Skocz do zawartości

Super Mario Run


chmurqab

Rekomendowane odpowiedzi

Może już update jakiś był i to ograniczyli.

 

Nie kumam - nikt nikogo nie zmusza do płacenia. Rayman Jungle Run jest fajny. Rayman Legends jest mega dobry, nie mówcie, że każde Mario zjada go na śniadanie. Natomiast jakieś pastwienie się lub z kolei hurraoptymizm - bo to Nintendo - jest głupie. Gra należy do topów wsród takich runnerów z poziomami i nie ma co się z tym kłócić. A cena? Ok, jeśli gra jest krótka to 10 euro to dużo ale tylko jak na rynek mobilny. Gry na DSa, 3DSa i Vitę są dużo droższe, Apple i Google zepsuły nieco kupujących tymi cenami, przez co każdy chce super gry za 1 euro. Japończycy nie kupują tej tendencji, swoje gry wyceniają z reguły między 50-100 zł (Ace Attorney, wszystkie gry Square). Ale przecież - nikt was nie zmusza. Seria FF na PSN kosztuje podobne pieniądze.

 

P.S. Popatrzcie na ceny indyków na PSN czy Xbox'a. Nie chodzą po 1 euro raczej, tylko 30-40 zł.

Odnośnik do komentarza

Odnosząc się jeszcze do dyskusji na temat wyższości Rayman Jungle/Fiesta Run nad Mario Runem i vice versa:

 

Obie gry pięknie zostały przeniesione z dużych ekranów konsol i PC na małe ekrany smarftonów, oferując bardzo zbliżoną do siebie rozgrywkę. To czy smartfonowe wcielenie Raymana jest lepsze od smartfonowego Mariana to sprawa absolutnie indywidualna, podobnie jak to, czy komus bardziej sie podoba Ray na konsolach czy bardziej Mario. Zarówno sprawy gameplayowe jak i graficzne każdy odbiera inaczej i wciskanie komus na siłę argumentu, że Rayman/Mario jest lepsze, bo to jest kur.wa rayman/mario i chvj można o kant dupy rozbić. 

 

Obie gry to runnery, które korzystają z mechanik swoich dużych odpowiedników, dodając do tego troszkę od siebie (w Mario, w Raymanie wszystko jest 1:1 z dużej konsoli). Mam i Fiesta run i Jugnle Run i przy obu bawiłem się prześwietnie, jednak, choć w Mariana nie grałem, to tak racjonalnie patrząc- ta gra nie wydaje się dużo bardziej rozwinięta od tańszych raymanów. Jasne, są 3 zestawy monet do znalezienia, jest te 24 poziomy, jest rozbudowa zamku i dodatkowe postaci, ale w Raymanie mamy dodatkowe poziomy za wymasterowanie zwykłych i tam również mamy dodatkowe postaci (chociaż bez specjalnych unikalnych umiejętności).  

 

Czy to, że to Mario, to trzeba płacić 10 euro, 3x więcej niż Rayman czy inne runnery? Jasne, że nie. Nikt do płacenia nikogo nie zmusza i dlatego nintendo dało możliwość wypróbowania gry przed zakupem, by potem nikt nie był zawiedziony. Nintendo podjęło świadomą decyzję, by za grę zapłacić "raz a porządnie", a nie rozmieniać się na drobne mikrotransakcjami i według mnie jest to fair, zwłaszcza w dobie wszechobecych gier F2P. Inwestorom się to nie spodobało. Bo im się rzadko kiedy coś podoba. wymusili na Big N wydanie swoich szlagierów na smartfony, tak teraz się czepiają, że nie wydają ich tak jak oni sobie obmyśleli. 

 

Jednak, czy warto płacić 10 euro za tytuł z serii którą uwielbiasz, wiesz, że jest wykonana perfekcyjnie i da Ci masę frajdy w masterowaniu poziomów i ulepszaniu swojego zamku? Jasne. Warto również, kiedy chcesz po taniości zagrać w Mariana. Warto też kiedy jesteś psychofanem marki i Nintendofagiem idącym ślepo za ukochaną firmą. By grać jedną ręką a drugą walić kapucyna do niej.  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jednemu odpowiada cena, innemu nie, ale to, jak już mówiłem, świadoma decyzja Nintendo i dlatego dali graczom szansę wypróbowania gry przed jej zakupem.

 

Imo 10 euro za Mario to jest dobra cena. Płacimy za jakość. I za logo.

 

Czyli podobnie w sumie jak z produktami Apple, cnie? 

Odnośnik do komentarza

Od czego zależą kolory Toadów? Czy np. żółte są rzadsze niż zielone? Nie natrafiłem jeszcze na żółte, a zależy mi na nich ze względu na Yoshiego.

