Skocz do zawartości

PES 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Nie gram w mcluba bo jest zyebany, offline daje mi satysfakcję i powiem ze ten śmieszny dodatek na Euro bez otoczki i klimatu ale z fajną fizyką piłki i tu jest moc dlatego ta gra jest dobra bo nie ma alternatywy

I nie frustrują cię dymające skrypty nawet w singlu? Tzn tanie zagrywki , że gra czyta twój input z pada i ładuje ci brame co byś nie zrobił ?
Odnośnik do komentarza

Najbardziej martwią nowości typu Adaptive AI.

Przecież to eldorado dla skryptów. PES 2016 w trybach online divisions i MyClub to branie udział w meczach z góry ustawionych przez grę .

Ja nawet wiem kiedy granie meczu traci sens . 10 meczy w sezonie , jeśli awansuje po 6 meczach ligę wyżej, to wiem z góry, że 4 mecze mam w czape . Idiotyzm który przez nowości jak Adaptive AI mogą jeszcze się nasilić

 

 

-------------

Edit

 

 

 

Premiera 15 Wrzesień.

Edytowane przez TrueGrand
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

TrueGrind- przesadzasz, w MC dużo zależy od losowań, jak ci losuje słabeuszy to możesz mieć i 10 wygranych. Ogólnie czasami tak jest, że obijasz 3-4 razy w meczu słupki, ogólnie mocno gnieciesz przeciwnika, a strzela 2-3 gole po jakimś pinballu oddając 4 strzały w meczu. Jednak kiedy analizuję swoją grę, to w zdecydowanej większości wypadków dochodzę do wniosku, że po prostu grałem w danym fragmencie meczu słabo, że w ogóle dopuściłem go pod pole karne. Spotykałem na swojej drodze takich rywali, że nie wiem jakie musiałbym mieć skrypty, żeby ich pokonać. 

 

Czytam teraz o tym nowym PESie i no spoko są te przechwałki. Aktualne składy mają być już od pierwszego dnia sprzedaży. Brzmi prawie jak SF w przypadku dotychczasowych dokonań KONAMI. 

Podobno SI arbitrów jest zaprojektowana od nowa i grający zgłaszają, że są teraz surowsi i częściej oddelegowują na trybuny kosiarzy. Alleluja, giń Pleju!

 

Zmiany w opcjach taktycznych też wyglądają bardzo ciekawie. Ma być wprowadzona rotacja schematami sposobu gry (np. ciągłe utrzymywanie jak najbardziej wysuniętej pozycji przez naszego napastnika, niezależnie od sposobu gry zespołu). Git, majonez, ale czy to nie będzie raj dla fanów L1+trójkąt i innych takich, którym takie schematy mogą pomóc w jeszcze bardziej... schematycznym graniu.

 

Ciekawi mnie też wykorzystanie wibracji w kontrolerze. Wykorzystanie głośniczka w dualshocku (co jest podobno w fazie eksperymentalnej i nie wiadomo czy trafi do pełnej wersji) do odsłuchiwania pokrzykiwań piłkarzy może podnosić imersję.

Odnośnik do komentarza

TrueGrand na innych forach wrzuciłes dużo informacji o Pesie 2017, ogólnie dobry tekst, może skarciłes za bardzo tego poprzednika bo to i tak dobra gra była ale jak będą w pesie 2017 takie zmiany jak piszą no to wystarczy mi ta gra tylko do ogrywania i nie będzie czasu na inne, ja pesa 2016 grałem właśnie na -1 a nawet -2 i już lepiej się grało, wracają do symulacji bo trochę pachniało taka arkadowka w 2016 i bardzo dobrze ze takie zmiany ;), acha skopiuj ten twój tekst tutaj na forum bo jeszcze tutaj zaglądają forumowicze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to tylko zapowiedzi ale znajac ich to moze tak byc do pierwszego patcha. Pes 13 byl imo swietny. No ale wyszedl patch i,znacznie przesuneli suwaki na,arkejd.

 

Tobie to ryba bo grasz offline, ustawisz gre pod siebie. Nota bene kiedy oni dadza suwaki jakie ma fifa czy nba do ustawiania gry cpu...

Odnośnik do komentarza

Wklejam własny tekst który napisałem kilka dni temu na innym forum .

