Jump to content

Jason Bourne

Shago

Recommended Posts

Jason Bourne powraca, a wraz z nim Matt Damon i Paul Greengrass jako reżyser. "Ultimatum Bourne'a" było wspaniałe, czwórkę przemilczę, ale po nowym zwiastunie szykuje się powrót do wszystkiego, co trójka miała najlepsze. Jaram się, zapowiada się rewelacyjny film akcji.

• Upvote 4
Guest suteq

No to na wakacjach trzeba sobie przypomnieć trylogię. Zdecydowanie najlepsze filmy akcji ever.

Też chyba sobie odświeżę mimo, że kilka razy już oglądałem trylogię. Za każdym razem tak samo świetna. :banderas:
Guest _Be_

Bourne jest brutalnie realistyczny jak żaden inny film akcji. Taki one man army to ja rozumiem, a nie tatuś ratujący córeczkę od Albańczyków na każdych wakacjach, rok w rok.

Bardziej niż Taken?

tumblr_nlzljm6SOR1urnx73o1_500.gif

w sumie nie ogladalem żadnego bourna nie trawie matta demona ale może sie skusze

Edited by _Be_

Te filmy to profanacja oryginalnej trylogii. Jak ktoś czytał książkę i zobaczył zwiastuny Tożsamości, to się za łeb złapał. (pipi)ekranizacje, średniawe filmy sensacyjne. 

Tak, książkową trylogię Bourne'a znam na pamięć, jedne z moich ulubionych książek.

W 99% przypadków tak jest, że ekranizacja powieści wypada gorzej od pierwowzoru, dlatego nie ma co porównywać serii filmowej do książek. Nic odkrywczego tutaj nie powiedziałeś.

Nie zmienia to faktu, że cały kanon jest wyśmienity. 

• 3 months later...

Byłem wczoraj i mi się film podobał. Nie jest to poziom starej trylogii ale prawie. Naprawdę miło spędziłem czas w kinie. Jedna rzecz mnie i kolegę rozbroiła to milczenie Jasona. Nie wiem ile kwestii wypowiedział w filmie ale nie słyszałem bardziej milczącego głównego bohatera. Pod koniec filmu jego milczenie było cholernie wymowne i lepsze od dialogów jakie by mogli mu dać. Myślę że sam film i jego fabuła może nie powalają ale Matt zagrał świetnie swoją rolę. Dla samej kreacji głównego bohatera warto obejrzeć. No i fajne sceny akcji a szczególnie jeden pościg ! Bohaterowie drugoplanowi niektórzy fajni jak cassel czy lee jones a niektórzy nijacy. Najmniej do gustu przypadła mi nowa agentka cia. Dupa jest aseksualna :D

7/10