Skocz do zawartości

Zużycie wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

[InSaNe]

Jak w temacie jakie macie zużycie wody? Dostałem 120zl niedopłaty w tym kwartale. 20m3 poszło na kwartał na dwie osoby. Dużo mało? Redziu jak mam oszczędzać? 710zl czynszu za 64m2. Nieźle....

 

Najgorsze, że nie mam zmywarki. Myję te naczynia 3 razy dziennie i pewnie tam mam największe zużycie.

Jak masz babe w mieszkaniu to zawsze bedziesz mial niedoplate.

Odnośnik do komentarza

Sporo. W ostatnim rozliczeniu mialem 17m2 zimnej i 7m2 cieplej. Tylko, ze za pol roku :P Tez 2 osoby, zmywara jest, bodajze A+. Po remoncie mamy tez wanne dodatkowo, wiec wyjdzie na pewno troche wiecej teraz, ale jak patrze po licznikach to nie az tak duzo jak myslalem.

 

Moim zdaniem zmywara sporo wody oszczedza, zwlaszcza, ze nie potrafie myc naczyn w misce z woda, ktora po chwili jest w (pipi) brudna :/

 

Pod prysznicem odkrecam tylko troche wody zeby sie lala normalnie, nie kurki na maksa.

 

6 stow czynszu za 73m2 i co rok 6 stow zwrotu z ogrzewania. Tylko za prad place osobno.

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

Nie pilnowałem liczników wody w sumie, ale zwykle mieszczę się w prognozie dla dwóch osób i nie mam niedopłat.

Mycie ręczne sporo zużywa, zmywarka ma określoną ilość litrów per program i możesz załadować na full naczyniami.

Nie mamy wanny tylko kabinę prysznicowa, to też niewiele idzie. Pralka za to chodzi często i gęsto.

Niektórzy uważają, ze spłukuję co drugą kupę, ale muszę to zdementować xD
 
edyta:
miesięczne prognozy dla dwojga u mnie tak wyglądają:
 
zimna woda = 6m3 x 10,15 zł = 60,90 zł

ciepła woda = koszt zimnej (10,15 zł) + koszt podgrzania (13,95 zł) = 3m3 x 24,10 zł = 72,30 zł

 

To kwartalnie też zimnej schodzi niewiele mniej niż 20m3 w sumie.

Cały czynsz do administracji (woda, centralne, śmieci, remonty, eksploatacja) idzie około 470 zł/mc przy czym za centralne ogrzewanie wpadło niemal 400 zl zwrotu przy ostatnim rozliczeniu.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Przy czym za centralne ogrzewanie wpadło niemal 400 zl zwrotu przy ostatnim rozliczeniu.

Możemy zrobić zawody komu więcej. Ile tam masz m2? Ja mam 64, mieszkanie skrajne, piętro 3 z 4 i za ostatni cały rok

 

 

1050 zł bonusu :cool:

 

 

Teraz będzie na zimę mały to liczę na 2 stówki na plusie.

 

@Wiśnier - zainwestuj w zmywarkę to się zwróci. I czynsz masz wysoki. Ja 5 pak płacę.

Edytowane przez wuJJek
Odnośnik do komentarza

Też dużo rozmyślałem o zużywaniu nie tylko wody ale i prądu. Teoretycznie da się sporo zaoszczędzić. Gdy postawię wreszcie sobie domek planuję inteligentnie rozprowadzić wodę również ze studni. Są to dodatkowe koszta ale jeśli działka jest zasobna w ujęcie i dosyć płytko inwestycja szybko się zwróci. Korci również rozważenie pójścia w kierunku domu energooszczędnego (pasywny to jednak wciąż zbyt duży wydatek u nas). Możliwości "przycebulowania" jest sporo. Solary bądź panele fotowoltaiczne czy nawet turbiny wiatrowe to świetny sposób na oszczędności ale drogie i nie zawsze możliwe do zrealizowania. Szczytem marzeń byłoby pobranie energii geotermalnej ale to jest niewykonalne praktycznie wszędzie nie mówiąc już o kosztach. 

Pomarzyć dobra rzecz...

Odnośnik do komentarza

 

Przy czym za centralne ogrzewanie wpadło niemal 400 zl zwrotu przy ostatnim rozliczeniu.

Możemy zrobić zawody komu więcej. Ile tam masz m2? Ja mam 64, mieszkanie skrajne, piętro 3 z 4 i za ostatni cały rok

 

 

1050 zł bonusu :cool:

 

 

Teraz będzie na zimę mały to liczę na 2 stówki na plusie.

 

@Wiśnier - zainwestuj w zmywarkę to się zwróci. I czynsz masz wysoki. Ja 5 pak płacę.

Czynszu mam teraz 440zl ale za to jeszcze 160zl funduszu remontowego w związku ze spłatą raty za ocieplenie bloków. Ciekawe kiedy koniec spłaty bo się nie interesowałem.
Odnośnik do komentarza

Ja płacę strasznie mało za wodę. Dwie osoby i wychodzi 50 złotych. Mimo że się dość często kąpie i jeszcze mam akwarium 100 litrowe i często robię podmianę wody.

Dlaczego tak tanio? Bo płacę tylko za zimną wodę, ciepłą jest w czynszu.

Gdzieś pod miastem jest jakieś źródełko i ciągle reklamują wodę, że można ją pić prosto z kranu i wychodzi zdrowiej i taniej niż ze sklepu:)

Za prąd płaciłem kiedyś 70 zł, a teraz 90 zł odkąd mam PROsiaka i GTX970 :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...