Skocz do zawartości

Blade Runner 2049


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

star wars traktuje jako  zwykłe kino rozrywkowe, a blade runner traktowany jest jako  hard techno  criminal science - with no  fuckin  fiction.


Deckard ma wypukły telewizorek, bo go stać a Ty Milan już skończ pierdolić na smutno o tym samym od 10 lat.

zamknij morde masorz, moze zajmij  się porzadkowaniem regionu

 

nie wszystkie tematy mają lata w kwadr. nawiasach

Edytowane przez milan
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 453
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

No beka podobna jak w tym filmie z Will Smithem, mądra głowa zeskanowała zdjecie,  zwykłe pier,dolone zdjęcie, i  urządzenie wymyśliło sobie przestrzeń, postacie, spoza kadru.

Chodzi o to że mając tę technologię w zasadzie mógłbyś popatrzeć sobie pewnie na tyłek każdej laski która wrzuciła do neta słit focie pyszczka. Jak? bo maszynka to umie. Ale jak? no bo umie (pipi)a. No ale jak ?? No (pipi)a, to jest film nie czepiaj się. No ale to nie ma sensu, to jest głupie. NIE , tak będzie w przyszłości,  na pewno,  zamknij  morde.

Odnośnik do komentarza

Jaja sobie robisz mejm, przecież on  obraca kamerę, nie tylko przybliża, masz widok szafy,  a nagle widzisz rękę za szafą.


Dwie ostatnie strony.

:|

Jak ja czytam takie debilne posty, temat o filmie, nic nie wnosisz, my dyskutujemy, mozesz nie czytac.

Odezwał sie stały bywalca mam wypite z westchnieniami ze ma kaca, ja pier,dole.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam nawet nie wiem, gdzie się Milan chce doszukać hard sci-fi w Blade Runnerze - i tak Scott z przeciętnego, rozwleczonego do rangi powieści, opowiadania Dicka (który z hard sci-fi też nie wiele ma wspólnego), wyciągnął co chciał, dodał Altmanowskie łamanie kina noir, swoje wizje plastyczne, inspiracje i współpracę z Moebiusem, fenomenalne wykorzystanie oświetlenia (do tej pory filmowcy używają rozwiązań z tego filmu) i scenografii. Podobnie jak w Alienie, sama przyszłość i skuteczna futurologia go nie interesują, w  '79 zrobił obraz technopesymistyczny , w 3 lata później postawił na konwencję neo noir i ograł w ten sposób całą oś fabularną. Tym razem wizja przyszłości jest równie pesymistyczna co w Obcym, ale ma w sobie duży pierwiastek problemów społecznych, z którymi w latach '80 borykały się duże miasta rozwiniętych państw, co pomaga ożywić i w pewien sposób urealnić cały koncept, pomimo błahego (pozornie) noire'owego sztafażu

Babole logiczne absolutnie nie umniejszają filmowi - przynajmniej moim zdaniem - gdy reszta wizji spełnia swoją rolę. W kinie następuje też oczywiste zawieszenie niewiary, bez której ciężko oglądać jakiekolwiek Sci-fi.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Jaja sobie robisz mejm, przecież on  obraca kamerę, nie tylko przybliża, masz widok szafy,  a nagle widzisz rękę za szafą.

 

No to o to pytalem wlasnie:

 

I co tam bylo nie tak? Ze lustro nie moglo zlapac calej postaci laski?

 

Oczywiscie nikt ci teogo nie wytlumaczy logicznie i w oparciu o prawa fizyki. Temu wrzucili to do BR bo to film s-f w "dalekiej" przyszlosci a nie dramat spoleczny a.d. 2017 z akcja na Manhattanie. Ale czepianie sie calego w filmu z powodu jakiegos dynksu w scenie, ktora ma za zadanie wepchnac widza na kolejny tor historii to jest niepojete dla mnie. I nie wydaje mi sie aby kult BR wzial sie akurat stad, ze typ zeskanowal zdjecie bo ta produkcja oferuje o wiele wiecej. 

 

Czepiasz sie laski za szafa, ok. Powiedzmy ze w wersji "fucklogic cut" wje.bali tylko to ostatnie ujecie i zastapili cala panna w lustrze. Czy w takim razie nie razi cie, ze koles skanujac polaroida w go.wnorozmazanej rozdzielczosci robi sobie zoomy w 4k? Ale to pewnie juz jest technologicznie mozliwe i nie przeczy prawom fizyki.

#nowa strona po raz trzeci. you're out!

Odnośnik do komentarza

milan obejrzal film science fiction z 1980, znalazl jedna (1) glupote ktora przeczy prawom fizyki.

 

postanowil nam o tym przypomniec (na oko) po raz tysieczny.

 

dzieki milky, zdazylem juz zapomniec dlaczego ci sie nie podobal. na szczescie juz pamietam.

 

 

pulp fiction > przekręt

arnold schwarzenegger > sylvester stallone

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.