Skocz do zawartości

Jason Bourne


Shago

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj byłem ale było późno i na ostatnim pościgu zasnąłem :/

 

Spoko, nic nie straciłeś. Trochę przydługawa rozpierducha w formie kilkusekundowych cięć i filmowania "z ręki".

 

A propos tego pościgu, to niebywale głupie było:

 

 

pokierowanie przez scenariusz postaci granej przez Vincenta Cassela - covert-op assassina z wieloletnim doświadczeniem, którego wizerunek został parę minut wcześniej zidentyfikowany - do wybrania, w celu ewakuacji, spośród dziesiątek samochodów znajdujących się pod kasynem akurat pojazdu opancerzonego SWAT.  Bardziej rzucającego się w oczy, wolniejszego i mniej zwrotnego pojazdu to tam chyba nie było. W dodatku, aby przejąć ten pojazd, to musiał jeszcze zlikwidować funkcjonariusza SWAT, którego ciało zostawił na miejscu.

Oczywiście taki wybór postaci granej przez Cassela był wymuszony przez twórców celem zrealizowania ich koncepcji pościgu (rozpierducha na ulicach Vegas). Przy czym rozumiem jakby to był jakiś akcyjniak ze Stathamem, ale Bourny z reguły starały się zachować pozory jakiegoś realizmu.

 

Odnośnik do komentarza

Wróciłem właśnie z kina i porównał bym tego bourna do motywu Sama fishera z Conviction.

 

 

Motywacje podobne, jednak mogli bardziej nakreślić fabułe jego przeszłości i pokazać wqrwienie Bourna na ten cały system, który finalnie okazał się oszustwem i iluzją PATRIOTYZMU. Ta scena gdy Bourne jedzie windą to mogli wyreżyserować bardziej jak to zrobił UBI :



Może bez narratora, ale jednak liczyłem na jakieś mocniejsze wczucie się w bohatera w tej konkretnej scenie.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

świetny film, a Vikander... niech gra  i gra, bo patrzec na nią to przyjemność, niesamowita kobieta.

 

Pare głupotek było, a  szkoda, bo film bez tej sceny latania po las vegas by tylko zyskał, no i  zooming ala g,owniany blade runner, na szczescie bez obracania kamery, jeszcze ujdzie.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...