 

 

(Silnik gry FOX Engine został zmieniony w 80% a  PES 2017 to jedyna gra AAA która będzie kontynuowana w Konami. Dlatego silnik dostosowano do PESa , więc będziemy mieć zupełnie nową grę )

 

 

Wielu na tym forum irytowało się, gdy na okrągło leciał flejm w stronę  Konami.  Wielu z was zapomniało, ze PES 2016 zrobili ludzie a nie BOTY i oni tez czytają fora, twitter. Konami wie, że dali ciała jeśli chodzi o PES 2016 i w tym roku robią naprawdę wszystko, aby PES 2017 był grą nie dla miłośników arcade a dla miłośników futbolu. Konami do tej pory raczej ignorowało wszelkie uwagi ( np po wydaniu PES 2015) posługując się na lewo i prawo tekstem "thank you for feedback"  Oni raczej realizowali jakiś swój dziwny pomysł, co dało nam na   dwudziestolecie serii najbardziej zautomatyzowanego i oskryptowanego PES-a w historii (SENSSIBLE SOCCER miało więcej wolności )

 

Konami zaprosiło do swojego studia  w UK kilku wymiataczy/youtuberów  PES-a aby zademonstrować im wczesną wersję gry, i co ważne, aby porozmawiać o tym jak ma wyglądać PES 2017 Jednocześnie zapewniając, że w tym roku PES-a robi dla fanów serii, i jak nigdy biorą sobie do serca nasze sugestie.

 

 

 

W kilku zdaniach postaram się wam streścić to wszystko czego dowiedziałem się od chłopaków którzy tam byli i od rozmów miedzy innymi z Asimem Tanvirem z Konami

 

 

 

Chłopaki grali w PES 2017 7 godzin, mecze rozgrywali miedzy sobą oraz vs AI, następnie udali się z Adamem Bhatti i innymi ludźmi z Konami  do sali konferencyjnej aby około godziny dyskutować o grze w swoim i naszym imieniu.

 

Konami poprosiło każdego gracza  o listę rzeczy które trzeba poprawić, co się podoba a co nie w PES 2015/2016/2017, każdy uczestnik konferencji spisał swoje uwagi na papierze a następnie wszystko zostało wysłane do Konami  JAPAN

 

Konami  jednocześnie zapewnia, ze PES 2017 będzie grą stworzoną wspólnie z community i dla community. Już na samej "konferencji"  bardzo szeroko był omawiany temat automatyzmu i zjawiska nazywanego momentum.

 

Wiem, ze jest tu kilku graczy, którzy myślą, że PES 2016 jest grą gdzie o wyniku decyduje PURE SKILL, ale tak nie jest. W PES 2016 w prawie każdym meczu ONLINE jedna strona jest dymana. Łatwo jest to zrobić w PES, bo sterujemy jednym zawodnikiem a dziesięcioma konsola, i w zależności od potrzeb, AI naszej drużyny mają zmieniany poziom trudności od Amatora do Super Star, w zależności od widzi mi się "systemu". To właśnie powodowało częste powroty ze stanu 4-0 do 4-4 lub sytuacje gdy po 78 minutach niezwykle wyrównanej gry strzelasz upragnionego i ciężko wypracowanego gola, aby natychmiast po rozpoczęciu stracić prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach tak zwanego gola z dupy. Wszystko to powodują w PES 2016 skrypty, które jak już wspomniałem były jednym z głównych tematów rozmów w Konami podczas pokazu PES 2017.  Oczywiście zdążają się gry w które system nie ingeruje, ale w trybach MyClub, Online Divisions czy innych występuje to zbyt często  i są ludzie którzy byli masakrowani skryptami co mecz, w tym ja ( potrafiłem wygrywać 6-0 aby przegrać 7-6 hehe )

 

Ciekawostką jest fakt, że podczas tych 7 godzin grania nie zauważono jakiegokolwiek wpływu systemu na wynik, jeśli ktoś chciał utrzymać wynik 1-0 mógł to zrobić, bo skrypty nagle nie spychały jednego gracza do głębokiej defensywy dając boosta przeciwnikowi. Obecnie tzn w v 2017 to nie skrypt o tym decyduje a my, konkretnie  nasza taktyka, teraz ktoś kto będzie chciał bronic się musi zdefiniować to w taktyce a jeśli ktoś chce cisnąc?  także musi dokonać zmian w taktyce.

 

Koniec z graniem na partyzana, bez zmian taktycznych i personalnych, gdzie  to system decyduje kto jest na fali a kto w defensywie w danej chwili.

 

Co ważne i to zaznaczają wszyscy grający w PES 2017 skrypty nie występują nawet vs AI, nie ma już podłego czytania imput z PADA i cheaty po których konsola wali nam gola, bo taki ma kaprys! To pokazuje, ze ślady handicapow są znikome, przynajmniej w tej wersji gry. Nikt nie twierdzi, że na 100% nie będzie w PES 2017 handicapów/skryptów,nie wiadomo jak do tego ustosunkuje się Konami, ale twitter i fora wrzą, wyszukanie przeciwnika nawet w MyClub który jest za darmo  często jest już czasochłonny późno w nocy, nie trwa to 5 czy 10 sekund a czasem nawet 2 minuty !  co sugeruje, ze serwery pustoszeją często na rzecz FIFY.

