Skocz do zawartości

Pieczywo


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chyba mój najlepszy. Chleb na zakwasie to bez kitu najtrudniejsza rzecz do upieczenia. Ilość czynników wpływających na końcowych efekt poraża. Typ mąki, temperatura, składanie, ilość składania, czas między składaniem, formowanie i milion innych rzeczy - to wszystko zmienia finalny produkt. Minie jeszcze pewnie kolejny rok zanim zrobię coś naprawdę pięknego, ale może do tego dojdę. Czas chyba zainwestować w ten garnek żeliwny.

 

127699182_204166764611222_70543851454415

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę, że Ci taki pięny wychodzi. U mnie po dwóch podejściach zawsze wychodziły płaskie placki, a sam zakwas nie wydwał się być szczególnie aktywny (chociaż widziałem z nim pęcherzyki powietrza). Ten ostatni bochenek to w oparciu o książkę z poprzedniego posta?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Teraz, Ukukuki napisał:

Ile taki domowy chleb może leżeć? Bo taką ilość to ja nie wiem czy w tydzien zjem jak sam mieszkam :/ 

 

W siatce chleb na zakwasie jest bardzo dobry 4 dni. Piatego i szóstego dnia wciąż jadalny.

 

Ja już wpi.erdolilem połowę bochenka z masełkiem i solą przy serialku ;p 

Odnośnik do komentarza

Zalezy gdzie. Jak w chlebaku to moze do 5 dni dociagnie. W plociennym worku, bez chlebaka ok 4 dnia juz bedzie robil sie suchawy. W worku foliowym pociagnie najdluzej.

 

Jak nie zjesz calego to polowe zamroz. Albo upiecz maly.

 

Ja teraz swoj zytni trzymam w plastikowym pudelku z gumowa pokrywka i jest miekki do wyjedzenia. Wczesniej ok 4 dnia juz byl twardy.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Figaro napisał:

mąka tortowa ;/

Przed świętami robilem z dziewczyną paszteciki z kapustą i grzybami, w sklepie mialem jakies zaćmienie i przypadkowo wziąłem mąkę tortową. Zauważylismy dopiero w domu, więc już chuj, daliśmy taką. Jezu, jakie ciasto wyszło to nie mam pytań, lekko słodkie, miękkie, no idealne. Ja się zająłem farszem, a dziewczyna ciastem i paszteciki zrobily duże wrażenie w święta.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Leniwa niedziela, więc zrobiłem makaron... na zakwasie. 

 

226592827_201053318654850_13987435563880

 

W środku Za'atar, czyli mieszanka przypraw (smażony sezam, tymianek i takie tam). Szkoda że nie mam krajarki do makaronu. Wyszło zaskakująco dobrze. 

 

(200g nie nakarmionego zakwasu, 200g mąki pszennej, 40g wody, 30g oliwy i przyprawy. Mieszasz, urabiasz przez 5 minut i zostawiasz na 30 minut. Potem rollujesz, tniesz i gotujesz 5-7 min w wodzie)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...