Skocz do zawartości

Smoleńsk (2016)


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

ponoć na końcu ofiary smolenska spotykają siez  Z duchami  zabitych  w Katyniu, myśle ze tutaj jest dużo możliwosci rezyserskich.

 

No i moment wcisniecia złej  dzwigni w kabinie tez mógł  byc spowodowany  unga bunga pary prezydenckiej.

 

Są już pierwsze reakcje:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,20649450,film-smolensk-i-pierwsze-reakcje-jest-ciezki-do-zrozumienia.html

 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/warszawa/pokaz-filmu-smolensk-w-teatrze-wielkim-w-warszawie/9xs45p2

 

http://www.pomponik.pl/plotki/news-jaroslaw-kaczynski-poruszony-filmem-smolensk-zareagowal-rado,nId,2263586

 

0005VT6WKJ3QIDAE-C122-F4.jpg

 

0005VT79L1CPJI1K-C122-F4.jpg

 

Teraz już bankowo wyjście do kina :fsg:

Edytowane przez Masorz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Czarny Czwartek" to moim zdaniem cienki film, ale ciekawie jest pomyśleć, jak zmienił się kraj - i jak zmieniła się historia "komunizmu" i "II wojny światowej" - przez te zaledwie 5 lat. Na "Czarny Czwartek" reakcje były mniej więcej takie: no, no tak, spoko, wiemy. Film został dobrze przyjęty, ale politycznie za bardzo nikogo nie obchodził, no bo to był po prostu jeden z tysiąca dokumentów o tym jaka dzielna ta opozycja. Teraz taki temat byłby to element jakiejś walki, bo z jakiegoś powodu wszystkie partie to teraz tak naprawdę kontynuacja rządu PRL i bolszewików tępiących w ten sposób nadal jedyną słyszną opcję.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No film cienki, ale opowiada w miarę prawdziwą historię a Smoleńsk opowiada o Zamachu, czyli o czymś co w ogóle nie miało miejsca. Oba filmy wyreżyserował ten sam człowiek, według mnie wyrządza tym ogromną krzywdę ludziom, bo są ciężkie czasy jeżeli o to chodzi. Na każdym kroku fałszowana jest historia, zatajane fakty w wiadomościach telewizji publicznej itd. a teraz nagle wychodzi film, który tę historię jeszcze bardziej przekręca. Dzieci w szkołach będą chodzić na ten film w ramach zajęć z religii.

 

Jak zmieni się partia rządząca to powinni rozstrzelać Krauzego za prowokacje i zdradę narodu, podobnie jak każdego kto przyłożył do tego rękę.

Odnośnik do komentarza

Pierwotnie to ten film miał wyglądać zupełnie inaczej, ale zaczęli się wtryniać do tego politykierzy i podobno z zamierzenia samego reżysera prawie nic nie zostało. W normalnym kraju można by to coś traktować jako ciekawostkę, bo w końcu każdemu wolno uprawiać jakąś sztukę i mieć pole do interpretacji, ale w Polsce posłuży to do prania ludziom mózgów i jeszcze bardziej podzieli społeczeństwo, a jak zaczną na to prowadzać szkoły, to od małego niektórym dzieciakom zaczadzi się umysły. I pewnie między innymi o to chodzi.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zakładając że zakończenie, które wstawił zmazeo z Wieściach jest prawdziwe, to czy mogę być już oburzony tym, że Krauze insynuuje, że wujek mojego dziadka, który dostał kulkę w Katyniu, wita i ściska się z Lechem Kaczyńskim?

Odnośnik do komentarza

te mordy w poście masorza

Szkoda ze nikt nie wpadł na powtórzenie finału z bekartow wojny

Zakładając że zakończenie, które wstawił zmazeo z Wieściach jest prawdziwe, to czy mogę być już oburzony tym, że Krauze insynuuje, że wujek mojego dziadka, który dostał kulkę w Katyniu, wita i ściska się z Lechem Kaczyńskim?

Lech jest akurat a raczej był całkiem spoko człowiekim

Odnośnik do komentarza

Zakładając że zakończenie, które wstawił zmazeo z Wieściach jest prawdziwe, to czy mogę być już oburzony tym, że Krauze insynuuje, że wujek mojego dziadka, który dostał kulkę w Katyniu, wita i ściska się z Lechem Kaczyńskim?

 

 

No oczywiście że możesz, wystarczy nienawidzić Polski.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ od dawna nie widziałem dobrej polskiej komedii, zastanawiam się czy się nie wybrać, wiadomo z jakich powodów. Z drugiej strony, inne polskie dzieło opisywane jako tak złe, że aż dobre ("obce ciało") okazało się po prostu zaje.biście nudne, a to chyba najgorsze czym może się charakteryzować film.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...