 

Ja sam jestem przekonany, ze handicap będzie, bo ten zrobiony z głową może być ciekawym elementem gry, ale nie może to być coś co frustruje, coś tak irracjonalnego co mamy w PES 2016

 

Oczywiście dyskusja jest i będzie,jest handi czy go nie ma ? Mniej doświadczeni gracze w grach ONLINE czy mniej spostrzegawczy gracze  HANDICAPU nie zauważą. Ta pierwsza grupa gra mało w  PESa, więc  nie zauważy tego, bo to właśnie  tym graczom własnie skrypty najczęściej pomagają ( w PES 2016 to chyba 80% graczy doświadcza przekręty) , aby zbyt szybko nie zniechęcali się do PES-a. Dobry system rankingowy i dobry gameplay ten problem z pewnością rozwiąże.  A ta 2 grupa ? To ludzie z niskim IQ, dyma go system czy nie  ?! Taki ma wytłumaczenie :  mecz to mecz wiec na ch... drążyć temat ? Dla nich jest FIFA...

 

 

 

Konami to tez cwaniaki i uwierzcie mi, do zachowania balansu ( opozycja) jest jakiś  % graczy którzy doświadcza skryptów  o wiele mniej  Sam czit w grze jest, a Konami o tym rozmawia, ale  za zamkniętymi drzwiami na 6 spustów 

 

 

 

Parę słów o zmianach :

 

TAKTYKA!

 

Tam jest dużo zmian. Będziemy mogli ustawić np taktykę z fałszywą 9 lub tikitake, czy też  definiować jak maja zachowywać się boczni obrońcy.

 

Sporo rożnych zaawansowanych ostawień doszło w ofensywie i defensywie ! A co najważniejsze, jak już pisałem wszystkie te zmiany mają realny wpływ na sytuacje na boisku, każda zmiana w taktyce momentalnie odczuwalna jest na placu gry. Dodatkowych ustawień będzie 6 w ofensywie i 6 w defensywie, jednocześnie będzie można używać 4, czyli 2 atak i 2 obrona.

 

 

 

OGÓLNIE O GRZE :

 

 

 

Wiadomo, że grafika względem PES 2016 wygląda ładniej, dodano takie smaczki jak para z ust gdy jest zimno, czy w czasie deszczu opadające krople wody z siatki po golu. Oczywiście fizyka siatki także sprawuje się o wiele lepiej i jest imponująca . Do tego dodano rożne fajne nowe animacje. Wszystko to wygląda ładnie i "realistycznie"

 

-Gameplay jest bardzo płynny

 

-Dośrodkowania nie są OP

 

-Długie dzidy na "ROBOTY"  nie są już  OP, co ciekawe, nawet gwiazdy reprezentacji Niemiec maja mniejsze OVERALLE, ktoś pamięta jak sam pisałem tutaj i na twitterze?  Mianowicie, że ONLINE DIVISION nawet bez filtrów naprawi ucięcie OVERALLI wszystkim w grze chociaż o 10%

 

-szybkość gry o wiele mniejsza porównując do PES 2016 będzie to coś pomiędzy -1.5 a -2 !!!! A to już daje uczucie symulacji, do tego dochodzi fenomenalna fizyka piłki ! I to jest bardzo duży krok na przód jeśli chodzi o Pro Evolution Soccer. Fizyka piłki jest jak to każdy mówi fenomenalna..

 

-Pass lvl jest jakąś inaczej, ale nie pamiętam jak ( chyba manual do lvl4 ) jest więcej wolności, ale wg chłopaków ciągle troszkę za duza pomoc, ciągle odbywa się dialog w tej kwestii i to wg Adama Bhatti jest najtrudniejsze w zachowaniu balansu pomiędzy CASUAL a HardCore w PES 2017

 

-Balans miedzy obrona/atak bardzo dobry . Koniec z bieganiem od bramki do bramki i co ważne, koniec z wynikami 6-6

 

Sam Bhatti to podkreśla, że w PES 2016 przesadzili z ARCADOWOSCIA i to był fail, bo FIFA gości drużyny częściej w środku pola jak sam PES ^^  W PES 2017 będziemy grac dużo w środku pola, nie będzie taktyk 415

 

-Bramkarze w końcu są bramkarzami a nie ręcznikami, spora poprawa w każdym elemencie

 

-Przyjecie piłki i odegranie jej nie jest już ekspresowe jak w PES 2016, tutaj jest czas na to aby pomyśleć, odwrócić się z piłka w kierunku przyszłego zagrania, a gdy przeciwnik jest w bliskim kontakcie i może odebrać piłkę kontroler wpada w wibracje. W PES 2016 to był  ping pong , tutaj trzeba używać głowy , przyjmując piłkę już myśleć co zrobić dalej, gdzie odegrać!  Czyli to co w futbolu jest tak ważne. Ciekawostką jest to, że każdy piłkarz ma inne przyjęcie, będzie różnica w przyjęciu piłki z jednoczesnym obrotem w kierunku podania czy sprintu przez Boatenga, Ronaldo a YAYA Toure.