 

Sam odpowiem sobie na pytanie ;). Dwa ostatnie kolory grzybków (żółte i... fioletowe?) są dostępne po przejściu 2. świata.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja w ogóle nie miałem tego dostępnego w sklepie, ściągnąłem z APK Mirror - zainstalowałem, pograłem i teraz nie mogę odpalić. Błąd 804-5100. Wywaliłem, wrzuciłem jeszcze raz, udało się pograć troszkę dłużej i ... 804-5100. Napisałem do Nintendo i odpisali, że to wina połączenia. Tylko, że ono jest dobre, jestem na Wifi, LTE, WSZYSTKO inne działa a ta gra nie działa. No cóż, Ninny nie chce moich pieniędzy. Kij im w odbyt.

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle nie miałem tego dostępnego w sklepie, ściągnąłem z APK Mirror - zainstalowałem, pograłem i teraz nie mogę odpalić. Błąd 804-5100. Wywaliłem, wrzuciłem jeszcze raz, udało się pograć troszkę dłużej i ... 804-5100. Napisałem do Nintendo i odpisali, że to wina połączenia. Tylko, że ono jest dobre, jestem na Wifi, LTE, WSZYSTKO inne działa a ta gra nie działa. No cóż, Ninny nie chce moich pieniędzy. Kij im w odbyt.

 

Z powodu powyżej gra na andku jest w chwili obecnej niegrywalna. Też się wkurzyłem, kij im w oko, zaorać tę grę.

Odnośnik do komentarza

Nie prawda stary, jak masz roota to gry ci nawet w Play Store nie pokazuje, a powyższy błąd jest przez wykrywanie roota. Jak nie wiesz to nie pisz. Da się to ominąć albo usuwając roota, albo korzystając np z Magisk Root i tam ukryć roota. Ale mi się bawić nie chce. Walić tą grę.

Odnośnik do komentarza

Nie prawda stary, jak masz roota to gry ci nawet w Play Store nie pokazuje, a powyższy błąd jest przez wykrywanie roota. Jak nie wiesz to nie pisz. Da się to ominąć albo usuwając roota, albo korzystając np z Magisk Root i tam ukryć roota. Ale mi się bawić nie chce. Walić tą grę.

 

XDDDD 

no ok.

Odnośnik do komentarza

 

Nie prawda stary, jak masz roota to gry ci nawet w Play Store nie pokazuje, a powyższy błąd jest przez wykrywanie roota. Jak nie wiesz to nie pisz. Da się to ominąć albo usuwając roota, albo korzystając np z Magisk Root i tam ukryć roota. Ale mi się bawić nie chce. Walić tą grę.

 

XDDDD 

no ok.

 

Stary, nie będę sobie od nowa romu wgrywać bo Nintendo czuje, że ich gra jest tak niesamowita, że nie mogą mieć konta administratora bo będę oszukiwał w zdobywaniu grzybków i gwiazdek. Niech się zajmą zabezpieczaniem WiiU i 3DSa. Dla zasady nie będę w to grać bo nie chce mi się bawić. Skoro nie chcą zarobić, ich sprawa. Z Pokemon Go jest to samo - masz roota - nara. Dla mnie chore, jakby ci powiedzieli, że jak masz hasło admina do PC czy Maca to ich produktu nie użyjesz ;-) Ja naprawdę chciałem to kupić.

 

W teorii, możesz coś spróbować oszukiwać jak masz roota, jest to łatwiejsze gdyż możesz zmienić absolutnie każdy plik na telefonie. No ale na swoim PC też możesz i jakoś kurde ludzie ci gier nie zabraniają instalować, czy programów Adobe czy tam innych. I cheaterów od lat firmy umieją wykrywać w grach online itp, ale Nintendo jest leniwe, nic nie chcą robić po swojej stronie. Zamiast stworzyć mechanizm wykrywania oszustów, wolą po prostu zabronić instalowania gry na zrootowanym urządzeniu i custom romach. Zresztą, na Xiaomi wielu ludziom też ta gra nie chce działać. Ja rozumiem, jak chodzi o Android Pay czy aplikacje bankowe, na dobrą sprawę rozumiem nawet niektórych producentów aplikacji do multimediów bo możesz zgrywać streamy sobie wtedy, ale tutaj? Bez jaj. Tylko zmniejszają sobie liczbę potencjalnych klientów. Jak ktoś chce piracić, to pewnie już gdzieś są scrackowane APK na jakichś chińkich czy ruskich serwerach. Także efekt raczej będzie inny - zniechęcają czymś takim ludzi, np mnie.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...