Skocz do zawartości

PES 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga odnośnie rzutów wolnych. Rozwiązanie z ręcznym przesuwaniem bramkarza powoduje, że rzuty wolne w kanapowych pojedynkach nie mają racji bytu. Skoro rywal widzi gdzie celuję, to właściwie zawsze zdąży ustawić odpowiednio bramkarza. Z drugiej strony, rzuty wolne z odległości 20-25 są tak proste, że zawodnik z FK w granicach 80 daje ci bramkę raz na dwa strzały. Rzut wolny powinien mieć mniejszą skuteczność, ale też dawać jakieś szanse na bramkę, a nie być rozwiązaniem sytuacji dla broniącego się kiedy idziesz z groźną kontrą.

Odnośnik do komentarza

Z tego co widziałem na jakimś filmiku to sporo się zmieni w ustawianiu taktyki bo będą już jakieś gotowe schematy, tiki taka itp. Problemem jest, że większość trenerów nie pomieści wszystkich gwiazdy i trzeba wybierać tych najlepszych a taki pojawia się raz na dobę do kupienia, gdyby dali całą listę trenerów do nabycia a nie kazali czekać miesiąc aż pojawi się ten odpowiedni to by trochę uratowało sytuację. Może dodadzą też możliwość stworzenia własnego turnieju poniżej 8 osob bo chyba czas najwyższy xd

Edytowane przez simonldz
Odnośnik do komentarza

ci poprawieni zdaniem konami bramkarze tez mnie niepokoja, sila pesa i frajda od zawsze byly strzaly z dystansu, po prostu fajnie jak wpadaja soczyste bramki zza pola karnego, a nie wzorem starszych fif strzaly zza 16m to tylko dla statystyk i przez caly mecz schematycznie konstruuje sie akcje by wystukac obrone do tej sytuacji 1 na 1 lub szczurka z pola karnego

Odnośnik do komentarza

ci poprawieni zdaniem konami bramkarze tez mnie niepokoja, sila pesa i frajda od zawsze byly strzaly z dystansu

Dyskutowałbym ;).

 

Ogólnie w czasach grania online w piłeczkę stawiałbym jednak na ograniczenie roli przypadku/widzimisię komputera w wynikach końcowych. Nie chcę bezsensownego ostrzeliwania bramki z 30 metrów, z zupełnie nieprzygotowanych pozycji, często stojąc wręcz tyłem do bramki, to mi się właśnie kojarzy ze strzałami z dystansu w starych PESach. Nie chodzi o to, że bramkarz powinien wyciągać okienka, bo to po prostu głupie, ale w PES zbyt łatwo można oddać uderzenie o mocy atomówki i precyzji snajpera. To mnie trochę rozwala u fanów PESowych bomb, bo z jednej strony chwalą sobie przegięte petardy, że są takie soczyste i realistyczne (tjaaaa...), a z drugiej strony narzekają, że bramkarze dostają boosta przy ich obronie. Muszą, inaczej mecze fanów napierdalania z 30 metrów kończyłyby się wynikami 10-9.

 

Mnie bardziej zależy na "sprawiedliwym" bronieniu. Bramkarz nie powinien popełniać wciąż tego samego typu błędów, ale też nie powinien latać ciągle od słupka do słupka. W PES 2016 naprawdę rzadko zdarza mi się sytuacja, że wypracowuje sobie 5-6 setek, strzelam dobrze ( tak, że 9 na 10 takich sytuacji wykańczam), ale piłka mija słupek o centymetry albo bramkarz przypomina sobie, że musi wybronić każdy strzał, a z drugiej strony rywal dwa razy widzi moją bramkę, strzela zupełnie z dupy, często po jakieś paraolimpiadzie bramkarza i wygrywa np. 2-0. Nie jest więc źle, ale najlepiej pozbyć randoma w takich sytuacjach, w tym względzie powinni poprawić bramkarzy,tylko nie tak, żeby stawali się supermenami, bez możliwości ich minięcia czy zlobowania. Po prostu kiedy oddajesz zły strzał, to bramkarz powinien mieć większą szansę go wybronić, niż w przypadku strzału dobrego.

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie podania trójkątami, gówniana gra bramkarzy i totalnie odrealnione w kosmos handicapy to 16 byłaby naprawdę dobrą grą i mam nadzieje, że w 17 poprawią to i dodadzą jakieś nowe rozwiązania. Myclub ma mieć jakiś nowy system agentów aby można było losować piłkarzy z danych klubów? Ktoś może przybliżyć temat? nie ukrywam, że najbardziej w ten tryb celuje.

Odnośnik do komentarza

co roku mnie rozwala jak oni sie chwala, ze zdobyli jakas licencje na druzyne, gdzie konkurencja na licencji ma praktycznie juz wszystkie ligi swiata :P

 

no może to jest powód dlaczego Konami nie ma np takiej Premier League tak samo jak FIFA nie ma licencji na CL. Zresztą dzieki option file w pompie mam te licencje gorzej, że gra pewnie znów będzie średnio grywalna online.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...