Skocz do zawartości

Smoleńsk (2016)


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

 


Powiem wam, wiele premier filmowych w swoim życiu widziałem, ale to co się stało wczoraj na premierze kultowego obrazu pana Antoniego Krauze pt. Smoleńsk przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Cieszyłem się ze swojego zdobytego zaproszenia (chociaż pan minister uprzedzał mnie że jakby ktoś pytał to jestem sierotą smoleńską) i nie mogłem się doczekać zobaczenia tego dzieła. Trochę się spóźniłem i wpadłem do sali zaraz przed rozpoczęciem seansu. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że zajmuję miejsce obok Leni Riefenstahl, słynnej niemieckiej reżyserki filmowej która ożywiła niemieckie przedwojenne kino. Gdy film rozpoczął się, pani Leni tylko wierciła się co chwilę i coś chrząkała zaniepokojona. Kątem oka widziałem jak obgryza paznokcie i co chwilę ociera łzy swoją haftowaną chustką. Jednak w połowie filmu, przy scenie gdy prezydent Kaczyński wraz z pozostałymi ocalonymi z katastrofy wojownikami wznosi się na skrzydłach Walkirii ponad warszawski krajobraz wprost do Asgardu, pani Riefenstahl zerwała się nagle, odwróciła się w stronę reżysera i powiedziała:
Chapeau bas, herr Krauze!
Po czym wyciągnęła pistolet Luger należący do standardowego uzbrojenia oficerów Wehrmachtu i palnęła sobie w łeb, obryzgując krwią moje nowiutkie białe adidasy kupione specjalnie na tę premierę. Reżyser tylko uśmiechnął się nieznacznie, objął ramieniem pana wicepremiera i wrócił do szamania popcornu, bo wiedział że zaraz nastąpi kulminacyjna scena rozstrzeliwania zdrajców narodu na Placu Zbawiciela do piosenki 'Satisfaction' zespołu Rolling Stones.
 
Ogółem dobry film, a już po śmierci Barei myślałem że nikt nie podejmie w polskim kinie tematu satyry społeczno-politycznej, 10/4
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Spytałem ludzi i w sumie to film raczej robi to, co ogólnie ten nurt mówi, czyli "no może był zamach, może nie, grunt że TVN i Tusk kłamią z Putinem spiskują". Ogólnie wygląda na to, że nic specjalnie ciekawego w filmie nie ma, poza może osławionym od kilku już lat zakończeniem w lesie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

:shout:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O smolensku kiedys myslalem, ze zrobia dobra propagande ala nicolas cage w world trade center ale tu w Polandii A.D. 2016 nawet ciężko o dobrą scenografię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...