Jump to content
Sign in to follow this  
pic3k

Shmupsy

Recommended Posts

Cave właśnie zadebiutowało na steamie,pora więc przenieś temat gier STG do działu PC.

Pierwszą ich gra wydaną w tym tygodniu jest Mushihimesama (HD).

ss_b25dd99dec362fb032cf3f10bfa701b48804f

W grze jest dostępna tylko jedna rozdzielczość w trybie pełnoekranowym: 720p .Można jednak zainstalować program GeDoSaTo i uzyskać wyższe rozdzielczości i inne efekty (naprawdę działa).

Póki co gierka troszkę drogo stoi na Steam ale jak tylko zejdzie troszkę z ceny to z pewnością się zaopatrzę.

Trzeba przyznać,że shmupsów sporo już jest na Steam co mnie niezmiernie cieszy bo zawsze to coś innego w bogatej bibliotece typowo pecetowych tytułów.

A jak z fpsami? Na forach ludzie skarżą się na locka 56 klatek na sekundę...

A jak z fpsami? Na forach ludzie skarżą się na locka 56 klatek na sekundę...

Faktycznie jest 56 ale i tu też załatwia sprawę opcja timeGetTimeFactor w programie GeDoSaTo.

Jest dostępna do sprawdzenia beta version of Mushihimesama 1.1.2 i trzyma już stałe 60 klatek,pewnie niedługo pojawi się oficjalna poprawka.

Edited by pic3k

Nie wiem, czy to zaklasyfikować jako shmup, gdyż to bardziej arena shooter, ale strasznie spodobał mi się Assault Android Cactus. Już samo demo mnie zachęciło. Świetne wykonanie, muzyka i art-design.

Pineapple!

W Tyrian 2000 lepiej sobie pograjcie, katowałem z kumplem z podstawowce, we dwoch na jednej klawiaturze. Za darmo na gogu dostepne.

Pierwszą ich gra wydaną w tym tygodniu jest Mushihimesama (HD).

W grze jest dostępna tylko jedna rozdzielczość w trybie pełnoekranowym: 720p .Można jednak zainstalować program GeDoSaTo i uzyskać wyższe rozdzielczości i inne efekty (naprawdę działa).

Kupilem to Mushihimesama i jak tylko skoncze Oceanhorn to biroe sie za ta pozycje bo wyglada swietnie. Zdam opinie :)

Nie znam sie na Shumpach za bardzo i jestem w nie bardzo slaby, ale Mushihimesama :obama: :obama: :obama:

Wciagnalem sie, narazie szukam jakis guideów i tipsów jak przejsc gierke bez kontynuacji :)

• Upvote 1

tipsy na dużo ci się nie zdadzą, tylko trening trening i jeszcze raz trening :). ja zeby przejsc na 1 kredycie Mushimesame(arrange mode) na PS2 to chyba grałem z pół roku codziennie po pare godzin(conajmniej 3 runy dziennie) ale po wszytskim czułem się jak król świata

Ja w shmupy gram każualowo, dlatego taka Ikaruga niestety była moim pierwszym zwrotem na Steam. Gra jest boska, ale poziom trudności za wysoki.

Bardzo podobał mi się darmowy Jigoku Kisetsukan - http://store.steampowered.com/app/368950/?snr=1_7_7_151_150_3

Jak na robotę jednej osoby (ze wsparciem), to byłem pod sporym wrażeniem.

Generalnie dla mnie shmup/bullet hell musi mieć dobrą muzykę, żebym się wciągnął. Bo takie same strzelanie i omijanie "pocisków" szybko mi się nudzi. Dlatego np. bardzo fajnie mi się klepało eXceed 3rd. Sprawdź Velius, bo pewnie odpaliłeś tylko dla kart. ;)

Ja polecam Mushihimesama, jest dla mnie najbardziej przystepna.

Ja to bym się ucieszył z portu Ketsui. Sam nie jestem jakimś wielkim fanem shmupów, ale w tego zagrywałem się swego czasu sporo czy to na Nds czy na MAME. 

Wlasnie mi przypomniales czego brakuje mi w kolekcji DS....(pipi)a mac 400zł :obama:

Ja polecam Raiden Legacy, 4 gierki w jednej, uwielbiam. jakiś czas temu kupiłem na gogu i jak odpalę to cieżko jest się oderwać

Ja polecam Danmaku Unlimited 2,Kamui i Crimzon Clover WORLD IGNITION. Wszystkie mega miodne.

A zaopatrzyć się muszę w Mushihimesama bo z tego co sprawdzałem to prezentuje się obłędnie.