Skocz do zawartości

Kino azjatyckie


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie wolę spin off, niż współczesną adaptację oryginału. Pasożyty wyglądają za mocno komputerowo, ale zakładam, że już mało kto chce się bawić w efekty praktyczne. Strzelam, że bohaterka ma pasożyta w stylu tego typa z anime, którego pasożyt zainfekował tylko szczękę (i nauczył się wulgarnego prowadzenia rozmów z TV).

Odnośnik do komentarza

Dwa lata się zabierałem za te filmy.

Jedynka dobra, fajne walki, fabuła potrafi zaskoczyć.

Dwójka typowy sequel, scenariusz podobny jak w jedynce, tylko więcej postaci, więcej akcji i kulejące efekty specjalne. Do tego rozwleczony do granic absurdu, momentami już tak mnie nudził, że przewijalem. Zawiodłem się, bo scenarzysta ten sam co poprzednio, zrobił też wczesniej swietne  I saw the devil.

Jedynke polecam, dwójke jak ktoś się nudzi i spodobało mu się uniwersum to można od biedy do kotleta sprawdzić.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Commitment (2013) - koreański akcyjniak, długo mi zalegał na dysku, trzeba było wreszcie sprawdzić. Ogólnie fabuła tyczy się szpiegów z Korei Płn. Fajne sceny walk choć finalna rozwałka trochę zawiodła. A no i pogubiłem się w fabule w pewnym momencie kto z kim się tu naparza i dlaczego jedni zdradzają drugich. Nie znam układów polityki koreańskiej, więc pewnie rodowity mieszkaniec bardziej to rozumie. Ogólnie film ok.

 

Yaksha (2023) - kolejne kino akcji z agentami, tylko że poziomem wyglądające jak produkcja tv zrobiona dla tv puls czy tv4. W sumie by się zgadzało bo to dla netflixa. No niby mamy trochę strzelania, ale to wszystko jest tak słabo wykonane że choć oglądałem ten film w niedziele, już nie wiele z niego pamiętam.

 

A Writer's Odyssey (2021) - a tutaj chińskie fantasy. Główny bohater szukający zaginionej kilka lat temu córki, dostaję nadzieje że ją odnajdzie, ale musi w zamian zabić autora powieści fantasy. Powieści która wpływa na losy niektórych ludzi. Więc mamy akcję dziejącą się w dwóch płaszczyznach, w realnym świeci i powieści fantasy. Film jest ładnie nakręcony, a efekty specjalne są na wysokim poziomie. Niestety przez 2 godziny niektórym postacią poświęcono za mało czasu, a niektóre wątki zbyt szybko się kończą. Zabrakło lepszego balansu, a była by o wiele lepsza produkcja.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Perfect Days - to nie do końca kino azjatyckie, bo reżyserem jest Niemiec, ale aktorzy są japońscy i rzecz dzieje się w Tokio, więc nosi wszelkie ślady japońszczyzny. To film na ukojenie po ciężkim dniu, wrzucający nas w świat bardzo ułożonego i małomównego faceta sprzątającego fikuśne tokijskie toalety, wiernego swojej rutynie, lubującego się w amerykańskiej kulturze. Będąc skromnym i życzliwym człowiekiem roztacza wokół siebie jakąś magnetyczną aurę, do której przyciągani są różni ludzie. To jest duchowa kontynuacja "Patersona" z Adamem Driverem, więc kto polubił tamten film, tutaj powinien czuć się jak ryba w wodzie, a umiejscowienie akcji w Tokio staje się dla nas, growych nerdów, dodatkową atrakcją.

Polecam.

 

 

Edytowane przez Wojtq
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...