Skocz do zawartości

Blade Runner 2049


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 453
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Blade Runner jest dla mnie dziełem wybitnym. Idealne zgranie aktorów, muzyki, zdjęć, montażu i świata przedstawionego to nie wszystko. Blade Runner z 1982 posiada jeszcze pewien pierwiastek, który sprawia, że obraz jest dziś kultowy. Nie da się tego nazwać. To się po prostu czuje.

 

No a dla mnie Blade Runner wybitny nie jest, widziałem go ostatnio jakiś miesiąc temu i tego pierwiastka nie ma. Ba, powiem więcej, przez wiele minut byłem wynudzony. Vangelis jest super, zdjęcia, scenografia - super. Tylko ten scenariusz nie porywa. Bardzo prosty, miejscami trochę się kupy nie trzyma (sceny pościgów czy cały wątek z szachami). Dlatego nie mam żadnych wygórowanych oczekiwań względem nowej części. Wystarczy mi, jeśli Hans Zimmer nie spieprzy muzyki, Gosling spróbuje coś z siebie wykrzesać, a Ford nie wypadnie groteskowo w swoim wieku w scenach akcji (mam nadzieję, że dość szybko go wykończą). Villeneuva lubię, ale już mniej więcej wiem, czego się po nim spodziewać - jeśli tylko nie pójdą w soft reboot i postawią na oryginalną historię, to dostanę na koniec wielki zwrot akcji, budowany od początku filmu, wzorem wszystkich filmów Villeneuva i bardzo dobrze. Istnieje również obawa, że spróbują połączyć ten świat z Obcym, bo Ridley Scott coś tam zapowiadał, że Alien Covenant dzieje się w tym samym uniwersum. Zwłaszcza że Covenant w dużej mierze opiera się na historii androida. Takie tworzenie uniwersum może bardzo popsuć film, o czym zdołaliśmy się już przekonać.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przecież wyrażenie w tym zdaniu ma prostą, określoną funkcję i sugeruję, że pierwsze wrażenia są znacznie lepsze niż bardzo pozytywne, dzięki czemu nie musiałem pisać, że ludzie wyszli zachwyceni, że uważają film za arcydzieło, czy że stawiają go wyżej nawet od pierwowzoru.

Także nie wiem po co się obruszyłeś :|

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Milan, chcesz czy nie, dla historii kina - szczególnie gatunkowego - pierwszy Blade Runner jest ważnym punktem, a retrohipsterskie hejtowanie, oprócz wyrażania własnego zdania, nic nie zmieni w tej kwestii. No, ale raczej też sugeruje, że BR 2049 nie jest dla ciebie, więc na twoim miejscu nie przywiązywałbym uwagi do opinii o tym filmie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko,  udowadniasz że jesteś człowiekiem.

Tylko mi  nie przeszkadzają wypukłe telewizorki w przyszłosci w tym przypadku tylko logika. A logika nie jest powiązana z czasem wyjścia filmu, a na pewno nie jezeli dotyczy 35 lat.

Wiem np. że nigdy nie zrobią telefonu  który będzie robił  shake'a czekoladowego.

Odnośnik do komentarza

Nigdy kawałek blaszki nie zrobi ci jedzenia, ty piszesz o  jakimś pośrednictwie telefonu, i  probujesz rozmyc temat, działacz na przeczekanie by  wleciał  zaraz jakiś psychofan i mnie obraził.

 

A z tym robieniem zdjeć... sądzę że odkad wynaleziono 1 aparat można było myśleć  że kiedyś m i n i a t u r y z a c j a nastąpi, co innego zakłamywanie fizyki.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...