Skocz do zawartości

Super Mario Run


chmurqab

Rekomendowane odpowiedzi

Serio, kto się spodziewał Miyamoto na yebanej konferencji Apple'a? Mówcie co chcecie, ale IMO to pokazuje jak bardzo liczy się teraz rynek mobilkowy.

 

W zasadzie nie będzie mi to jakoś specjalnie przeszkadzać dopóki będą to traktować jako dopełnienie do swojego hardware'u i dedykowanego mu software'u. W innym przypadku to dziękuję za kolejną generację Nintendo i idę w full retro.

Odnośnik do komentarza

UPDATE (1:50pm) — Nintendo tells Kotaku: “We do intend to release the game on Android devices at some point in the future.”

 

Ja szczerze napiszę - mimo posiadania 3DS to gram w stare gierki z DSa które mam na emulatorze na telefonie i sobie chwalę. Całą seria Ace Attorney czy Layton powinny być wydane na iOS/Androida. Obsługuje się je przy pomocy dotykowego ekranu, emulator jest genialny i jeśli producenci gier nie dostrzegają rynku to są po prostu głupi. Taki Marian to strzał w 10 chociażby z tego względu, że w młodym pokoleniu Mario i Zelda nie są tak znani jak w starszych - nie każdy z młodych miał Pegasusa (w Polsce) czy NESa/SNESa w cywilizowanych krajach. Chociażby więc aspekt marketingowy w celu sprzedania 3DSów czy NXów w przyszłości jest nie do przecenienia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na emulatorze wszystko jest proste, ale w praktyce to wszystko jest trochę bardziej kosztowne. A że "by się opłaciło"... jakbym teraz wstał od kompa i poszedł komuś umyć samochód za piątaka to też by się opłaciło, jeszcze nie znaczy, że jest warte wysiłku. Obie serie, które wspominasz, zaistniały na iPhone'ie (albo przynajmniej iPadzie), przez takie gry jak Phoenix Trilogy czy Layton Brothers. Jestem dość przekonany, że ktoś w tych firmach wpadł na pomysł sprawdzenia, czy da się zrobić coś jeszcze na komórki.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Zobacz na finale - opłaca się. A ff7 oficjalny wygląda jak na emulatorze po prostu. Wydaje mi się, że firmy nie ryzykują i nie wiedzą co tracą. Spójrz ile gier Square zrobił - jakby nie było siana to by nie zrobili chyba nie? Przestali by przy 2-3 pozycji.

 

Zajrzałem do sklepu Google i starsze fajnale maja po 100 tysięcy pobrań, nowsze od 10 do 50 tysięcy. Jakaś to kasa jest. Pewnie się zwraca plus jeszcze iOS który jest bardziej dochodowy.

Odnośnik do komentarza

endless runner jakich naprawde wiele na rynku, ale naprawde niewiele jest wart jakiejkolwiek uwagi. Nintendo oznacza jakosc, a Mario to najbardziej znana marka growa swiata, wiec nawet taka (pipi)ka z pewnoscia nie zawiedzie i jesli chodzi o mnie - to mnie maja i bede tapac, jak tylko na andka wyjdzie ;) Ciekawi mnie jak bedzie wygladac moblny FE i AC bo chyba jeszcze te 2 marki mają przedstawić. Nie boję się, że Nintendo całkiem skieruje się ku mobilkom, i nie widzę też złych sygnałów w Miitomo, mario runnerze czy planowanych innych, ot - próbują się odnaleźć na nowym rynku, gdzie handheldy są stopniowo wypierane przez smartfony. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Gość ragus

Fajne w sumie. Ułomności platformy nie da się przeskoczyć i zawsze przez to będę wolał Mariana na konsolach, ale ten mobilny potworek też ma swój urok, bo posiada jednak cechy "normalnych" marianów 2d - precyzyjne skoki, dobra fizyka, dobrze zaprojektowane poziomy.

 

No i jest co maksować, gdyż w każdym poziomie ukryte jest aż 15 odpowiedników czerwonych moment, w zestawach po 5 monet (gdy zdobędziemy 5 to odblokowuje się kolejne 5 przy następnym przejściu, oczywiście co raz trudniejszych).

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Zapowiada się nieźle, już widzę te paski expienia po pokonaniu przeciwników i ukryte gwiazdki o których pisze ragus. Tylko... gra miałą chyba kosztować 9,99 ojro?
---
No i widzę, 9,99 ojro za wszystkie 6 światów, plansza 1-4 jest już trialem, 20 sekundowym.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Podawajcie swoje id żeby móc się zmierzyć w pojedynkach

 

2677 1454 4870

 

Za nic nie mogę znaleźć ostatniej czarnej monety w 1 planszy :/

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.