Skocz do zawartości

PES 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Ale czy ten handicap obrony uważacie za wielką wadę? Jak się prezentują ofy z tematu obok. Pytam tutaj by tam nie zasmiecac. Ładne stroje? Mam już swoją kopię ale pogram wieczorem dopiero.

 

Nero, skoro nie ma Bayernu a nasza reprezentacja to jakieś anglojęzyczne nazwiska to raczej nie ma. Dlatego pytam o ofy, tam znajdziesz bundesligę

Edytowane przez Cosmos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Badura. Ale jeśli ci nie przeszkadza kopanie balona pozbawionego fizyki to GL&H F

 

Najpierw zagraj, a później się wypowiadaj, bo akurat w tej odsłonie wyraźnie poprawili strzały z dystansu (gdzie do tej pory bezapelacyjnie wygrywał PES).

Nie jestem fanbojem i przy doborze piłki zawsze kierowałem się jednym kryterium - która z nich oferuje rozgrywkę, dającą wrażenie uczestniczenia w prawdziwym piłkarskim widowisku - tym razem jest to FIFA, bo PES sprawia wrażenie niedorobionego indyka w stadium wczesnej Alphy.

Odnośnik do komentarza

Ale czy ten handicap obrony uważacie za wielką wadę? Jak się prezentują ofy z tematu obok. Pytam tutaj by tam nie zasmiecac. Ładne stroje? Mam już swoją kopię ale pogram wieczorem dopiero.

 

Nero, skoro nie ma Bayernu a nasza reprezentacja to jakieś anglojęzyczne nazwiska to raczej nie ma. Dlatego pytam o ofy, tam znajdziesz bundesligę

Nie nazwałbym tego wadą, bo działa to po prostu dobrze, bardziej chodzi o indywidualne preferencje względem gry piłkarskiej. Gra nie sprawia wrażenia niedorobionego indyka w stadium wczesnej alphy, a raczej wrażenie mocno przemyślanego produktu. To na pewno jest PES, który nie będzie mocno bolał początkujących, gra pomaga bronić, więc nawet przy trafieniu na dużo lepszego gracza trudno dostać 15 bramek w plecy. Dla wyrobionych graczy w pewnym sensie to też jest plus, bo niweluje w znacznej mierze problem L1+trójkąt i handicapa dla lagujących mecz skorwieli . Pojawia się też myśl  "muszę do tego przysiąść, bo zmieniło się bardzo dużo w kwestii prowadzenia działań zaczepnych". Zmiany względem edycji 2016 są dużo większe niż to było przy przejściu z 2016 na 2017 i na wyciąganie bardziej sprecyzowanych wniosków jeszcze przyjdzie czas.  

 

Co do ofów, to chyba prezentują się ok. nie zwracam na to uwagi, ale nazwiska, transfery i nazwy klubów się zgadzają. Ba, pod tym względem jest dużo lepiej niż w ostatnich dwóch edycjach (zasługa otwarcia gry na OFy -mimo braków licencyjnych- i dotrzymanie słowa w kwestii aktualnych składów od dnia premiery), no ale jak ktoś mieszka w lesie, to faktycznie padaczny ten PES pod względem "otoczki"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

Badura. Ale jeśli ci nie przeszkadza kopanie balona pozbawionego fizyki to GL&H F

Najpierw zagraj, a później się wypowiadaj, bo akurat w tej odsłonie wyraźnie poprawili strzały z dystansu (gdzie do tej pory bezapelacyjnie wygrywał PES).

Nie jestem fanbojem i przy doborze piłki zawsze kierowałem się jednym kryterium - która z nich oferuje rozgrywkę, dającą wrażenie uczestniczenia w prawdziwym piłkarskim widowisku - tym razem jest to FIFA, bo PES sprawia wrażenie niedorobionego indyka w stadium wczesnej Alphy.

Grałem.

Ja o fizyce piłki ty o strzałach z dystansu T_T

Fizyki piłki w FIFA 17 brak. Filing jest taki, jak byś strzelał piłką zrobioną z kilku gazet, czy to z bliska czy z dystansu .

