Skocz do zawartości

Blade Runner 2049


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz mam taką rozbieżność z żoną co do oceny filmu. Ja daje nowemu blade runnerowi 9/10 a żona 1/10. Ten film jest naprawdę specyficzny. Po seansie rozmawiałem ze znajomymi i tylko jedna laska co była fanką oryginału była zachwycona tym filmem. Reszta kobiet w towarzystwie już po pół godziny chciała wyjść z kina. Co odrzuciło je przede wszystkim? Muzyka a raczej dźwięki zbyt glosne dudnienie. Zbyt rozciągnięte sceny i niepotrzebne wątki. Pisze z komórki wiec nie chce walić spoilerami ale scena pod koniec z pewną panią bez oka nawet dla mnie kompletnie z czapy niepotrzebna. Walka w kasynie też niepotrzebnie przeciagnieta. (Do elvisa)

 

Film dla fanów oryginału. Moja żona po tym filmie stwierdziła że już nigdy na sci fi nie pójdzie :D Ja za to chce obejrzeć go ponownie. Ostatni film tego reżysera który przypadł do gustu mojej żonie to sicario już arrival ją zmeczył. Tutaj widzę większe podobieństwa z arrival właśnie. Dla mnie to za(pipi)ista kontynuacja i dużo rzeczy do rozkminy jak w oryginale. Trzeba lubić sci fi a w szczególności oryginał czy choćby arrival. Takie star wars to film dla mas bawić dobrze będzie się i ktoś nie znający oryginału i ktoś kto nie przepada za sci fi. Tutaj myślę grupa docelowa mocno się zawęzi i już w internecie widzę podział. Albo film trafi w gust albo kompletnie się z nim minie.

 

 

Co do samego filmu to jeszcze dwa minusy ode mnie. Postać jareda leto kompletnie nie wykorzystana i troszkę niepotrzebna. Główny bad guy android nie dorasta rutgerowi do pięt.

 

Za to cała reszta ehhh od mad maxa nie mialem filmu który tak dobrze się w kinie oglądało. Orgia obrazu i naprawdę warto go w kinie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 453
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ale są podobieństwa w tym jak prowadzone są sceny. Długie najazdy z głośna muzyką a potem cisza tym głośniejsza że wcześniej tak dudniło. Chodzi tu o styl a nie rozwiązania fabularne.

 

Sicaruo był "szybszym" filmem a muzyka też tam świetnie grała z obrazem ale bardziej dynamicznie.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

 

Iść z kobietą na BR2049 to jak kręcić własny stryczek na szyję.

Coś bardzo mocno generalizujesz, nie każda kobieta jest fanką rom-comów.

No jasne, że generalizuję. Ale fakt faktem, że większości kobiet z kinem s-f nie po drodze a taki BR2049 ze swoimi dłużyznami powoduje zwieranie obwodów pod czaszką.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio oglądaliśmy razem np toni edermana i tam dłużyzny nie pszeszkadzały. Film nam obojgu się podobał. Nie każda dziewczyna lubi sci fi i tyle. To do tego jest cholernie specyficzne sci fi.

 

A filmami w stylu listy do m gardzi i jak trailwr leciał w kinie to same epitety leciały że co roku to samo (pipi) w polskiej kinematografii.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

jakbym z moja kobieta poszedl to bankowo po 30min by juz spala w fotelu ale to juz wiedzialem przed seansem wiec nawet nie proponowalem wspolnej wyprawy :P

Mój ojciec do teraz ma traume z władcy pierścieni. Chyba na drugiej czesci był z moją mamą i zasnęła jak zawsze na scenie batalistycznej. Dopóki się nawalali nie słychać było chrapania (a potrafi i to mocno) niestety w pewnym momencie była cicha scena po walce i całe kino (a to była premiera) usłyszało to chrapanie:D od tamtej pory czyli jakiś 15 lat nie chodzi z nią do kina na filmy historyczne, fantasy czy sci fi.

Odnośnik do komentarza

A jak źle pozmywa? Ino tylko obieranie ziemniaków.

 

 

Btw.

 

Jeśli generalizujemy, to wypada napisać, że w sumie takie sci-fi mało kogo obchodzi, niezależnie od płci :V

 

Też obiera nierówno;/

 

 

Mnie takie s-f jara. Idę na nocny seans. Pewnie będzie pusta sala i nieziemski klimat. Jak baba się znudzi to może zanurkować do rozpora, a jak oceni na 1/10 to nie zje kolacji, Proste. 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

moja nie znosi filmow sf i nie widziala jedynki wiec wiadomo bylo, ze ewentualna wspolna wyprawa do kina bylaby tylko dlatego bo ja tak chce, a nie ze wspolnej checi, do tego by mnie to dekoncentrowalo, ze ja wpatrzony hipnotycznie w ekran, a obok mi ktos smacznie spi 

 

nie przecze, ze sa kobiety na swiecie, ktorych tematyka taka odpowiada :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...