Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 8: Ostatni Jedi


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, teddy napisał:

E: pytanie czy ktos stwierdzi ze tld jest lepsze od epow 1-3. Poza bzdurami fabularnymi tamta trylogia przynajmniej nie s.rala na postacie z pierwszych filmów 

W ktoryms momencie jest nawiazanie do e123 i typ ladnie ujmuje, ze jak ogladal to mu sie podobalo bo jeszcze nie mial wyksztalconej krytyki gdyz po prostu byl dzieckiem. I ze nie ze wszystkim zgadza sie z plinketem np. w temacie walk mieczami.

 

Polecam jego krytyke DS2 i, jak ktos duzo odkurza i prasuje, 10 godzinna odpowiedz na zachwalanie ds2. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
20 godzin temu, teddy napisał:

Obejrzalem pierwsza część, ja yebie ta końcówka o luku i te wywiady z markiem hamillem :smutas: ladnie się disney dobralo z ea. Dwa raki

 

E: pytanie czy ktos stwierdzi ze tld jest lepsze od epow 1-3. Poza bzdurami fabularnymi tamta trylogia przynajmniej nie s.rala na postacie z pierwszych filmów 

:lapka:

last jedi jest lepsze od ep 1-3, mimo (pipi)owych wątków i innych dziwnych decyzji fabularnych, kupuje to bardziej, niż midichloriany i amidala umierająca ze smutku po anakinie i inne  lovestory XD 

tylko jest taki problem. Star warsy jako całość nigdy nie były dobrymi filmami, to byłą podwalina pod książki gry komiksy i tam można trafic na perełki, no a meteriał źródłowy? szaczuneczek za wejście z barana w świat popkultury i ramy  "klasyki SF" no, ale tak porównując co lepsze ep 1-3 czy 7-8 to jak pytać czy lewatywa z tłuczonego szkła, czy kanałowe bez znieczulenia.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Orzeszek napisał:

Lewatywa z tłuczonego szkła, czy kanałowe bez znieczulenia.

Miałem kanałowe bez znieczulenia. Nic nie bolało, a oglądanie ep 1-3 mnie męczyło. O ile jedynkę oglądałem jeszcze za gunwniaka i jarałem tym, że hurr durr GW, tak całą resztę miałem możliwość obejrzenia dopiero po kilku latach i bardziej cenię sobie bajkę Clone Wars od Tartakovskiego niż ten wytwór wypalonego Lucasa. Serio nie wiem o czym on myślał kiedy uznał midichloriany za świetny pomysł.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem EP1-3 duuuuużo zyskują na tle najnowszej trylogii. Przede wszystkim EP1-3 mają  mnóstwo Jedi, różne rasy Jedi, mają Sithów, co chwila walki na miecze, historia mimo paru głupot jest dużo mroczniejsza, w fabułę wplątana jest polityka, walka o władzę, jest Natalie Portman <3.  Co nie zmienia faktu, że elementy jak Jar Jar Binks, midichloriany czy fatalne efekty wizualne psują bardzo odbiór. A ostatnie filmy? XD Snoke XD Kylo XD scena otwierająca Last Jedi XD 

 

Nie wyobrażam sobie, że Poe, Finn czy Rey będą w stanie pociągnąć tę markę rynkowo bez Vadera, Luke, Sokoła MIlleniów czy szturmowców. 

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, szejdj napisał:

Nie wyobrażam sobie, że Poe, Finn czy Rey będą w stanie pociągnąć tę markę rynkowo bez Vadera, Luke, Sokoła MIlleniów czy szturmowców.

Tak samo jak Padme, młody Anakin czy młody Obi Wan nie dali rady 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, teddy napisał:

Jako samo kino rozrywkowe typu wylacze mozg i bede podziwial widoczki to pewnie TLJ jest lepsze od 1-3, ale to kompletne zeszmacenie postaci z oryginalnej trylogii stawia go dla mnie ponizej epow 1-3 mimo wszystko

 

COOOOO 

 

pokazać ci jak wygląda zeszmacenie postaci z oryginalnej trylogii? 