Edytowane przez TrueGrand
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no to psikus. 2 tygodnie byłem bez ps4, zabrałem się za ściąganie dem pesa i fify. demo pesa ściągałem dla beki, bo i tak byłem przekonany, że i tak wezmę w tym roku fifkę, bo mam dosyć PESa 16

 

 

o (pipi), trochę się pomyliłem. mocno zastanawiam się nad pesikiem. jaki to ma gameplay :obama:

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Te drobne zgrzyty o których pisaliście są odczuwalne, może poza lagami, bo jak na razie u mnie ok i oby tak zostało. Ale kurczę, to kawał dobrej kopanki, znów chcę wracać z pracy i od razu grać w PESa. Jest naprawdę grywalne. My Club nie taki nudny, jak myślałem. Wiadomo, ml online byłoby lepsze ale i w MC gra się nieźle. Gra rzeczywiście faworyzuje obronę, ale dzięki temu trójkąty januszom nie wchodzą jak kiedyś. Pojedynki przeciwko konsoli dzięki temu robią robotę. Master league będzie super, dla tych co grają też ofline, bo naprawdę trzeba pobawić się w taktyka przy konstruowaniu akcji. Na wyższym poziomie trudności raczej nie pogramy rajdami i trójkątami. W MC dostałem na start Evrę i wypozyczyłem Krossa, uznając że to lepszy wybór niż typowy napastnik. I chyba trafnie. Zgrałem sobie OFa. Ten na forumku to taki plan minimum. Lewandowski ma mordę jak jakiś potwór z World of warcraft, ale herby i stroje są, a real to real, a nie md white. Pewnie doczekamy się lepszego patcha. Moim zdaniem oprawa graficzna raczej nie zachwyca, dźwiękowa bardzo poprawnie. Co do porównań z Fifą, każdy wybierze co lubi, mnie Konami kupiło gameplayem. W razie czego przecież można się wymienić ;)

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Generalnie praktycznie calkowicie zostal wyeliminowany problem trójkąta na pale. W zamian dostalismy wrzutki na pale, do których mozemy sie probowac manualnie ustawic naszym postawnym, wysokim obronca z dobrymi glowkami. No ale jak sie zalaczy skrypt to nic nie da.

Gra stala sie mocno defensywna, kazdy napyerdala deep defensive line i zageszczeniem w polu karnym.

Kontratak jest utrudniony, ze wzgledu na bardzo ciezki drybling (przypominaja sie czasy iss na psx, gdzie kiwac trzeba sie z wyprzedzeniem). Kiedys, podczas kontrataku w sytuacji 1 vs. 1, po prostu lykalo sie obronce i bieglo dalej, teraz, nawet jak uda sie go kiwnac, to i tak cie dogoni. Trzeba podawac.

No wiec udalo ci sie wyjsc sam na sam z bramkarzem, po sekundzie bedziesz mial na plecach dwoch obroncw, trzeba strzelac. Napyerdalasz petarde, bo strzaly sa soczyste, ale bramkarze maja wczytany protokol bronie wszystko.

 

Majac to wszystko na uwadze najlogiczniejsza jest wrzutka na pale :pawel:

 

Konami udalo sie wyeliminowac te rzeczy, w ktorych znikniecie nikt nie wierzyl.

Nikt jednak nie pomyslal, ze pes przestanie byc pesem.

Gra jest mniej w(pipi)iajaca, ale daje tez mniej frajdy.

Mimo to, chyba wole to niz ciągłe przenikanie i przeskryptowane trojkaty od iniesty do messiego, ktorych nie da sie przechwycic.

 

Ciekawe jak rozgrywka bedzie wygladac za kilka tygodni, jaka bedzie meta.

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gdzie można tym Maradoną zagrać? Ja zauważyłem jeszcze przypadłość z 16, że jak wylosuje kogoś z ratingiem zbliżonym do mojego to mogę pograć jak równy z równym ale jak kogoś z większym to już kaleki mam w zespole. Czasami myślę, że po mimo poltora roku gry w pesa nie potrafię w to grać i jestem skazany na fifę gdzie znam wszystkie kombinacje klawiszowe i potrafię je wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

No jak ktoś jest lepszy, to chyba jasne, że gra ci się gorzej, niż kiedy kontrolujesz sytuację.

