze. Czasem mi sie tak dzieje, czasem nie. Podejrzewam, ze to przez mala ilosc pary w piekarniku bo dzisiaj za krotko go nagrzewalem i wyraznie naczynko na wode nie bylo gotowe (wlany wrzatek nie zaczal natychmiast parowac).

 chljeb3.thumb.jpg.94ecb442ae2770e21d33d9bfcd9fae95.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.