 

tumblr_n2ptm9AxDH1rawb5do1_400.gif 

 

Odnośnik do komentarza

Ja w sumie nie rozumiem tego "zeszmacenia" postaci z oryginalnej trylogii. Dla mnie ich obecność sama w sobie to porażka, fajnie wypadł tylko krótki udział Hana Solo, ale ogólnie optowałbym za tym, żeby ich w ogole nie było. 

Odnośnik do komentarza

ja w ogóle nie rozumiem tego "argumentu", zarzutu o zeszmacenie starych postaci. Czy chodzi w tym o Luke'a, admirała Ackbara, czy kogoś innego?

 

Irytuje mnie jedynie Carrie Fisher, ale nie dlatego że została zeszmacona ale raczej  z powodu tego że jest słabą aktorką, a w ostatnich dwóch filmach leci na całkowitym autopilocie... dziwię się dlaczego tak bardzo chcą ciągnąć jej wątek. 

 

Wytłumaczy mi ktoś o co w tym chodzi, bo od dłuższego czasu nie słyszę krytyki tylko jakieś jojczenie i płacz stulejarzy? 

Edytowane przez oni
Odnośnik do komentarza

Odnosnie postaci:



Leia odpalajaca super sajanina, zdziadzialy luke wyrzucajacy swoj miecz swietlny czy chcacy zabic syna swojej siostry we snie, wrzucenie akbara tylko po to by go offscreenowo zabic. Wrzucili postacie tylko po to zeby sciagnac ludzi do kin nostalgia. 

Edytowane przez teddy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, teddy napisał:

Odnosnie postaci:

 

  Ukryj zawartość

 

 


Leia odpalajaca super sajanina, zdziadzialy luke wyrzucajacy swoj miecz swietlny czy chcacy zabic syna swojej siostry we snie, wrzucenie akbara tylko po to by go offscreenowo zabic. Wrzucili postacie tylko po to zeby sciagnac ludzi do kin nostalgia. 
 

 

 

Ano własnie niestety tylko po to, moim zdaniem te stare postacie mogli wziąć do jakichs spin offów ale od "nowej" trylogii powinni trzymać się nowych postaci ale jak wiadomo w disneyu byłby strach przed niskimi wynikami finansowymi, hejt w necie i nie ma komu wcisnąc figurek. 

 

Pomijając już, że postacie z tej nowej trylogii są tak papierowe do bólu, że jakby na nich się oprzeć to by wyszedł jeden wielki kek. 

 

2 godziny temu, szejdj napisał:

jest Natalie Portman <3

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, milan napisał:

Originy Palpatina i Vadera to wystarczajace powody w e123 by gardzić e789.

jak mawiał Lord Vader

 

Noooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooołłłłłłłłłłłłłł

Odnośnik do komentarza

Ale pamietajcie jak wygladal swiat GW w roku 99. Od 22 lat nie bylo niczego poza 3 filmami (i fanfiction pisanym) i ludzie masowo lakneli poznania historii, ktora zostala napomknieta w Nowej Nadziei. Chcieli poznac historie Vadera, czym byly wojny klonow. Ku.rwa, nawet Yode w swoim prime time i z mieczem swietlnym. I to dostali. Wyszlo jak wyszlo ale e123 mialy cos do opowiedzenia. E78 to kalka oryginalnej trylogii tylko z inaczej nazwanymi frakcjami. I ch,ujowo rozpisanymi postaciami. Ray ktora dostaje wszystko od czapy bo tak, czy Snoke z e7 podbijajacy wyobraznie fanow sa nikim, ich przeszlosc jest niewazna, ich podwaliny niewazne. I nikt tego juz nie wydzwignie w ep9.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...