 

Reasumując, gramy w piłkę a nie hokej na trawie . Wszyscy powtarzają, jest HYPE,  gra jest taka o jaką community walczyło latami.

 

Co będzie 15 września ?  ( 15 premiera w Europie) cóż przekonamy się 

 

Ja tam daje im ostatnia szanse, a jak gra będzie oskryptowanym syfem dla debili, PES-a sprzedam, ale  tym razem już z konsola 

 

 

 

EDIT

 

Zapomniałem dodać, że na PS4 będzie pełny Option FILE , wiec nie będzie wgrywania koszulek jedna po drugiej, tylko install i mamy full licencje w kilka sekund.

 

 

 

 

 

-------------

 

Sorry za ewentualne błędy i chaos w tekście, ale pisze na szybko i bez przygotowania.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Wątpię , PES 2016 umarł .

Chłopaki z twitcha mówią wprost do community managera Konami:

Stary! nas nikt nie ogląda ( 150 osób to już wow ), gra nie daje frajdy tylko w(pipi)ia ! Gdyby nie fakt, że dajecie nam darmowe kopie gier, koszulki , piłki , to na twitchu gra by też umarła.

Nie tędy droga chłopaki, wszyscy im to powtarzamy od roku.

Sporo nas to pracy kosztowało, tzn dialogu (walka community z Konami) ale imo chcą zaryzykować i wydać grę dla hardcorow z ciągle ciut zbyt dużymi asystami, ale bez uporczywych skryptów! za to z dobrym matchmakingiem? Hmm może być dobry PES .

Typowo e sportowy tzn easy to play, hard to master

Odnośnik do komentarza

Tempo -1-aha jasne:-) zreszta u nich jest co roku to samo pyerdolenie. Nadzieja był Bhatti ze jako fan bedzie umiał tym kretynom czego chca ludzie ktorzy kiedys ubóstwiali ISSy ale ch.uj. Nic nie zdziałał. Jak sie juz zdawało ze zmadrzeli i wyszedł dobry PES 13 to potem do 14 dali model catch up i je.bany jodłowiec doganiał messiego gdy gracz Barcyvmiał piłke.

 

Jak mozna miec nadzieje jak oni nie potrafia skopiowac powtarzam skopiowac udanego matchmakingu z Fify? Odkad pamietam mecze Real Barca czy teraz Bayern Bayern. Pamietam PES 12' w grze był chat. Co rusz gracze pisali "small teams no Barca pussy players". Tak sie w 2012 grało z Konami. I ch.uj bo wchodzil ci ktos do pokoju ktory nazwales small teams please i brał Barce.

Na tym smiesznym czacie co chwila ktos jechal ze barca czy real players to piz.dy.

 

Konami naprawiło problem. Czat zamkneli. Szczerze mowiac jak im wyjdzie cos to cud bedzie bo oni sa strasznie jacys tępi i taka prawda.

Juz strasznie malo osob kupuje gre bo dla kogo ona jest? Multi chu.jowe singiel bez liceencji co jest wazne bo z 80 proc nabywcow nie wie ze mozna wgrac cos z sieci na konsolach.

Odnośnik do komentarza

Ja mam największe zastrzeżenia do działania online i jeżeli to poprawią to będzie git. Niech coś zrobią ze spryciarzami zrywającymi połączenie (bez szkody dla nich) jak im nie idzie w meczu. To nie jest margines, tylko 5-10% spotykanych online graczy. Moim zdaniem rola handicapu jest wyolbrzymiona przez kolegę TrueGranda, nie wiem jak można przegrać mecz prowadząc 6-0. Komputer pomaga, ale nie aż tak, żeby w takich sytuacjach zwalać całą winę na gierkę. Nie chcę też, żeby zrobili z tego symulację w której 90% czasu będziemy klepać piłkę w okolicach środka boiska. Takie głosy wychodzą raczej od osób, które nie zdają sobie sprawy, że chęć grania w taki typ gry, kiedy już przyjdzie co do czego będzie po prostu nikła. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...