 

Co do dryblingu Czez, to pograłem wczoraj czymś mocniejszym w te klocki niż H.Hane i Alcacer, jest różnica i to wyraźna. Po prostu teraz do dryblingu serio trzeba mieć dobrego dryblera, a nie typa z techniką i dryblingiem max 80 plus speeda 90. Sanchez i Turan potrafią wkręcić 2-3 rywali, tylko faktycznie późniejszy rajd przez pół boiska jest skazany na niepowodzenie, trzeba rozgrywać. Bramkarze bronią świetnie, zwłaszcza takie przebite przez obronę piłki, kiedy dochodzimy do bezpańskiej piłki i uderzamy bez zastanowienia. Za to kiedy napastnik nie ma nikogo na plecach ( co też wymaga masę pracy), to automatycznie rośnie szansa na gola.

 

Zagraliśmy wczoraj z Ficusiem parę meczów i w żadnym bramki z główek nie okazały się decydujące. Padły może ze dwie, ale gramy zespołami 4 gwiazdkowymi. Mi w gruncie rzeczy najwięcej akcji udało się stworzyć po dryblingu w polu karnym i szybkiej klepie pomiędzy kilkoma piłkarzami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Lecimy dalej: nie da sie juz brac obroncy na plecy. W sensie - w ogole.

Takze wyglada to tak, ze ibrahimovic jest przestawiany przez dwa razy mniejszego i lzejszego karla :pawel:

 

Jesli obronca i napastnik obydwaj biegna do bezpanskiej pilki, obronca na 90% wygra ten bieg.

Bale przegrywa taki sprint z typami o biegu 75 :pawel:

No zrozumialbym jeszcze, ze bale'a z pilka da sie dogonic, no ale bez...?

To w sumie po chuy sa te statystki? Ogolnie w tym wzgledzie poszlo mocno w strone fify, generyczne ludziki, nie ma juz tego feelingu pilkarzy. A przynajmniej w takim stopniu jak kiedys.

 

Pogralem troche i 8 dywizja.

Ostatnia dywizja 5/4/1, wiec nie ma tragedii.

Co mecz testuje inne ustawienia i taktyki :sorcerer:

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

no to ladnie sie pileczki w tym roku zamienily miejscami, bo w FIFA znowu gloryfikuje napastnikow - tam akurat Bale'a gonisz 15 metrow, a Ibrze odwroconemu plecami pilke ciezko w ogole zagranac. Z 2 strony jak Czezky pisze, ze jest trudniej, ze postawiono na gre obrona, co odbiera troche fanu z gry, to az samemu chce sie sprawdzic nowego PESa !   :ph34r:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ja z pajgim nie umialem grac w poprzednich edycjach, tzn lubilem ale irytowalo mnie niewiarygodnie jak jego drybling wchodzil jak maselko w obroncow, niby wszystko robilem ok czyli nie gubilem krycia, obrona byla na pozycjach itp ale skrypt gry i tak sprawial, ze magicznie pilka przez pinball poodbijala sie tak, ze dalej byl przy pilce pomimo 3 moich obroncow obok niego albo obronca nie reagowal jak pilka mijala go w odleglosci 50cm

 

w tej czesci takie akcje nie maja miejsca, jak juz trace bramke to wiem, ze albo moglem sie w danej sytuacji zachowac inaczej, albo popelnilem blad albo po prostu on mnie dobrze rozpykal

 

w online calkowicie wyeliminowalo glupie paly na szybkosciowcow, fakt czezki ma sporo racji w tym, ze teraz nawet najszybszych napastnikow szybko doganiaja obroncy, maja priorytet w walce cialem i o sam na sam niezwykle ciezko i jest to troche bekowe ale po stokroc wole takie rozwiazanie niz te debilizmy i granie na jana w poprzednich odslonach, teraz cos widac ze gracze kombinuja przynajmniej

Odnośnik do komentarza

Dave ma duzo racji, malo tu tego Player ID i pilkarzyki sie jakos nie wyróżniają specjalnie, bo ważniejszy był "balans"

 

dla mnie ta gra jest za mało dynamiczna, sprinty nie istnieją, kontry są ślamazarne i przez to gra jest bardzo czytelna i bardzo przewidywalna, jedynie random przenik, zabetonowany obrońca albo pinball w polu karnym pinball jest w stanie mnie zaskoczyć...chociaż nie, to też nie bo przyzwyczaiłem się już

 

no i to co mnie rozśmiesza to nieudolne xero ut, tylko szkoda że jeszcze w powijakach - wygrana dywizji nagradzana contract ticketem xd, widać że to japońska gra, pewnie zajmie im to z 5 lat zanim to ogarną

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...