Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oglądałem wczoraj pralki i mam mały dylemat.

 

Największym problemem jest to, że pralka ma być w łazience pod blatem. Blat ma 50cm długości więc pralka do 45cm. Takie pralki jednak mają dość małe bębny co mojej kobiecie się nie podobało.

 

Od samego początku zdecydowany byłem na Boscha - mam w domu rodzinnym i wiem, że działa cicho. Gorzej z funkcjonalnością. Jest mega nieintuicyjny i bardzo łatwo coś przez przypadek wcisnąć na panelu biodrem czy nawet raz zatrzymałem pralnie wycierając się ręcznikiem.

http://www.euro.com.pl/pralki/bosch-serie-6-avantixx-wlt24460pl.bhtml

 

 

Wczoraj na żywo pooglądałem te pralki i wpadły mi do oka dwa inne modele:

http://www.euro.com.pl/pralki/lg-fh2u2hdn1.bhtml

http://www.euro.com.pl/pralki/samsung-ww70k5210vw.bhtml

 

Mimo podobnych wymiarów do Boscha mają dużo większe bębny. Zarówno głębsze jak i szersze. Pewnie ze względu na inny model silnika, który jest bardziej płaski niż ten Boschowy.

Sprzedawca rekomendował LG, stawiając ją jakościowo wyżej niż pralki Samsunga. Na ten temat nie mogę się wypowiedzieć.

 

Niestety cena 500zł wyższa niż za tę Boscha.

 

Wiem, że Red mam Ecobąbelka i sobię chwali, a czy ma ktoś pralkę z nowej linii LG?

 

Ta pojemność bębna jest naprawdę dobrym dealem przy takich rozmiarach pralki.

Odnośnik do komentarza

Ta wielkosc bebna to roznie.

Jak pierzesz kolorami i masz dzieci to nie potrzeb. 8 kg. Pralka chodzi po prostu pare razy.

Z tych 2 bralbym lg, ich telefony nie wybuchaja, ten lg mozesz puszczac przez wifi bedac na wakacjach w wenecji, a samsung ma jakis kretynski system dokladania rzeczy, (pipi)a kto to niby robi

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o samą wielkość załadunku bo tym się nie sugerowałem tylko o fizyczną wielkość bębna. Ten Samsung i LG są nieco większe.

 

Co do tego Add wash - przecież prawie każda pralka ma możliwość dodania prania. Wciskasz pauze, czekasz chwilę, dorzucasz i pierzesz dalej. No ale Samsung zrobił z tego "innowacyjną" technologię jak to Samsung :]

Odnośnik do komentarza

Nie mam w chacie prawie żadnych dywanów, ale kanapę prałem. Rewelacja, naprawdę, tym bardziej, że wcześniej pół dnia męczyliśmy się z sierścią, teraz 5 minut i wszystko odkurzone i wyprane za jednym zamachem.

 

Hit to zmywanie podłóg. Zawsze było najpierw odkurzanie<jedna szluga prezerwy>, potem przecieranie mopem<druga szluga>, a potem  czekanie aż wyschnie i trzecia szluga. Ta maszynka odkurzając wylewa płyn do mycia podłóg i od razu wysusza podłogę (wciąga wodę). Na końcu nie yebiesz się z workami, a wylewasz wodę na ogród sąsiada...tfu. do kibla. I po sprawie. 

 

 

Do tego dodali całą masę nakładek i akcesoriów, których nie potrafię jeszcze obsługiwać, ale na pewno kiedyś się to przyda. Cena jak za konsolę, ale warto. 

Edytowane przez gekon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra zmywarka mi się rozwaliła i pan mówi że nie ma szansy naprawić. Polecacie jakąś firmę ?Nie znam się kompletnie  a chce jakąś dobrą bo najczęściej używany sprzęt w domu :)

 

Z racji tego że mój Bosch po 11 miesiącach się s(pipi)ił to nie polecam, a mówili "kup Boscha oni znają się na zmywarkach taka porządna firma" 

Odnośnik do komentarza

W sumie to jeden czort. Ja mam siemensa i nie narzekać nie mogę. Z pół roku temu dałem jakoś 3 koła, ale przepłaciłem, bo pomimo tego, że ma z milion programów do mycia kieliszków, spisuje się pewnie tak samo jak jakaś Candy czy Amica za 1/4 tej kwoty. 

 

I tak poszło pod zabudowę więc jeden uj jak to wygląda i jaki ma znaczek.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim kup taką, która ma metalowe dno, a nie plastikowe. Jak ma to być 60 to, żeby miała program 1/2 załadunku. Jeśli z panelem ukrytym to dobrze, żeby na podłodze wyświetlała czy pracuje czy skończyła myć (kolor czerwony/zielony). Ja polecam Electrolux i Siemens. Z doświadczenia wiem, że sprzęty tych firm też potrafią się zepsuć, ale rzadziej niż innych firm.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...