Skocz do zawartości

Coś na szybko w wypadku imprezy


Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie. Za późno się dowiedziałem o imprezie u mnie i muszę coś dobrego zrobić / kupić. Czas operacyjny 3,5 h. Raczej coś pod piwo. Jakieś koreczki to znam, może jednak coś innego niż kupne bagietki z masłem czosnkowym by mogły być. Chipsy też umiem kupić. Nie mam pomysłów, masę roboty, wracam po 15, mam godzinę na zakupy i zostaje kucharzem.

 

Jakieś sprawdzone, szybkie przepisy? :>

Odnośnik do komentarza

Podsmażana pierś z kuraka  (bądź tuńczyk) pokrojona w kostkę, gotowany ryż,  ananas, lekko doprawić i masz wyborną sałatkę. 

Czas przygotowania: max 30 minut.

 

Albo kupujesz gotowe ciasto francuskie, podsmażasz kuraka w kawałeczkach przyprawionego wg. woli, ciasto tniesz na kwadraty, do środka pakujesz kuraka, do piekarnika i wcinasz z kupionym za szybko sosem słodko-kwaśnym tao-tao.

 

Gotujesz jajka na twardo, obierasz ze skorupek, kroisz na pół, przywdziewasz w majonez, do tego szczypiorek jak lubisz i kolejne danie gotowe.

 

Faworki z piersi z kuraka, też szybko się robi, a zakąska fajna.

 

Wiem, że za dużo kuraka, ale co poradzę, że naprawdę szybko się z tego wszystko robi  :dunno:

 

No i patent, który nam się naprawdę sprawdził: owoce na półmisku. jakie tam wpadną do głowy, obrane, przygotowane w plastrach, świeże, bądź z puchy (ananas), czy co tam wlezie. Zawsze schodzi.

 

No kuźwa jj, żonę masz i w internetach pytasz?

Edytowane przez Andreal
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

wrapy to klucz do sukcesu. wyglądają ładnie i smakują jeszcze lepiej, a wymagają minimum pracy.
Kup rukolę, zielone oliwki, ser i ewentualnie jakąś szynkę, wrapa posmaruj majonezem lub ziołowym sosem na jogurcie, kładź sałatę, potem resztę składników. na koniec zwijasz go w rulon, wbijasz co 4-5 cm wykałaczki i kroisz na mniejsze kawałki 

jeszcze lepsze są z duszonymi kolorowymi paprykami: 
po dwie małe papryki różnych kolorów podsmażasz z czerwoną cebula i ząbkiem czosnku + kumin i sól, do zarumienionych warzyw dodajesz trzy łyżki wody i tyle samo przecieru pomidorowego, ostrą paprykę, kolendrę, trochę pieprzu. jak wszystko zamieni się w nieco bardziej jednolitą masę, wykładasz na wrapy, posypujesz tartym serem (najfajniej smakuje z cheddarem, ale każdy ujdzie)  zawijasz i jak w pierwszym przypadku

ewentualnie jeszcze super-szybka sałatka z tortellini (dowolne, byle nie grzybowe):
prażony słonecznik, rukola, feta, pomidorki koktajlowe, ugotowane tortellini, sos z jogurtu, musztardy i odrobiny czosnku 

Edytowane przez assassine
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

polecam jak assasine wrapy, żadna czarna magia, możesz zrobić nuggetsy ale lepiej jak byś miał frytownice niż sie bawił z głęboką patelnią i olejem. skrzydełka z kurczaka można robić ponoć w mikrofali, ale to już chyba wtedy jak sie dowiadujesz ze za 10 minut masz gosci.

zawsze mam beke z sałatek na domówkach, zrobiątego kilo potem nikt tego nie je, nie wygodnei sie je i potem tydzień do pravy noszą jako drugie śniadanie.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

3 godziny wcześniej dowiaduję się, że zwalą mi się goście na głowę? Zapraszam, kawka, herbatka, delicje, paluszki, proszę się częstować. Odwiedziny bez zapowiedzi i jeszcze na żarło liczą.

No, fajnie, że wyraziłeś swoje zdanie ale jakbyś już chciał coś na temat napisać i coś dobrego polecić to będzie trochę lepiej. Wiesz, czego się nie robi dla bardzo dobrych znajomych. :lapka:

 

I trochę szydercy się wyluzujcie w tej loży bo 3,5 h to ja mam po robocie żeby ogarnąć i robię to teraz a zgadaliśmy się wczoraj wieczorem. :cool:

 

Wszystkim dziękuję za pomoc a topic dla potomnych zostawiam.

Odnośnik do komentarza

 

3 godziny wcześniej dowiaduję się, że zwalą mi się goście na głowę? Zapraszam, kawka, herbatka, delicje, paluszki, proszę się częstować. Odwiedziny bez zapowiedzi i jeszcze na żarło liczą.

No, fajnie, że wyraziłeś swoje zdanie ale jakbyś już chciał coś na temat napisać i coś dobrego polecić to będzie trochę lepiej. Wiesz, czego się nie robi dla bardzo dobrych znajomych. :lapka:

 

I trochę szydercy się wyluzujcie w tej loży bo 3,5 h to ja mam po robocie żeby ogarnąć i robię to teraz a zgadaliśmy się wczoraj wieczorem. :cool:

 

Wszystkim dziękuję za pomoc a topic dla potomnych zostawiam.

 

 

opowiedz jeszcze wujek co  w końcu przyrządziłeś, czy udała się impreza no i czy ogólnie było fajnie.  

Odnośnik do komentarza

Ej no klasa była i szacunek dla was ekoledzy i koleżanko. :):lapka: 8) Były jaja w majonezie ze szczypiorem i ogórkiem kiszonym. Bagietki czosnkowe. Tortilla według sugestii Nikoli. Masa chipsów i wódki + browarów. Goście syci i w dobrym nastroju. Przed chwilą poszli ostatni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...