Skocz do zawartości

Błąd ws-37397-9


Rekomendowane odpowiedzi

Yo,

 

piszę informacyjnie, a może po radę?

 

W piątek nagle wywaliło mnie z PSN. Ponowne zalogowanie i zonk błąd ws-37397-9. Oczywiście net w konsoli jest. Poczytałem trochę w sieci o tym błędzie. Czyli albo coś z portami (ale to odpada bo nic nie zmieniałem) albo ban od Sony na ip. Oczywiście, żadnych lewych kont itp. nie kupowałem. Wysłałem zapytanie i skargę do supportu ale na razie cisza. Rozmawiałem też ze swoim dostawcą netu i nie tylko ja mam ten problem od piątku.

Nie mogę także zalogować się na swoje konto przez www z tej sieci, natomiast już z mobilnego neta na telefonie bez problemu, więc bana na konto nie mam. Wieczorem dostawca neta ma mi zmienić IP, może to coś pomoże.

 

Z ciekawości miał ktoś ten problem? Jak sobie poradziliście? Bo z tego co piszą w sieci to nie jest jakaś mega rzadka sprawa.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dzisiaj to samo.

Błąd jest pewnie błędną blokadą IP za DDoS, wyczyszczenie tego błędu trwa różnie, ale raczej 48h +, urok posiadania statycznego IP za NATem - jeśli którykolwiek z komputerów z puli Twojego adresu IP został zombie do DDoS, to spora szansa na przypadkowe wyłapanie bana na IP. Samo konto jest bezpieczne, można się logować z dowolnego, innego adresu IP.

Trzeba więc czekać na wyczyszczenie, albo pogadać z ISP i poprosić o zmianę IP/ przyznanie publicznego, stałego IP - wtedy takie akcje nie nastąpią.
(sam mam taki zamiar, gdyż błąd wystąpił drugi raz - a powtarzalność to rzecz denerwująca).

Odnośnik do komentarza

ISP mi mówi, że za stały adres jest dopłata, troche meh....czyli skoro mam dynamiczny, to za jakiś czas on się zmieni i będzie git ? w przypadku neostrady bylo chyba tak, że adres zmieniał się po każdym wyjęciu kabla/zrestartowania routera. próbowałem, ale nie pomaga  

 

a jesli mam czekać na ustanie tego ataku, to ile to może trwać ?

Odnośnik do komentarza

Dlatego ostatecznie warto (jeśli można) zmienić IP na stałe, publiczne - wtedy jeśli DDoS nie był z twojego domu (antywirus i regularne skany to podstawa na komputerze), to nic nie grozi. Jeśli nie ma możliwości ogarnąć tego to warto:

a) sprawdzić czy masz dynamiczne IP, bo co najmniej kilku ISP stosują właśnie takie - wtedy power cycle zwykle pomaga (próbować do skutku i pamiętać trzeba, że najlepiej rozłączyć router na dużej niż 5 sekund). Niekiedy dynamiczne IP ma zmianę co 24 godziny - w tym wypadku trzeba odczekać dzień.

b) jeśli posiada się własny router, to można spróbować ponownego ustawienia sieci i odświeżenia adresu MAC (niektórym ponoć pomagało)

c) zastosować mój manewr z VPN i hotspotem z własnego komputera/laptopa oraz poczekać na wyczyszczenie banów.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Witam. I ten są problem co poprzednicy. Od dwóch dni wyskakuje ten błąd. Nie wiem co mogę zrobić? Mam Neostradę. Resetowalem kilka razy router bo myślałem ze z nowym ip problem zniknie ale niestety. O dziwo przez siec komórkową tez wyskakuje ten błąd a po podłączeniu do neta u rodziców na poczatku to samo a po przywróceniu ustawień fabrycznych normalnie loguje na konto. Po podłączeniu ponownym do mojego neta dalej blad i echo. Myślałem ze to jakiś błąd systemu bo tak podpowiedzieli mi na infolini sony:/ ale niestety po inicjalizacji systemu problem pozostaje. Nie rozumiem tego. Skoro mam dynamiczne ip a u rodziców na innym ip działa to czemu po resecie routera problem nie znika? Gadka na infolini jest żenująca i szkoda nerwów. Porty mam odblokowane od dawna. Nie mialem wcześnie tego błędu. Pomoże mi ktoś czy jedyne rozwiązanie to czekać na cudowną poprawe;)pozdro

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak reszta - trafił mnie ten błąd.. zadzwoniłem do obsługi plejki i oczywiście bardzo mi pomogli -_-".. czyt. zgłoszenie przyjęte, wysyłamy pytania - odpowiedz i poczekaj z 2 tygodnie aż się czegoś dowiesz...
Stwierdziłem że zadzwonię do dostawcy neta i opowiedziałem co się stało - koleś stwierdził że zmieni mi nr. IP o jedną cyfrę wyżej i... wszystko śmiga jak powinno. Wiem że to może trać niedługo, aż znowu zablokują to IP ale lepsze to niż wspaniała pomoc pani Eli z obsługi klienta plejaka -_-...

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Ech... przez weekend było dobrze, wczoraj budzę się i znów mam blokadę. To ja już kurde nie wiem. Mam mieć permanentnie ustawione ip konsoli czy czekać aż się zresetuje? Bo mam na razie na razie przypisane na stałe jeden adres dla konsoli i porty pootwierane ale nic to nie zmieniło. Technicy u dostawcy się wkurzą, że znów telefon będzie...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Nom. Dobrze, że jeszcze mam Hitmana do skończenia.

W lipcu kończy mi się umowa więc zamierzam zmienić taryfę.Teraz mam stałe IP i chyba przerzucę się na dynamiczne jeśli usługodawca nie zmieni mi adresu. Pytanie dla tych co mają dynamiczne i wyskakiwał im ten błąd: wystarczyło, że wyciągnęliście wtyczkę z routera, po włączeniu zmieniło wam IP i odblokowało wszystko? Bo w internecie czytam opinię w stylu "zmień na statyczny, problemy się skończą". Co ma zrobić człowiek jak ma już jeden i ten sam adres IP?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...